Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

adad

Laptop do montażu wideo 4k [5500]

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Szukam jakiegoś laptopa, który ogarnie przy montażu w 4k. Filmiki będę głównie z GoPro, czyli max 4k w 60 FPS.

Myślałem o GTX 1060 i i7-8750K.

Zależy mi też na ekranie 17.3"

Chciałbym się zamknąć w budżecie 5500 zł, jeśli trzeba będzie to mogę coś dołożyć.

 

 

Znalazłem coś takiego z Dream Machines:

https://dreammachines.pl/pl/laptop_details/G1060-17PL31

 

Może, jesteście w stanie doradzić czy to dobry wybór ew polecić coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam. w 4K bez problemu poskładasz na tym, GTX1060 to solidna karta i ten procek też daje radę. Dorzuć sobie ewentualnie więcej RAMU w przyszłości i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealnie mieszcząc się w budżecie możesz mieć:

 

Acer Aspire 7 i7-7700HQ/16GB/240+1000/Win10 GTX1060 - 5599 zł

 

i7-7700HQ w zestawie z GTX 1060, 16GB RAM, 240GB SSD i 1TB HDD. Do tego Windows 10.

Matryca matowa 17.3 cala IPS o dobrych parametrach oraz wyjątkowo dobre chłodzenie jak na laptop "niegamingowy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ten procek z Acera dużo będzie odstawać od tego i7 8 generacji?

Generalnie wolę dołożyć w lepszą kartę i procek bo te są wlutowane i ich nie wymienię, a inne rzeczy mogę dołożyć.

 

Czy dream machines ma dobre opinie? Jak z chłodzeniem w tym typie obudowy co wysłałem?

Warto dokładać jakaś dodatkową pastę od nich albo ten prema bios?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premier Pro głównie i może coś w GoPro studio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z mojej strony, jako były posiadacz kadłubka clevo (niestety nie od DM) doradzam Ci abyś wziął sobie od razu bios od premy. Teoretycznie służy do podkręcania ale dzięki niemu będziesz mógł zrobić UV(undervolting procka). Warte tych 100zł bo jak obniżysz napiecie, będziesz miał ciszej, chłodniej i czasem szybciej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS ROG Strix GL703GE i7-8750H/16GB/1TB/Win10 5299 złotych

Na takich laptopach wideo liczy się głównie na CPU, GTX 1050 TI sobie spokojnie poradzi. Warto zainwestować w dobry CPU. Możesz też kupić używaną stację roboczą.

Ten Asus to dobry laptop z niezłym chłodzeniem i wysoką wydajnością. Wygodna klawiatura, bogate wyposażenie i nawet znośny design, chociaż jest trochę żarówiasty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z mojej strony, jako były posiadacz kadłubka clevo (niestety nie od DM) doradzam Ci abyś wziął sobie od razu bios od premy. Teoretycznie służy do podkręcania ale dzięki niemu będziesz mógł zrobić UV(undervolting procka). Warte tych 100zł bo jak obniżysz napiecie, będziesz miał ciszej, chłodniej i czasem szybciej:)

 

A jakie masz opinie o DM? One są wykonane z plastiku, tak? Dają radę z chłodzeniem?

 

Lepiej brać coś z aluminium czy nie ma to znaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS ROG Strix GL703GE i7-8750H/16GB/1TB/Win10 5299 złotych

Na takich laptopach wideo liczy się głównie na CPU, GTX 1050 TI sobie spokojnie poradzi. Warto zainwestować w dobry CPU. Możesz też kupić używaną stację roboczą.

Ten Asus to dobry laptop z niezłym chłodzeniem i wysoką wydajnością. Wygodna klawiatura, bogate wyposażenie i nawet znośny design, chociaż jest trochę żarówiasty.

 

Myślę o ew. naciągnięciu budżetu i pójść w kierunku Asus ROG Strix z i7 8 th oraz GTX 1060:

 

https://www.x-kom.pl/p/434160-notebook-laptop-173-asus-rog-strix-scar-gl703gm-i7-8750h-8gb-1tb.html

 

Nie zależy mi na 120 Hz ale czy ten TN będzie ładnie wyświetlać kolory?

