Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

szczep101

upgrade Karty Graficznej do mojego Peceta -

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drodzy formumowicze,

 

Jestem tu nowy i mam pytanie od razu do Was, mam komputer o poniższej specyfikacji:

 

- Płyta ASUS P8Z77-M Pro

- Intel Core i5 2500 K podkręcony do 4,2 chłodzenie spartan 3 pro

- Dyski SSD - Samsung EVO 850 i 660 jeden 500 gb drugi 1 TB

- zasilacz OCZ ModXstream Pro 600 o mocy maksymalnej 600 W

- Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 560 Ti

 

Moje pytanie dotyczy oczywiście karty graficznej: potrzebuje ją zmienić na lepszą, oczywiście na taką, która nie sprawi, że procesor stanie się "wąskim gardłem" dlatego każde pomocne słowo będzie dla mnie nieocenione.

 

Dziękuję z góry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko stwierdzić bez podanego budżetu. Jednak celowałbym w GTX 1060 6GB, ew. RX 580 jak znajdziesz w dobrej cenie. Choć wróżę z fusów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że maksymalnie warto GTX 1060 6GB, ew. jak się uprzesz to 1070. Więcej nie ma sensu. Resztę lepiej zainwestować w nową podstawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak radzisz, to okej, zastanowię się między 1060 a 1070 w takim razie :)

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 2000zł to zmień też CPU na i7-2600(k) 4/8, a kartę gtx1060 3/6gb lub gtx1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak xtn radzi więcej w tego procka jak 1060 6GB nie ma sensu pakować kasy za resztę bym szukał i7-2600K :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka rozdzielczość? Bo jak full hd to nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja celuję w full HD i w 4K nie idę, bo nie mam pod to monitora, więc Full HD starczy, byle by było powyżej 60 klatek w Wiedźminie na przyzwoitych ustawieniach i żeby mi nie dropiły klatki w CS GO jak to się ostatnio dzieje na ich nowych mapach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja celuję w full HD i w 4K nie idę, bo nie mam pod to monitora, więc Full HD starczy, byle by było powyżej 60 klatek w Wiedźminie na przyzwoitych ustawieniach i żeby mi nie dropiły klatki w CS GO jak to się ostatnio dzieje na ich nowych mapach :D

GTX1060 Ci wystarczy ale jak złapiesz uzywaną gtx1070 na gwarancji za 1200-1300zł to jeszcze lepiej, bo nowe ok. 1700zł, chyba że z extreme na allegro z 1 wentylatorem coś około 1500zł były i może nadal są. Do FHD powyżej 1070 nie ma sensu.

i7-2600k - 450zł używany na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2 koła to kupisz używkę 1080, sprzedasz proca i starczy jeszcze na i7. Patrząc na Twoją konfigurację zakładam, że rzadko zmieniasz bebechy. Nie wiadomo jakie będą wymagania gierek za kilka lat, a z 1080 nawet nie wykorzystaną w 100% wyjdziesz lepiej niż na 1070 na full. Jeżeli masz 2k plnów to kup najlepsza opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może od razu zaszaleję i kupię chyba najmocniejszy procek pod 1155 - 3770K, to się opłaca, czy przyrost wydajności względem 2600K jest symboliczny?

 

Za 2 koła to kupisz używkę 1080, sprzedasz proca i starczy jeszcze na i7. Patrząc na Twoją konfigurację zakładam, że rzadko zmieniasz bebechy. Nie wiadomo jakie będą wymagania gierek za kilka lat, a z 1080 nawet nie wykorzystaną w 100% wyjdziesz lepiej niż na 1070 na full. Jeżeli masz 2k plnów to kup najlepsza opcję.

 

Tak, rzadko zmieniam bebechy, bo póki chodziły gierki w które gram często to nie uważałem, że jest potrzebne dokładanie do kompa za którego w 2012 zapłaciłem te 5K cebulionów hah. Ale już bym chciał zagrać w nowsze przynajmniej na tych średnich w 60 klatkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dokupiłem do Ryszarda V 1 gen 1080 amp extreme i w 1080p60 jest po prostu ultra. Po co się pchać w coś słabszego, jak masz budżet na mocniejszą opcję. Co do i7 to luknij na jakieś testy porównawcze, albo poczekaj na komenty, bo masa ludzi tutaj przerabiała, bądź używa tych procków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecę zmień na i7 3770 bez K. Procesor podkręcisz o turbo i na szynie blck do 4200-4400 Mhz dodatkowo będziesz miał PCI-e 3.0 a przy kartach 1070 i w góre robi to już różnice. Do wersji K nie opłaca się dopłacać bo realne OC przeważnie kończy się na 4.5-6 ghz. do Cpu tej klasy to wsadzasz w zależności od budżetu 1070 (uzywka 1200 zl) 1070 ti albo 1080 i masz kosmiczny przeskok w porównaniu do tego co teraz masz.

