Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pandoniczka

Temperatura po OC i5-4690K

Rekomendowane odpowiedzi

Podkręcam i5-4690K, tylko do 3,9ghz(tyle ile turbo) Podczas grania(Wiedźmin 3, BF 1) temperatura jednego rdzenia skacze do 69-71 st, reszta w granicach 65-68. Czy temperatura nie jest za wysoka? Można kręcić dalej z taką temp?

 

 

 

Temp. w spoczynku waha się między 34 a 42

 

i5-4690K

GF GTX 1050 ti

płyta asus z87-k BIOS UEFI 14.02 / 11.05.2014

pamięć 16Gb 1600mhz ddr3

zasilacz Chieftec 700W (GPS-700A8)

Win 7 64b prof.

Chłodzenie cpu Spartan 3 PRO HE1024

4 wentylatory w obudowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie napięcie masz?

daj mu mnożnik na 42 bez ruszania napięcia

jakieś jednorazowe strzały do 75-80*C nic mu nie zrobią, ale do pracy 24/7 trzymałbym się <75*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj mu 1.2v, mnożnik 42 i kontroluj temp

 

Dokładnie jak nazywa się ta opcja w biosie, "cpu core voltage"? rozumiem, że mam wpisać 1,200 tak?

 

Czy napięcie wpływa na temp. procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak nazywa się ta opcja w biosie, "cpu core voltage"? rozumiem, że mam wpisać 1,200 tak?

 

Czy napięcie wpływa na temp. procka?

 

 

tak się właśnie nazywa "cpu core voltage" ustaw na 1,200 i sprawdzaj temperaturę w stresie tak żeby nie przekraczała 75stopni

 

napięcie ma duży wpływ na temperaturę

 

jak się ma odrobinę szczęścia do sztuki procesora to przy napięciu 1,2v można go ustawić na 4.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak nazywa się ta opcja w biosie, "cpu core voltage"? rozumiem, że mam wpisać 1,200 tak?

 

Czy napięcie wpływa na temp. procka?

 

tak, napięcie wpływ na temp procka dlatego ją kontroluj

twoje chłodzenie nie jest wybitne, jest po prostu poprawne

poza tym pod czapką siedzi glut więc strzelam że skalp dałby spokojnie 10*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glut to pasta termoprzewodząca pomiędzy rdzeniem, a IHSem (czapką procesora). Intel daje niskiej jakości pastę która zasycha po latach i traci właściwości termiczne. Robi się zabieg zwany 'skalpowaniem' czyli zdjęcia IHS i nałożenie ciekłego metalu (najlepiej), następnie nałożenie ponownie IHSa na sylikonie. Na tym samym procku zyskałem ponad 10*C przez taki zabieg. Tak w skrócie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam proc 1.28V 4,4ghz i 70 stopni maks, chłodzenie grandis i buda z3. Każdy proc jest inny, raz lepszy raz gorszy. A co do skalpa na tych prockach jest bez sensu.

 

Wymień pastę, poczytaj o podkręcaniu na necie i próbuj, bo tutaj będzie milion teorii i będziesz szukał igły w stogu siana,a jak trochę ogarniasz to samemu najlepiej sobie poradzisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręciłem do 4,0ghz, podczas prime95 w HWMonitor wyszło tak jak na obrazku, trochę niepokoi mnie, że jeden rdzeń podczas testu dochodził do 80 stopni, wiem, że w grach raczej tak nie skoczy, ale niech wypowie się ktoś mądrzejszy. Napięcie jest na auto, windows chodzi stabilnie, nic się nie zacina, błędów brak.

 

HWMonitor:

 

https://zapodaj.net/8136094af8437.png.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy ostatnio zmieniałeś pastę? 16*C stopni różnicy na rdzeniu to sporo. Zmień sobie pastę, rozsmaruj równomiernie na IHSie i przystąp do testów. Pare *C mniej powinno być od samej zmiany i być może wyeliminujesz jakie różnice na rdzeniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy ostatnio zmieniałeś pastę? 16*C stopni różnicy na rdzeniu to sporo. Zmień sobie pastę, rozsmaruj równomiernie na IHSie i przystąp do testów. Pare *C mniej powinno być od samej zmiany i być może wyeliminujesz jakie różnice na rdzeniach

 

 

To jest świeżo nałożona pasta. W grach nie ma takiej różnicy, podczas granie ten jeden rdzeń ma 66-69 a reszta 59-63

 

Ps. ta temperatura 80 st. byłą dosłownie przez ułamek sekundy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest świeżo nałożona pasta. W grach nie ma takiej różnicy, podczas granie ten jeden rdzeń ma 66-69 a reszta 59-63

 

