Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Althais

Precyzja w graniu na padzie

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna posiadam XOX i mimo, że w singlu idzie mi gra w strzelanki całkiem sprawnie (wszystkie części Halo i GOW) to w multi nie jestem w stanie nadązyć celownikiem za przeciwnikami.

I teraz się zastanawiam czy precyzja przychodzi z czasem czy może ludziska np GOW4 w większości to gracze pecetowi z myszą w dłoni?

Czy można wyćwiczyć precyzyjne granie padem w strzelanki?

Jakoś ciężko sobie mi to wyobrazić.

 

Mam też chrapkę na Destiny 2, ale to jest strzelanka multi i obawiam się, że będę tam dostawał bęcki.

Najchętniej bym się przerzucił na PeCeta, ale ceny części to jakaś makabra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakiś procent ma mysz/klawiaturę przez te przejściówki, ale to raczej margines większy niż cziterzy na PC.

Jak ktoś gra latami to się wyćwiczy.

Ja mam ponad 20 lat doświadczenia (hehe) w grach FPP i pamiętam jak nawet na myszce kiepsko szło na początku (byłem dzieciakiem).

Na padzie w multi mam może 100h (głównie BF1), także wiadomo, jestem noobem. Mimo wszystko widać postępy.

Ważniejsze niż na PC jest IMO dobranie ustawień (czułość itp.).

I co najważniejsze, jak już dobierzesz ustawienia to się ich trzymaj, nie zmieniaj ciągle bo nauka pójdzie w las.

 

Tu (

) masz kanał gościa, który wymiata na padzie.

Czasem wręcz niewyobrażalne akcje przez co ciągle oskarżają go o grę na myszy, ale wrzucał wiele razy filmiki jak gra, z kamerą skierowaną na pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w multi nie jestem w stanie nadązyć celownikiem za przeciwnikami
Zwiększ czułość :lol2: Zwykle jest ona typu 3/10, najlepsi dają radę 10/10, wtedy łatwo nadążysz trafiając 1 na 100 razy.

 

Jak ktoś gra latami to się wyćwiczy.
Nie wyćwiczy. Postęp będzie duży, szczególnie na początku, ale swojej precyzji się nie przeskoczy.

 

Mam porównanie z rankingów (np. Hitmana w tym Absolution) i wiem, że najlepsi robią niemal to co na PC (np. nobowskie kontrakty gdzie liczy się tylko szybkie strzelanie snajperką), ale rozwarstwienie jest duże, no bo granie na czułości 10/10 umieją nieliczni. Po prostu efekt dźwigni, na myszy to samo to dużo większy ruch, na padzie trzeba błyskawicznie o ułamek mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem ten filmik i to nie jest raczej możliwe aby gościu tak szybko się obracał i robił tak szybkie ruchy i do tego zatrzymywał celownik prosto na przeciwniku.

Najlepiej gdyby można było na każdej z platform grać za pomocą podłączonej myszki.

Gram na tym padzie i stwierdzam, że o wiele większą frajdę miałem grając mysz + klawiatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakiś procent ma mysz/klawiaturę przez te przejściówki, ale to raczej margines większy niż cziterzy na PC.

 

W Battlefieldach bardzo rzadko spotykałem takich, ale już w Fortnite jest to na porządku dziennym, że ludzie używają np. XIM Apex na Xbox One (na PS4 pewnie też, mimo że tam jest natywne wsparcie dla myszy). Za chwilę wyjdą kolejne gry battle royale i będzie tego jeszcze więcej.

 

Mimo wszystko polecam grę na padzie, choć wiadomo wymaga to z początku odrobiny samozaparcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w takim Destiny ludzie też grają na takich adapterach?

Czemu to jest takie drogie? Ponad 600 zł.

 

MS ani Sony nie banują takich graczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko w Overwatch twórcy oficjalnie zakazali używania tego typu urządzeń. Jak jest w praktyce to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem ogrywać Gears of War 4 i zagrałem też w rozgrywkę multiplayer. Tutaj wyraźnie dało się odczuć, że ludziska grają na padach.

Czyli rozgrywka na uczciwych warunkach. Nawet dałem radę kilka razy kogoś ubić :) W tym przypadku rozgrywka multi dawała mi dużo frajdy.

