Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PierwiastekZdwoch

Poleasingowy laptop do 1000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dysponuję niewielkim budżetem (1000 zł) więc nawet nie myślę o nowych laptopach i celuję w komputery poleasingowe. Nie jestem na bieżąco ze sprzętem komputerowym i jego cenami stąd ten temat. Co najlepszego uda mi się za te pieniądze dostać? Na co powinienem najbardziej zwracać uwagę? Co w sytuacji gdy np. jeden laptop jest na i7 ale ma niższe taktowanie i 4GB RAM a drugi ma i5 z wyższym taktowaniem i 8GB RAM? Który w takim przypadku jest lepszy? Szczególnych upodobań nie mam, po prostu chciałbym kupić możliwie najlepszy sprzęt w tej cenie. W tym momencie korzystam z 6 letniego Lenovo G560 (i3, 2GB RAM, 500GB HDD, GeForce 310M) więc nie przesiadam się z demona prędkości ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RobONtouR

już lepszy Thinkpad L440 Haswel i5 na pokładzie hd 4600 mozna nawet jakieś gierki odpalic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komputer jest Ci potrzebny do normalnych codziennych spraw i nie będziesz jak domniemam używał na nim skomplikowanych programów, wybrałbym sprzęt z i5 i większą ilością ramu.

 

Bardzo ciekawą opcją wydaje mi się Lenovo T430 w serii biznesowej ThinkPad. Sprzęt "nie do zajechania".

https://laurem.pl/product-pol-467-LENOVO-T430-i5-3320M-8GB-240GB-SSD-HD-WIN-10-HOME.html

 

Tu masz go w naprawdę świetnej konfiguracji jak za tę cenę. I jeszcze matryca HD+!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już lepszy Thinkpad L440 Haswel i5 na pokładzie hd 4600 mozna nawet jakieś gierki odpalic :)

A model T440? Znalazłem taki z i5, 8GB RAM, 120GB SSD, 1600x900, 14" z Win10 Home za 1300 zł. To dobra cena? Można to dostać taniej? Nie pogardziłbym wersją 15,6" ale podejrzewam, że cena takiego egzemplarza będzie odpowiednio wyższa. Naprawdę da się w coś zagrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okolicach 1000zl regularnie pojawiają się T440, 1500zł to już można trafić T450, więc te 1300 za T440 to tylko jak jest super stan, polska klawiatura itp. Poza tym thikpady chodzą z windows pro, więc ten home jest trochę podejrzany.

 

Jak za 1300 to bym się tym zainteresował: T450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż szukam i znalazłem takiego T440s na i5 4200U, 8GB RAM, 256GB SSD, 14" 1600x900 z grafiką GeForce GT 730M na win10 pro za 1100 zł. Warto? Znalazłem też T440p, ten sam procesor, też 8GB RAM, dysk 128 GB i również 1600x900 za 880 zł. Ta cena wygląda na dosyć niską bo w kilku sklepach o w których pytałem są za 1100 - 1400, także nie wiem o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też szukam czegoś podobnego około 800-1200 zł z matrycą IPS.

Podpowiecie które modele mają taką matrycę?

Ten t440s to chyba były dwie wersje [?] 1600x900 jest na TN [?]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje pisac jakie zastosowanie sprzętu bo to dużo zmienia. Biznesówki poleasingowe to raczej praca typu biurowego.

Za 450 zł idzie kupić thinkpada t420 z i5 II gen klasy A- a za 600zł thinkpada t430 z i5 III gen i matrycą hd+ 1600x900 klasy A.

 

Do używania na kablu rzecz jasna bo niecała godzina baterii to tyle co nic.

 

A jak masz potrzeby co do mocy podzespołów i czy jest sens wydawać więcej to musisz doprecyzowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że sprzęt w tych pieniądzach to głównie do biura i internetu ale fajnie by było zagrać w coś mniej wymagającego a ta dedykowana karta chyba by trochę w tym pomogła. Czy się mylę i to nie robi większej różnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwość zagrania w cokolwiek byłaby fajnym dodatkiem, ale to nie jest głównym kryterium wyboru bo zdaje sobie sprawę, że takie rzeczy nie za 1000 zł ;) Jesteś w stanie napisać co ewentualnie dało by się uruchomić na tych które podałem wyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A T440s na i7-4600U, 8GB, 256GB SSD z dotykową matrycą FHD za 1100 zł? Wydaje mi się, że cena za niska jak za coś takiego ale sprzedawca twierdzi, że nie ma żadnych uszkodzeń i ocenia stan na bardzo dobry. Może to być związane z dotykową matrycą? Może lubi dostarczać problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...