Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ms_crew

Komputer na Ryzen + GTX 1080

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Ostatnio zastanawiam sie nad zlozeniem komputera glownie do grania. W innym watku pytalem o komputer na intelu ale ze ceny poszly baaardzo w gore to zastanawiam sie nad AMD

Budzet jaki posiadam to ok 6000 zl (1200 GPB)

 

Mysle o czyms pokroju

 

Ryzen 5 2600X + bequiet DARK ROCK 4

Samsung 250GB 860 EVO

Palit GTX 1080 8GB

VENGEANCE LPX 16GB (2X8GB) DDR4 PC4-24000C15 3000MHZ

Seasonic FOCUS PLUS 650W 80 PLUS GOLD

Phanteks Eclipse P400

 

Nie wiem kompletnie jaka plyte glowna wziasc. Na pewno bedzie OC

 

Co o tym myslicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę bym wybrał

www.morele.net/plyta-glowna-msi-b450-a-pro-4141469/

Ewentualnie każdą inną od MSI w formacie ATX na chipsecie b450

Nie bierz RAMu od Corsair, tylko najlepiej od G.Skill, np.

www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-2x8gb-3200mhz-cl16-f4-3200c16d-16gvkb-788195/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 2-3 dni temu w Sferisie 2600X były po 840 zł, a teraz chamy na 900 zł podnieśli. Tak czy siak w porównaniu do >1000 zł za 8400 to nadal świetna alternatywa.

 

Memki wyżej są b fajne, w tej cenie dobry dil. Na żallegro stoją po 700 zł z ratami 0% i darmową wysyłką, jakby co.

 

PSU - u mnie do 270W podczas grania na ścianie, czyli u Ciebie pewnie z +30W (choć ja mam więcej gratów typu SSD i śmigła). 650W nie jest potrzebne, ba - nawet na 450W spokojnie taki sprzęt pójdzie i będzie kupa zapasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja zakupy będę robił na ebuyer lub overclocers gdyż mieszkam w UK. Zobaczę czy te g-skile są dostępne bo płytę znalazłem. Zasilacz napisalem 650w gdyż taki polecali mi gdy pytałem o kompa na Intelu. Wychodzi z tego że AMD jest mniej pradozerne??

Ile można podkręcić tego procka i jaka pastę polecacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2600X bierze więcej niż 8400 oczywiście, ale jakbyś brał 8600K i go kręcił, to Intel zeżre więcej. 8700K jeszcze więcej, oczywiście.

 

2600X samo w sobie już jest mocno wykręcony i jego ręczne OC nie ma sensu, bo uzyskanie wyższego zegara, nawet o 100 MHz, jest mało prawdopodobne i wymagałoby dalszego zwiększania napięcia itd. Krótko - jak chcesz ręczne OC to bierz 2600 i dobrą płytkę. 2600X to proc dla zapracowanych ludzi, którzy chcą se pograć wieczorem, a nie testować stabilność :E

 

Wiesz, jak różnica pomiędzy 550W a 650W jest niewielka (a na pewno jest) to nie ma co się szczypać, bierz 650W. Ja po prostu mówię, że dla oszczędności - jeśli ktoś ich naprawdę szuka - to styknie dobre 450W, np. Focus bez Plus (Plus to wersje od 550W w górę i w sumie one są fajniejsze, bo mają tryb półpasywny). A Focus bez Plus nie (choć i tak jest b cichy).

 

Jak nie te GSkille to poszukaj Tridentz albo w sumie cokolwiek co ma 3000-3200 i CL15/16. CL14 przy takich prędkościach to już poważniejszy koszt bo siedzą tam pewnie najlepsze kostki B-Die, no ale one są drogaśne i za 16GB wychodzi wtedy min. 1000 zł. A to jednak 300 zł więcej niż te G.Skille czy podobne kostki.

 

Pasta ta co jest z BQ będzie spoko. A jak konieczne chcesz coś innego to Arctic MX2 albo 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P400 to piekarnik. Zmień na Meshify C

860EVO kości TLC. Praktycznie w tej samej cenie masz M8P MPEGN M.2 MLC 256 GB od Plextora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na plyte Gigabyte B450 AORUS PRO AM4 ?? glownie chodzi mi o karte dzwiekowa ALC1220 - ponoc jedna z lepszych dostepnych. Do tego co widze to w zestawie z ta plyta sa vouchery na 40 funtow na STEAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniej jest kupić płytę od MSI, z płytami Gigabyte nie mam dobrych wspomnień, poczytaj o problemach z wykrywaniem RAM. U mnie na starej płycie pod 6 gen. Intelów był problem za każdym razem jak coś zmieniałem w komputerze (np. podłączenie nowego dysku, albo wyjęcie i włożenie kości RAM). Jeżeli zależy Ci na dźwięku to polecam dokupić osobną kartę dźwiękową, polecam tą:

Creative Sound Blaster Audigy FX (PCI-E)

 

Osobiście jej nie mam, ale kolega ma i chwali ją. Moim zdaniem żadna zintegrowana dźwiękówka nie może równać się z osobną nawet tańszą kartą dźwiękową > 100 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Aorus dobre mobo. Taniej masz MSI B450 Tomahawk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...