Grając w Halo 5 czy GOW 3 to nie zdążyłem się ruszyć i zaliczałem zgon.

Czyżby w GOW 4 był ban na adaptery do myszek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeniosłem się z PC na konsole (Xbox one S) i nawet szybko oswoiłem się ze sterowaniem. Nie licząc paru krótkich epizodów testowania pada w FPS'ach na PC, to pierwszą grą było Halo, gdzie steruje się trudniej niż np. w BF4, bo nie ma tam przybliżenia (które aktywuje asystę i przyciąga celownik na przeciwnika) ale w tej grze precyzja nie była jakoś bardzo ważna. Potem chwilę grałem też w Titanfall i Battlefronta, ale naprawdę chwilę. Potem zacząłem nawalać w BF4 i obecnie mam ok. 300h przegranych, ale z tego co pamiętam, od samego początku gra szła dobrze. Czułość ustawiłem na 36% i co do precyzji, to najgorzej jest z bliska, gdy przeciwnik jest ode mnie w obrębie metra, wtedy tracę kontrolę nad sytuacją i nie jestem w stanie tak na oko przeciągnąć na niego celownika. Inaczej jest z daleka, szczególnie grając snajperem, należy przeciągnąć celownik na przeciwnika i dopiero wtedy użyć lunety, żeby nie musieć go szukać przy ograniczonym polu widzenia, ale już precyzyjne nacelowanie na głowę z dość dużej odległości może okazać się trudne, bo czasami trzeba przesunąć lunetę o milimetry, a pady mają martwą strefę, która nie wykonuje żadnego ruchu przy delikatnym poruszeniu gałką. Ale karabinu zazwyczaj nie ma problemu z dobrym namierzeniem przeciwnika, oczywiście zdarzy się że przy przycelowaniu kropka celownika jest obok niego, trzeba delikatnie poprawić, ale po to też jest asysta, która nam się przyczepia do przeciwnika i wystarczy ją wyczuć i delikatnie skorygować. Trudno trochę mi o tym pisać bo to w sumie robi się z automatu i nie skupia się na tym podczas strzelania.

 

Co do wyłączenia asysty, to na pewno nie pójdzie Ci dobrze. Asysta odwala kawał dobrej roboty, no a czasami przeszkadza, ale gra bez niej wymaga sporo czasu nauki i nie ma chyba zbytniego sensu. Polecam Ci obejrzeć materiał KromkiChleba na YouTube na temat asysty w grach, na przykładzie BF4, ma on duże doświadczenie w grze na padzie jednak bez asysty jak sam mówi, strzela jak "pijany królik".

 

Co do adapterów, to teoretycznie są one nie wykrywalne. Niby MS ma je banować po wprowadzeniu swojej obsługi myszy, ale ile w tym prawdy to nie wiem. Tak samo wprowadzenie obsługi myszy, też było nie raz poruszane i zapowiadane, ale na tym się skończyło. Chociaż wprowadzenie tego = brak opłacalności wydawania 600zł na jakiegoś XIM'a, chyba że ktoś jest w stanie tyle zainwestować aby mieć dodatkowe opcje które to urządzenie oferuje, np. strzelanie burstem itd. Ja bym chętnie pograł z natywnym wsparciem dla myszy, bo kto powiedział że konsola = tylko pad? Wystarczy przefiltrować graczy i tyle. Wtedy xbox może zrobić cross-play z PC w prawie każdej grze i już sprzedaż wzrośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ex3B6ND.jpg

 

To by było na tyle jeśli chodzi o używanie XIM na Xbox One :thumbup::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze. Koniec czitowania. No i jednak, plotki się spełniły, bo chodziły słuchy że MS ma zrobić coś z tymi adapterami.

 

AA pisałem o tym wyżej 1,5 miesiąca wcześniej :D

 

A tak zapytam, wykrywa Ci to tylko w Fortnite czy innych sieciówkach tez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak odchodząc od tematu głównego, istnieje coś takiego jak "precyzja w celowaniu na padzie" (mowa o strzelankach)? XDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze. Koniec czitowania. No i jednak, plotki się spełniły, bo chodziły słuchy że MS ma zrobić coś z tymi adapterami.

 

AA pisałem o tym wyżej 1,5 miesiąca wcześniej :D

 

A tak zapytam, wykrywa Ci to tylko w Fortnite czy innych sieciówkach tez?

