Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kiedy_oni_placza

Co zrobić wy karta długo przeżyła?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam kartę Sapphire R9 fury, raz mi padła całkowicie i została wymieniona na nową, ostatnio znów miałem z nią problemy ale teraz jest już wszystko ok.

Pytanie do bardziej dośiadczonych i wyedukowanych, co zrobić by karta długo przetrwała?

Mam straszne dośiadczenia z kartami i tylko raz Sapphire 7870 przetrwał do wymiany i został sprzedany.

Moje temperatury gpu nie przekraczają nigdy 75 stopni, karta ma bardzo dobre chłodzenie, masywny radiator 3 wentylatory, nie mam agresywnego chłodzenia by nie było ciągłych zmian temperatur jak jest stałe 50 stopni to karta działa pasywnie.

Słyszałem że to głównie przez te ciągłe zmiany temperatur, coś jeszcze?

Niepokoi mnie to np

1f72450e84ae00fa372eaf51d330a614.png

Gdy skacze taktowanie rdzenia skacze i również napięcie gpu, czy takie ciągłe skakanie napięcia prowadzi do jakiejś większej degradacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyść kompa z kurzu dwa, trzy razy do roku. Do tego w miarę sensowna cyrkulacja powietrza i buda nie jakiś piekarnik. I tyle. Reszta w rękach boga hardware :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najmniej grać aby nie obciążać karty graficznej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ?

 

Sprzedać ten crap w cholerę, kupić coś normalnego ala 1060 6gb / 1070

 

Kolejne problemy to tylko kwestia czasu.

 

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ?

 

Sprzedać ten crap w cholerę, kupić coś normalnego ala 1060 6gb / 1070

 

Kolejne problemy to tylko kwestia czasu.

 

:E

Otóż to.

 

"dośiadczonych" co to znaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zmiany taktowania mogą wynikać z tego że karta nie musi pracować pod pełnym obciążeniem, więc ustawia takie taktowanie jakie akurat potrzebuje celem zmniejszenia zużycia energii. A skoro zmniejsza taktowanie, to zmniejsza też napięcie. Nic niezwykłego, chyba że dzieje się to gdy karta pracuje na stałych 100% możliwości.

A żywotność w zasadzie i tak zależy od jakości lutów w układzie, na to nie ma wpływu, to loteria. Karta może pracować całymi latami, a może paść tuż po gwarancji, nie ma znaczenia jaki producent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co zrobić wy karta długo przeżyła?
Najprostszym rozwiązaniem(choć nie najtańszym), jest sprzedać kartę na rok, pół roku, przed upływem gwarancji i kupić nową ;)

Poza tym dobrze wentylowana buda to podstawa, no i jak kompa włączasz, to już nie wyłączaj dopóki nie musisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kiedy_oni_placza, każda karta wcześniej lub później wyzionie ducha. Jeżeli chcesz, by Twoja karta służyła Ci jak najdłużej, to zapewnij jej jak najniższe temperatury.

1. Przewiewna obudowa, to podstawa. Mój ASUS GeForce GTX 1060 Strix Gaming OC 6GB VR po uruchomieniu kompa ma temperaturę otoczenia, średnio 25 - 30 stopni. Wentylatory się nie obracają (karta ma chłodzenie półpasywne). W grach temperatura rzadko dochodzi do 60 stopni, zazwyczaj waha się pomiędzy 45-55 stopni.

2. Systematyczne czyszczenie wnętrza komputera. Dotyczy to nie tylko karty, ale wszystkiego łącznie z wentylatorami.

3. Monitorowanie temperatur podzespołów (co jakiś czas). Jeżeli temperatura karty pomimo czyszczenia wzrasta, to trzeba wymienić pastę i termopady (jeżeli są).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam kartę Sapphire R9 fury, raz mi padła całkowicie i została wymieniona na nową, ostatnio znów miałem z nią problemy ale teraz jest już wszystko ok.

Pytanie do bardziej dośiadczonych i wyedukowanych, co zrobić by karta długo przetrwała?

Mam straszne dośiadczenia z kartami i tylko raz Sapphire 7870 przetrwał do wymiany i został sprzedany.

Moje temperatury gpu nie przekraczają nigdy 75 stopni, karta ma bardzo dobre chłodzenie, masywny radiator 3 wentylatory, nie mam agresywnego chłodzenia by nie było ciągłych zmian temperatur jak jest stałe 50 stopni to karta działa pasywnie.

Słyszałem że to głównie przez te ciągłe zmiany temperatur, coś jeszcze?

Niepokoi mnie to np

1f72450e84ae00fa372eaf51d330a614.png

Gdy skacze taktowanie rdzenia skacze i również napięcie gpu, czy takie ciągłe skakanie napięcia prowadzi do jakiejś większej degradacji?

 

Oczywiście, trzeba ją głaskać i do niej rozmawiać, jakieś czułe słówka, wtedy będzie chodziła aż do starości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, trzeba ją głaskać i do niej rozmawiać, jakieś czułe słówka, wtedy będzie chodziła aż do starości.

Zrobiłeś mi dzień ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie włączać do prądu i wstawić do smaru.

 

Nic nie zrobisz, możesz jedynie dać dobry zasilacz i regularnie czyścić kartę z zachowaniem procedur bezpieczeństwa w obchodzeniu się z elektroniką, no i trzymaniem wentylatora palcem jak dmuchasz sprężonym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...