Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wojciech1999

IPS, 120/144Hz, 24", 1920x1080

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuję zakupić monitor do gier i grafiki o rozdzielczości 1920x1080.

Chciałbym aby nie był drogi, powiedzmy z 1000 zł. Wiem, że nie znajdę zbyt wiele w tej cenie. (jeśli będzie warto, mogę trochę dopłacić)

Matryca musi być IPS. Najlepiej 24". Co do ilości Hz myślałem nad 120 lub 144. Obowiązkowo mocowanie VESA.

Znajdzie się coś dla mnie w tym budżecie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że jest zakrzywiony. Niestety odpada. :/

 

Pomiędzy IPS a VA różnicy dużej nie ma (w kolorach), więc VA również mogę wziąć pod uwagę. :)

Znajdzie się coś fajnego powiedzmy za 1200 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znajdziesz prostej VA 100Hz+ ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, sam nie wiem co zrobić.

Ten monitor (Acer Nitro VG240YBMIIX) wydaję się być całkiem spoko, ale chciałem coś lepszego. Z drugiej strony to parametry ma całkiem dobre jak za tę cenę.

 

Zastanawiam się też nad 144Hz, ale na matrycy TN. Nie wiem czy nie będzie mi to przeszkadzać, biorąc pod uwagę to, że mój drugi monitor ma IPS. No i pracuję w programach graficznych. Może lepiej coś z IPS i 75Hz?

 

 

Tak jak już pisałem wcześniej - zakrzywiony ekran odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakrzywione VA odpada a prosta TNka jest OK? Te tanie TNki nie są zbyt rewelacyjne.

 

Nie wiem jaką grafikę masz tam na myśli. Czy zakrzywienie rzeczywiście źle wpłynie na obróbkę? Jak się bawisz rekraacyjnie to nie powinno to być problemem.

 

 

850zl kosztuje 24" VA FHD 144Hz od AOC.

 

około 1350zl będzie kosztował samsung 27" WQHD VA 144Hz.

 

900zl kosztuje IPS 32" WQHD 75Hz.

 

To są aktualnie chyba 3 najsensowniejsze propozycje przy budżecie około tysiąca złotych. To co nie ma VESA zazwyczaj ma dostępny adapter. Trzeba zerknąć model w google + Adapter VESA.

 

Ogólnie można przyjąć, że nie ma monitorów do gier i grafiki. Tym bardziej za 1000zl.

 

Jeśli pracujesz w programach graficznych, to powinieneś zainwestować w coś sensownego do tego celu 3000zl+.

Jeśli natomiast tylko się bawisz w programach graficznych, to zwykła, zakrzywiona VA do grania spokojnie da Ci się też pobawić z grafiką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest EIZO FS2735, no ale rzeczywiście za ponad 3000 zł, a właściwie to za 4500 zł. :D Za takie pieniądze lepiej kupić EIZO CS230 + tego nowego Samsunga 1440p 144 Hz. Do 1000 zł brałbym tego 144 Hz VA, ewentualnie jest jeszcze ten Acer, nieco mniej zakrzywiony https://www.x-kom.pl/p/439222-monitor-led-24-269-acer-ed242qrabidpx-czarny.html jak będzie smużył to oddasz.

delta.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...