 

Jaki masz ram obecnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio dołożyłem kolejne kości i w sumie mam RAM-u 16 GB 1600 Mhz CL9 na wszystkich kościach

 

Marki wszystkich kości to kingston hyperX tylko jedne są blue cośtam, a drugie savage, ale wszystkie mają radiatory :)

 

Cooler pasuje do podstawki, więc może zostać, tylko czy przez OC nie będę musiał albo go zmienić albo kombinować z napięciem na CPU...

 

Czyli jak zmienię na 3770/3770K to jaką grafikę wg. was maksymalnie powinienem celować? 1070 Ti, czy 1080 już przejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 3770 to kup bez k na k szkoda kasy. Wtedy możesz nawet kupić używane 1080 i będzie hulac jak ta lala. 16 gb jest spoko jak są że sobą kompatybilne i nie sprawiają problemu. Tego spartana bym też radzi wymienić na coś wydajniejszego żeby dawało chłodzenie rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 gb to słuszna ilość ;) po wymianie na i7 3770 możesz brać 1080, na tę chwile może over kill do FHD ale jak mówisz, że nie zmieniasz czesto bebechów to powinieneś mieć spokój z wydajnością w grach na 2-3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdecydujesz się kupić na zapas kartę to jeśli gtx 1070 ti będzie tańszy niż gtx 1080 to bierz 1070 ti bo różnica niewielka w wydajności. Osobiście do tych starych procesorów brałbym używany gtx 1070 za 1200 zł bo szkoda pieniążków na lepszą kartę z której nie będziesz korzystał. Miałem i5-4670k wykręconą na 4600Mhz i w rozdzielczości QHD na gtx 1080 użycie GPU w bf1 to okolice 60-80 procent na ultra, a przy niskich detalach użycie poniżej 40 procent - potężny bottleneck.

 

brajan007 to jest overkill nawet na QHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatecznie zdecydowałem się na 3770 plus karta 1070, dzięki wszystkim za rady, za 2-4 lata pewnie będę się orientować znowu w tym wszystkim od nowa haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak cały czas na tym samym dodam że jest to przewód pięciometrowy, bardziej pytam z ciekawości bo to się dzieje tak rzadko że mi to nie przeszkadza ale gdybym znalazł fixa to bym nie narzekał  8 na 10 razy gdy zasnę coś oglądając i TV się po czasie wyłączy przykładowo i go włączam jak wstanę to jest ok  ale czasem zdarza się to co pisałem w pierwszym poście i tak jak pisałem tylko wyłączenie-włączenie, ponowne uruchomienie, wylogowanie-zalogowanie czy uśpienie-wybudzenie przywraca dźwięk. Powiem ci że z wypięciem i wpięciem przewodu to nie sprawdzałem  specjalnie będę wyłączał od teraz sam TV a PC zostawiał włączony niech to się za którymś razem stanie to sprawdzę z ciekawości 🤣
    • Dużo zależy też co oni tam kładą im bardziej rzadka i mniej lepka pasta tym bardziej z biegiem czasu będzie "uciekać" z rdzenia, ty zmieniałeś po 4-5 latach a tutaj panowie w nowej karcie pozbijali prawie 10 stopni względem świeżej fabrycznej  to jest komedia, wystarczy dać gęstą pastę o dużej lepkości dokładnie pokryś rdzeń bez prześwitów albo położyć ptma i robi się inna karta.... śmiech na sali żeby coś takiego fabrycznie robili skoro można wykrzesać znacznie lepsze wyniki na tym samym chłodzeniu.
    • Chcesz zrobić ze swojego PC "młockarnie" że zależy ci na jak najwyższym cfm zamiast po prostu zrobić odpowiedni przepływ powietrza i znaleźć przy tym złoty środek co do kultury pracy / wydajności jaki ci pasuje? mam w domu starego fractala venturi HF-14 który na max obrotach dmucha niesamowicie i w specyfikacji ma kozacki "CFM" ale co z tego jak sam jeden jest wtedy głośniejszy niż pięć innych w obudowie ustawionych z głową  
    • Fera 3 nie daje rady z tym prockiem że chcesz grzebać? nie wiem czy wiesz ale dużo nie zyskasz przy tym cpu między chłodzeniem za 100zl a jakimś wypasionym aio bo problem leży gdzie indziej (było setki razy) jeżeli nie robiłeś UV (-30) to zrób i od razu będzie 10 stopni mniej.
    • Ogrywałem ją na PS4 Pro w 4k 30fps, gdzie gra wyglądała pięknie. Jestem ciekaw co tu ulepszyli lub popsuli, że do 4k trzeba już potężnego RTX4080 🤔 Ja raczej nie kupię, bo mam ją ograną, chyba że w jakiejś promce z koszyka biedaronki 😄
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...