Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Spokxik

Karta do physx

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką obecnie można posiadać kartę do physx, chodzi mnie tutaj o SLI i obsługę tylko physx na danym chipsecie.

Taki GTX750 1GB styka, czy musi już być coś mocniejszego, ewentualnie są jakieś stronki z wynikami physx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu próbowałem użyć 750ti do physx do pary z 1060 i nie zauważyłem przyrostu wydajności.

 

To już nie te czasy, gdy dodatkowa karta do fizyki dawała wzrost wydajności.

 

Ale jak masz 750 to ją użyj i porób testy w obecnych grach, może znowu warto takie rozwiązania stosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu raczej nie chodzilo o wydajnosc a dodatkowe efekty, potestuj Batmana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowa karta do fizyki nie ulepsza efektów physx, tylko przejmuje na siebie obliczenia fizyki i w ten sposób pomaga głównej karcier grafiki.

 

To dawało wzrost wydajności w grach, gdzie główna karta musiała obliczac dodatkowo physx.

 

Mafia 2 bardzo dobrze to pokazywała, gdy była dodatkowa karta do physix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecne grafy są na tyle mocarne, że samodzielnie ogarniają liczenie fizyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dedykowana karta do Phisixa w grach z phisixem mocno pomaga. 1050TI potrafi dać boosta nawet 1080TI z tego co pamiętam.

 

Ale zbyt stare i wolne GTXy spowalniały szybkie Pascale.

 

 

Na necie kiedyś widziałem testy różnych zestawień. Zerknę może wyszperam.

 

gtx1080 vs gtx1080+750TI

 

 

o np takie coś ;)

 

 

http://www.volnapc.com/all-posts/how-much-difference-does-a-dedicated-physx-card-make - GTX650 z Titanami starymi w SLI.

 

SLI potrafi nawet przegrać z deydkiem do fizyki, ale to wszytko zależy od gier i połączonych kart.

4296287_orig.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Minciu zależy od gry wspinającej Physx. 750ti będzie spowalniać GTX1070/GTX1080. Im mocniejsza karta tym mocniejsza karta do physx jest wymagana. Jednak gier ze sprzętowym physx jest bardzo mało za to całkiem sporo jest gier z programowym physx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minciu zależy od gry wspinającej Physx. 750ti będzie spowalniać GTX1070/GTX1080. Im mocniejsza karta tym mocniejsza karta do physx jest wymagana. Jednak gier ze sprzętowym physx jest bardzo mało za to całkiem sporo jest gier z programowym physx.

 

 

750TI są gdzies na granicy sensu montowalności, dają już boosta w FPSie nawet na GTX1080 w Batmanie..

 

Lepiej oczywiście 1050/1050ti. Ale koszta takiego zestawu vs liczba gier które to wspiera jest mocno dyskusyjna. Z drugiej strony to tylko 500zl, patrząc na to ile ludzie są skłonni sypać za RTX, gdzie lista gier z RT nawet nie jest godna podcierać tej z phisixem ;] Bardziej to jest taka ciekawostka niż realna moc.

 

 

Ciekawym połączeniem byłoby ATI FreeSync + Nvidia PhysiX + Pascal/Turning do renderowania grafiki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK wszystko rozumiem, zostałem oświecony.

Dzięki za wyjaśnienia ponieważ naprawdę byłem w dołku jaką decyzję podjąć.

Teraz już wiem :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...