Ps. ta temperatura 80 st. byłą dosłownie przez ułamek sekundy

jakimi grami testujesz?

u mnie do sprawdzenia OC bardzo dobrze spisywał się AC:O oraz BF1 ;)

jeśli głównie grasz na komputerze to też nie ma potrzeby katowania się godzinnymi testami

daj mu 4.2 odpal aide64 lub occt na 30min. Jeśli przejdzie 30min testu to odpal grę mocno siedząca na cpu albo nie optymalizowaną i wtedy zweryfikuje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakimi grami testujesz?

u mnie do sprawdzenia OC bardzo dobrze spisywał się AC:O oraz BF1 ;)

jeśli głównie grasz na komputerze to też nie ma potrzeby katowania się godzinnymi testami

daj mu 4.2 odpal aide64 lub occt na 30min. Jeśli przejdzie 30min testu to odpal grę mocno siedząca na cpu albo nie optymalizowaną i wtedy zweryfikuje :E

 

 

Sprawdzam na BF 1, BF 4, Wiedźmin 3, temperatury już się unormowały? teraz jest podczas grania:

Core 1: 59 st

core 2: 56 st

core 3: 57 st

core 4: 53 st

 

Podczas spoczynku praktycznie wszystkie między 30 a 34

 

Trochę się boję na 4,2 ghz, może dopiero jak kupię lepsze chłodzenie? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 80stC możesz kręcić.

 

Ale warto kupić lepsze chłodzenie, jeżeli przekroczysz te 80stC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nic mu się nie stanie jaj będzie pracował z taką temperaturą (80st) podczas grania? Bo na stronie intela jest max 71 st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dostanie sporadycznie strzała do 80*C to nic mu nie będzie, grunt żebyś 1.3V nie przekroczył i ~75*C 24/7 ;)

 

daj mu spokojnie 4.2ghz u testuj. Jeśli przejdzie 30min occt/aida to pograj w BF1 bo on dopiero zweryfikuje :E

jeśli się wysypie to podnieś napięcie do powiedzmy 1.2v

 

nie musisz sie aż tak bardzo bać OC, jak CPU dostanie nawet 105*C to będzie się ratował throttlingiem albo się wyłączy ze względu na zabezpieczenia termiczne. Do samego testowania przez poł godziny-godzinę krzywdy mu nie zrobisz :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj prime95 wersja 26.6 która jest bez AVX, jeśli w nim będziesz miał okolice 75 stopni to jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj prime95 wersja 26.6 która jest bez AVX, jeśli w nim będziesz miał okolice 75 stopni to jest dobrze.

 

Temperatura dla jednego rdzenia jak widać na obrazku, wyniosła 80C, w grach np. bf1 temperatura na tym jednym rdzeniu dochodzi do 71-72C, reszta rdzeni nie przekracza 70. Nie wiem czym to jest spowodowane, już 4 razy zmieniałem pastę, za każdym razem próbowałem jak najlepiej nałożyć, ale nic to nie daje. Dlaczego akurat ten jeden rdzeń ma taką temp? Czy przejmować się tym? Taka temp. po OC to norma? Dodam, że chłodzenie mam GRANDIS 2. Już serio mi się nie chce dalej kombinować z pastą(gelid) bo to nic nie daje. Doda, że po wymianie chłodzenia na grandis 2 temperatury spadły, ale ten jeden rdzeń mnie niepokoi

 

https://zapodaj.net/a37fa79c2538d.png.html

 

Temperatury na starym chłodzeniu, cpu podkecony był o 100mhz mniej

 

https://zapodaj.net/8136094af8437.png.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie bez delida to jest twój aktualny zalecany maksimum dla tego OC. Do 80 stopni w teście prime95 i bf1 72 stopni to akceptowalne temperatury. Jeśli nie zamierzasz robić delida to tak zostaw i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podkręceniu do 4,2 ghz na bf1 temperatura tego jednego rdzenia skakała do 85C !! zmniejszyłem do 4,1ghz i temp max na ten rdzeń to 73C. Nie wiem już co robić? 73C to bezpoieczna temp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75 stopni pod obciążeniem to bezpieczna temperatura, wiadomo nie jest rewelacyjna. 80 stopni to już trochę za ciepło ale wciąż do zniesienia. Powyżej podczas gry nie chcesz mieć. W bf1 osobiście wyłączyłem wygładzanie krawędzi jak miałem i5-4670k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na tak niskie napięcie temperatury kosmiczne + ta różnica pomiędzy rdzeniami, po skalpie byłoby pewnie 20-25 st w dół. Doskonały przykład co się dzieje z glutem pod IHS po kilku latach :thumbdown:

 

ad7db6ec19708.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...