Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SmokerNJoker

Monitor do projektowania 2D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Szukam monitora do pracy w AutoCAD, sporadycznie modelowaniu 3D. Obecnie pracuje na laptopie 15,6'' (Lenovo 700-15 i7 6700HQ, 8GB RAM, GeForce 950M, maksymalna rozdzielczość przez HDMI 1.4b - 4096x2160 24Hz). Z czasem zaczęła mi doskwierać mała przestrzeń robocza. Spośród wielu modeli, wybrałem (moim zdaniem - laik ze mnie) trzy godne zainteresowania propozycje. Cena? Do 1000zł. Wiem, że to niewiele i nie ma co się spodziewać za te pieniądze nie wiadomo jakiego super obrazu. Miałem okazje pobawić się na 27'' (IPS, FullHD) monitorze u znajomego. Myślałem, że przy tej rozdzielczości i przy tej przekątnej będę odczuwał jakieś niedociągnięcia w wyświetlanym obrazie. Ale to z kolei pewnie zależy już od konkretnego modelu. Okej, podaję Wam trzy modele. Bardzo proszę o sugestie, uwagi, inne propozycje do rozważenia.

 

https://www.x-kom.pl/p/385236-monitor-led-27-289-asus-vz279he-czarny-ultra-slim.html

https://www.x-kom.pl/p/449803-monitor-led-27-289-lenovo-l27i-28-czarny-fhd.html

https://www.x-kom.pl/p/440000-monitor-led-27-289-acer-nitro-vg270bmiix-czarny.html

 

Chyba, że według Was powinienem dołożyć i kupić coś z WQHD np.? Jak wtedy sprawa wygląda z wyświetlaniem wyższych rozdzielczości (niż natywna mojego laptopa) na podpiętym monitorze?

 

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważ zakup tego AOC'a duża przestrzeń robocza WQHD 32" za niecałe 900zł. Widziałem ten monitorek w akcji u jednego z forumowiczów i naprawdę byłem pod wrażenie, przy takiej cenie jak dla mnie bezkonkurencyjny.

 

add. Mój błąd miałem kontakt z bardzo podobnym ale na matrycy MVA- AOC Q3279VWF. Choć możesz się zainteresować modelem z linku na IPS.. nawet zamówić na próbę i przez parę dni sprawdzić czy Ci odpowiada.

 

Ps. odnośnie rozdzielczości jeśli dasz duplikowanie obrazu to poda Ci na tego wqhd obraz z fhd i to jest blee, wybierasz opcję podłączenia drugiego monitora jako "rozszerz" i masz wtedy fhd na laptopie i drugi monitor w natywnym wqhd i automatycznie 2 przestrzenie robocze, na laptopie email czy inny task z roboty a na drugim bawisz się w programie na dużym polu roboczym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Natknąłem się na tego AOC'a buszując po stronach. Cena kusząca, parametry na papierze również niczego sobie. Pozdrawiam.

 

Edit: Właśnie miałem zapytać o to, co dopisałeś. :) Jeśli chodzi o dwa ekrany robocze, to wtedy rozszerzam ekrany i pracuje tylko na podpiętym monitorze. Przynajmniej taki jest plan, ale to wyjdzie w praniu, które rozwiązanie okaże się lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, po długich poszukiwaniach, dzisiaj zamówiłem https://www.x-kom.pl/p/322159-monitor-led-27-289-acer-k272huldbmidpx-czarny.html, ale jeśli nie zależy Ci bardzo na mocowaniu vesa i 32" nie jest za duże to któryś z tych AOC, chyba będzie najlepszym wyborem :

https://www.komputronik.pl/product/441206/aoc-q3279vwf-freesync-.html - matryca MVA, niestety ekran nie jest matowy

https://www.komputronik.pl/product/510303/aoc-q3279vwfd8-75hz-freesync-.html - matowa matryca IPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zbytnią czepliwosc, ale firma AOC zawsze kojarzyła mi się z segmentem niżej, jeśli chodzi o sprzęty elektroniczne. Póki co dziękuję za wszelkie odpowiedzi, poszerzyły one trochę moje spojrzenie na wybór monitora. Teraz jest tyle istotnych parametrów, które wypadałoby wziąć pod uwagę że szok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można tak odbierać firmę AOC, ale dzięki temu że nie mają takiej renomy na rynku jak dell eizo czy inne duże firmy grają ceną i można otrzymać fajny towar w niższej cenie bez marży za logo na obudowie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. :) Doszedłem do wniosku, że AOC są naprawde warte uwagi. Tak jak kolega wyżej pisze, przy niektórych sprzętach płacimy za markę, a nie za bebechy, które niekoniecznie są adekwatne do ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu szuka monitora do AutoCAD-a, a polecacie mu 27-calowe... Full HD. W tym zastosowaniu im większa gęstość pikseli, tym lepiej. Przy tej przekątnej 4K byłoby w sam raz, gdyby nie ograniczenie wyjścia w laptopie do 24 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu szuka monitora do AutoCAD-a, a polecacie mu 27-calowe... Full HD. W tym zastosowaniu im większa gęstość pikseli, tym lepiej. Przy tej przekątnej 4K byłoby w sam raz, gdyby nie ograniczenie wyjścia w laptopie do 24 Hz.