 

Ale przecież ja tego nie używam, grafika znaleziona gdzieś na reddicie. Moja radość nie trwała jednak długo bo wydano firmware do XIM, który obchodził zabezpieczenie. A przecież są jeszcze inne urządzenia. Proszę bardzo co potrafi CronusMax:

(niech ktoś mi powie że to nie jest oszukiwanie).

 

 

W każdym razie ja już usunąłem Fortnite i nie zamierzam grać już online na konsoli. Przynajmniej dopóki nie zrobią porządku z adapterami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak odchodząc od tematu głównego, istnieje coś takiego jak "precyzja w celowaniu na padzie" (mowa o strzelankach)? XDD

Precyzja zawsze jakaś jest, a to że mała to inna sprawa :D

 

@Nihat89, a myślałem że ty chciałeś sobie poczitować :P

Możesz też nie grać do czasu wprowadzenia myszy, już testy w insider ruszyły. Ciekaw jestem czy np. battlefield się zainteresuje jej wprowadzeniem. Bo Fortnite napewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wprowadzenie obsługi myszy nic nie da bo ludzie i tak będą grali na XIM, właśnie po to aby mieć przewagę. No chyba że Microsoft przy okazji poblokuje tego typu adaptery. Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już oficjalnie, 14.11 wjedzie wsparcie dla myszek i klawiatur. Narazie 14 tytułów z tego skorzysta, a są to:

Bomber Crew

Warface

Children of Morta

Minion Master

DayZ

Warframe

Strange Brigade

Warhammer Vermintide 2

Moonlighter

Wargroove

Vigor

Warthunder

X Morph Defense

Fortnite

Więc, teraz możesz sobie grać Fortnite i mieć XIMowców gdzieś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsparcie już jest i dziala :P testowałem tylko w Fornite, ale wiem że w Warframe też śmiga.

Co do samego Fortnite to gamingowe myszki mają lagi, coś tam słyszałem że to wina za dużego odświeżania, więc lepiej przyszykować sobie jakąś tania mysz biurową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już oficjalnie, 14.11 wjedzie wsparcie dla myszek i klawiatur. Narazie 14 tytułów z tego skorzysta, a są to:

 

Więc, teraz możesz sobie grać Fortnite i mieć XIMowców gdzieś :D

 

Tylko ,że XIM emulował pada - i łączyło Cię z graczami którzy grali na padzie i wtedy byłeś "pro".

A teraz grając tylko z tymi co grają na klawiaturze i myszy - to już nie będziesz "pro" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ,że XIM emulował pada - i łączyło Cię z graczami którzy grali na padzie i wtedy byłeś "pro".

A teraz grając tylko z tymi co grają na klawiaturze i myszy - to już nie będziesz "pro" :E

No tak, i pewnie Ci którzy mają XIMa dalej będą grać sobie na pady ale myślę że sprzedaż tych urządzeń mocno spadnie. Zależy ile gier teraz zdecyduje się na wprowadzenie myszek i klawiatur.

 

Ale szczerze powiem że w przypadku Fortnite, jeśli nie liczyć walki w starciu (z odległości metra) lub budowania się, to myszki nie mają duzej przewagi. Inaczej sprawa ma się w Batllefieldzie, gdzie liczy się refleks i precyzja. Tam chujki na XIMach dawali się we znaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że w Fortnite walka w starciu i budowanie są kluczowe więc mysz daje dużą przewagę. Przetestowałem działanie myszy na Xboxie i pomijając fakt że odzwyczaiłem się od grania na m&k to działa ona chyba całkiem nieźle. Co z tego skoro XIMowcy dalej grają na swoich magicznych adapterach. Ale to jest jasne że nie po to kupowało się sprzęt za 200$ żeby grać teraz w lobby dla PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak :P na szczęście w Fortnite dużej przewagi nie mają. Powiedziałbym, że w strzelaniu na odległość pad ma łatwiej :P

 

Gorzej w innych grach, np. Battlefield.

 

Niech banują konsole gdzie wykryją Xima i już :) o ile im się uda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany,

 

Mam problem. Podłączyłem już kilka myszek, od przewodowych po bezprzewodowe. Gdy odpalam np. fortnite to mam problem .... myszka tak jakby laguje. Spotkał się z tym już ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...