No i podstawowe pytanie czy jak dołożę do tego SSD to będzie to dobry wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1060 w stacjonarce nie jest w stanie płynnie w full hd 50fps nałożyć luta z podglądem i jakością 1:1 a na laptopie jest polecana do montażu 4K w 60fps ? strumień z go pro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1060 w stacjonarce nie jest w stanie płynnie w full hd 50fps nałożyć luta z podglądem i jakością 1:1 a na laptopie jest polecana do montażu 4K w 60fps ? strumień z go pro ?

 

a jesteś w stanie coś realnie polecić z laptopa, żeby się zamknąć w 6 tys?

Rozumiem już że nie mogę się spodziewać podglądu 60 FPS w 4k. Nie jestem też profesjonalistą a chodzi o amatorskie filmiki.

 

Ten komputer używałbym też do pracy i niestety czasem ta mobilność byłaby wskazana, bo w domu rzadko mam czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS ROG Strix GL703GE i7-8750H/16GB/1TB/Win10 5299 złotych

Na takich laptopach wideo liczy się głównie na CPU, GTX 1050 TI sobie spokojnie poradzi. Warto zainwestować w dobry CPU. Możesz też kupić używaną stację roboczą.

Ten Asus to dobry laptop z niezłym chłodzeniem i wysoką wydajnością. Wygodna klawiatura, bogate wyposażenie i nawet znośny design, chociaż jest trochę żarówiasty.

 

A co z renderami wykorzystującymi GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten Asus ROG Strix ma dobrą matrycę? Widzę w wersji II już stosując IPS ale w tej konfiguracji to 17,3 ma chorą cenę. (Nie zależy mi na matrycy 120 Hz)

 

Lepiej iść w znaną firmę typu Asus niż składaki jak hyperbook i DM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ostatnie pytanie bo zaczynam się wahać.

Upierać się na 17,3" czy lepiej odpuścić i wybrać 15,4"? Są torche tańsze i więcej IPS dostępnych.

 

Np. https://www.x-kom.pl/p/444958-notebook-laptop-156-asus-rog-scar-ii-gl504gm-i7-8750-16gb-256pcie1tb-w10.html

 

Bo tak na prawdę Asus z 17.3 wychodzi bez mała 7 tys bo jeśli bym wziął węrsje z windowsem indo tego dorzucę SSD.

Czy w kwocie 7 tys coś jeszcze rozważyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że cena stale podbijana.

 

Przy obecnie wyznaczonym budżecie z ostatniego linku wydaję mi się że największa walka jest pomiędzy:

 

ASUS ROG SCAR II

 

a

 

Dream Machines GS1060 - tutaj mamy już duży dysk ssd 512gb do tego dodać tylko HDD tańszy myśle że pewnie wyjdzie tyle co dodanie SSD do Asusa.

 

Osobiście uwielbiam dram machines, może temu się tutaj zastanawiam :hmm:

Jednak wybrał bym właśnie ten laptop.

 

A co do wyboru 17,3' a 15'6' to wybranie 15,6' to słuszna decyzja, nie duża różnica, a ceny nieporównywalne.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z kulturą pracy 15.6? Bo w wielu miejscach jest napisane, że chłodzenie jest dużo gorsze i występuje throttling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzię tak mówią, ale to tak naprawdę nie ma zbyt dużego wpływu. Co też zauważyłem, to ludzie z 17" bardziej dbają o laptopy (nie wiem czemu) może taki przypadek po prostu. Uważam że jak kupisz 15'6 to nie będziesz miał z nim żadnych problemów, a jeśli jakieś się znajdą, to będzie raczej wina jakiejś usterki. Jeśli będziesz dbał o laptop, i czyścił mu przewiewy, to nie będzie się przegrzewał, no chyba że będziesz go trzymał na kocu który "opatuli" laptop i zatka wywiewy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Msi ma kartę graficzną 3gb Asus za to 6gb, jest to dość znaczna różnica, może w grach nie taka dużo bo kilka fps. ale do renderu video już bardziej znacząca, do tego dysk SSD w Asusie jest dyskiem M.2 NVMe co oznacza obecnie najszybszą technologie, ok 4 razy szybszą niż w SSD M.2 w MSI. Jeśli planujesz zakupić laptop dobry na kilka lat, warto dopłacić moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśliby porównać scar I z 17,3": https://www.x-kom.pl/p/434223-notebook-laptop-173-asus-rog-strix-scar-gl703gm-i7-8750h-16g-1t-w10.html

 

Do scar II z 15,6" to czy jest duża różnica na korzyść II?