 

Przepraszam, ale żadna z osób, która włączyła się do tematu, nie poleciła mi monitora z FullHD. Trzy modele, które zawarłem w pierwszym poście są FullHD (które, moim zdaniem byłyby ok - ale jednak po dłuższym poszukiwaniu szukam czegoś z WQHD). Tak tylko wtrącę się w gwoli ścisłości. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale żadna z osób, która włączyła się do tematu, nie poleciła mi monitora z FullHD. Trzy modele, które zawarłem w pierwszym poście są FullHD (które, moim zdaniem byłyby ok - ale jednak po dłuższym poszukiwaniu szukam czegoś z WQHD). Tak tylko wtrącę się w gwoli ścisłości. :)

 

Faktycznie, autorzy wpisów musieli mi się poprzestawiać. Uwaga jednak pozostaje aktualna: nawet 27-calowy WQHD w normalnej odległości zblednie pod względem ostrości przy smartfonie podczas wyświetlania tekstu i skośnych linii, wystarczy postawić ten drugi obok wyświetlacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej. W najbliższy weekend podjadę do paru sklepów z elektroniką i chce zobaczyć na własne oczy z czym się to je. Kurde, WQHD na 27 może nie być do końca optymalnym rozwiązaniem? :/ To z kolei wymusza powiększenie widełek budżetu. Może lepiej wybrać mniejsze zło i wziąć mimo wszystko 27'' WQHD? Zamiast FullHD? Hmmm... tak też pewnie zrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dołożył do wyższej rozdzielczości, nawet WQHD https://www.x-kom.pl/p/361947-monitor-led-27-289-lenovo-l27q-10-srebrny.html

 

Wezmę raczej to Lenovo. Spośród wielu modeli, jakie analizowałem, ten najbardziej przykuł moją uwagę. Najlepiej jednak byłoby zobaczyć go w akcji na żywo jak sprawdza się podczas pracy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że temat został wyczerpany, dostałem sugestie i opinie, które pomogły mi podjąć decyzję. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irulax

Myślę, że temat został wyczerpany, dostałem sugestie i opinie, które pomogły mi podjąć decyzję. Pozdrawiam.

 

Ja sobie już poużywasz monitorka, wrzuć swoją opinię do tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie już poużywasz monitorka, wrzuć swoją opinię do tematu :)

 

Dobrze, jak najbardziej, a nóż komuś innemu też to pomoże chociaż trochę w decyzji. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, w końcu kupiłem Lenovo l24q-10 (24'', WQHD, IPS), a nie tak jak zapewniałem, że wezmę 27-calowy. Powód? Po odwiedzinach w paru sieciowych sklepach z elektroniką i po kontakcie z w/w przekątną, doszedłem do wniosku, że nie chce takiego monitora. I powiem tak. Jak dla mnie przesiadka z 15,6'' na 24'' jest na prawdę strzałem w dziesiątkę. Wiem, że zależy to od indywidualnych preferencji, ale do projektowania w 2D, sporadycznie coś w 3D, te 24 cale w zupełności mi wystarczą. Obraz jest ostry, kolory żywe, brak migotania. Z ciekawych opcji monitor ma również możliwość włączenia, jakby to nazwać, niskiego poziomu niebieskiego światła? Wieczorami, kiedy mam włączoną tylko lampkę nocną, to dość dobrze się sprawdza i oczy aż tak się nie męczą po dłuższym użytkowaniu. Jeśli chodzi o pozostałe parametry, to można sobie wyszukać na internecie, więc nie będę się niepotrzebnie na ten temat rozpisywał. Rozważałem również kupno czegoś z uchwytem VESA (l24q-10 nie ma), jednak wybór padł na Lenovo. Monitor ma minimalistyczny wygląd (dość stabilna "dwuramienna" nóżka), prawie bezramkowy design, minimalną ilość złącz (to zaliczyłbym do wady). Reasumując, po niecałym miesiącu intensywnego korzystania z tego sprzętu, póki mogę go polecić. Oferowane parametry w stosunku do ceny są dobrze zbalansowane. Aha, jest brak możliwości regulacji wysokości ekranu i brak możliwości obrotu (możemy jedynie zmieniać kąt nachylenia). Jako monitor do codziennego użytku w rozsądnej cenie oraz (tak jak w moim przypadku) do projektowania sprawdza się póki co znakomicie (wiem, wiem, są inne o wiele lepsze monitory do stricte pracy, ale budżet puszczał mnie na taki a nie inny sprzęt, póki co musi wystarczyć). Spokojnie mogę go polecić i jeśli ktoś z Was również patrzy nie tylko na parametry sprzętu, ale również wygląd, to moim zdaniem Lenovo jest sprzętem godnym zainteresowania. PS. Pykam czasami w Battlefielda Bad Company 2 i tu również monitor spełnił moje oczekiwania. No, to były takie luźne pierwsze przemyślenia o nowo nabytym sprzęcie. Mam nadzieje, że komuś chociaż trochę pomogłem lub odradziłem ;) kupno tego sprzętu. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to długo Ci zeszło na zakup bigsmile.gif.Sam na co dzień pracuję w programach autodesku - kiedyś starczyło 19 / 19x2 / 24 / 2x24 / 27 / 27x2A z czasem zawsze zaczyna brakować miejsca, więc optymalnie by było 2x32 4k albo już co najmniej 40 cali +.IPS bez smużenia jest must have - bo kreskowania zaczną Ci monitor wypalać szczerbaty.gif

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to długo Ci zeszło na zakup bigsmile.gif.Sam na co dzień pracuję w programach autodesku - kiedyś starczyło 19 / 19x2 / 24 / 2x24 / 27 / 27x2A z czasem zawsze zaczyna brakować miejsca, więc optymalnie by było 2x32 4k albo już co najmniej 40 cali +.IPS bez smużenia jest must have - bo kreskowania zaczną Ci monitor wypalać szczerbaty.gif

 

Tak jak pisałem, korzystam z niego niecały miesiąc. :) Mogłem to jaśniej napisać. Mam świadomość braku miejsca, na pewno za jakiś czas będzie mi go brakowało. ;) Dzięki za odzew, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...