Cały czas się waham między 15,6 a 17,3. Wcześniej byłem zdecydowany na 17.3 a teraz zaczynam też widzieć że może 15.6 jest bardziej praktyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jak sam niżej napisałeś - wykresy są skorygowane i w miarę poprawne, więc jednocześnie możesz zauważyć, że wahania występują niezależnie czy jest rozwój przemysłowy czy nie. Temperatury są na poziomie jak to było 800 lat temu, a nadal niższe niż 1200 lat temu. Skąd przekonanie, że teraz będzie już tylko rosło i rosło? Historia pokazuje, że było cieplej. W perspektywie geologicznej - nie tak dawno temu. Dodatkowo napisałem, że w krótkim terminie obserwujemy wzrost temperatury, ale po co patrzeć w szerszej perspektywie - nie bedzie pasować do narracji. Albo te wykresy średniej temperatury w latach 1960-1990 vs 2011-2020... piękne manipulowanie danymi na podstawie wybranych okresów. Profeska tylko po to aby po raz kolejny udowodnić, że ma się bezwzględną rację i każdy kto mówi inaczej to upadł na głowę.   No tak - jak zimno to naturalnie, ale jeśli mamy tak samo dynamiczny powrót "do normy" to już planeta się pali i to wina wyłącznie człowieka. Wysiadam. Poza tym - sam wzrost temperatur to pikuś - gorsze są tego skutki czy wzrost intensywności i siły zjawisk ekstremalnych jak tornada, huragany, powodzie itp (tutaj mozemy się chyba zgodzić) - tutaj nie mamy już żadnych rzetelnych "dowodów" jedynie szczątkowe kroniki jak to było kiedyś, które trzeba traktować z przymrużeniem oka.   Każdy widzi na wykresie co chce zobaczyć, ale ja wysiadam bo tutaj jest odchylenie tylko w jedną stronę, że jedyna niepodważalna prawda jest taka, że planeta się pali. Tak samo kiedyś płaskoziemcy też nie dopuszczali myśli, że mogą się mylić
    • Zwróć uwagę, że przy 4K 4070Ti z 12Gb będzie już na granicy w coraz większej ilości gier, dla własnego komfortu brałbym 7900XT wiedząc, że wydaję sporo kasy. A 4K mocno korzysta z GPU właśnie, więc nie wiem czy chciałbym pół środek jakim jest 4070 żeby zaraz się wkur(zać), że brakuje VRAMu a RT na tej karcie to bajer.  
    • Niektóre programy z XP działają na Win11, więc może nie byc konieczne az takie kombinowanie.  W ostateczności zrób wirtualkę bez dostępu do sieci (ze względów bezpieczeństwa)..
    • Cześć, mam na sprzedaż nowy laptop Dell G15 5530. Laptop dostałem w prezencie od rodziny, niestety nie jest mi potrzebny bo kupiłem niedawno komputer stacjonarny. Dokument zakupu z marca tego roku. Laptop wyciągnięty z pudełka w celu zrobienia zdjęć. Laptop uruchomiony raz w celu sprawdzenia czy działa. Dokładna specyfikacja sprzętu poniżej: Procesor - Intel® Core™ i7-13650HX (14 rdzeni, 20 wątków, 3.60-4.90 GHz, 24 MB cache) Pamięć - RAM 16 GB (DDR5, 4800 MHz) Dysk - SSD M.2 PCIe 1TB Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (Full HD) Częstotliwość odświeżania ekranu 340 Hz Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 4060 System operacyjny Microsoft Windows 11 Home Zasilacz 330 W Zdjęcia mogę podesłać na priv. Cena 6500zł + ewentualne koszta wysyłki / Odbiór osobisty na terenie Olsztyna. W razie potrzeby możliwość wystawienia na allegro. Pozdrawiam.
    • Wyedytuj post, bo jakieś dziwne rzeczy piszesz. Z tego co wyczytałem chcesz zrobić obraz dysku z XP i przenieść go na nowego lapka też z XP, ale potem pytasz się, że j zrobić obraz Win 7 i przenieść go na W11... Zrób ze starego systemu wirtualkę: https://www.veeam.com/blog/how-to-convert-physical-machine-hyper-v-virtual-machine-disk2vhd.html
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...