Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wookie85

Przesiadka z Samsung S6 - na co?

Rekomendowane odpowiedzi

Zoom s to pseudo-flagowiec z przestarzałym procesorem.

M1 to na papierze mocny średniak z dobrą baterią.

 

Co to znaczy pseudo flagowiec?

Procesor w dniu premiery przestarzały nie był, a dali taki zamiast s8xx z prostych względów. Fon nie był kierowany do dzieciarni podniecającej się smarkami a wybrany został na podstawie wydajnosci/energooszczędności. Za to dopasiono baterie, ekran, aparat. Wydajność jest zapewniona.

 

Flagowy telefon to nie procesor lub aparat ubrany w badziew, a ogol słuchawki i jego wypozycjonowanie przez producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o aparaty w telefonach, to zawsze patrzę na szybkość działania autofokusa i jak radzi sobie w słabszym oświetleniu.

Jeżeli wieczorem robi ładne zdjęcia to znaczy że w pomieszczeniach dobrze sobie poradzi. W pomieszczeniach robię jakieś

30 procent zdjęć.

Szybki autofokus i jasna przesłona dają pewność, że moge wyciągnąć telefon i od razu pstryknać fotę.

Można kupić coś właśnie na miarę Xiaomi i stać przed obiektem próbując zmieniać ustawienia aby zrobić dobre zdjęcie...ale chyba nie o to chodzi w aparatach które mamy w telefonach.

Dlatego do zdjęć polecam Samsungi, taki s7 edge nadal bije na głowę Chińczyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG Q7 to wedle pozycjonowania producenta super-średniak. Czy nim jest? Nie.

 

Snap 625 może na premierę był w miarę świeżym procesorem dla średniaka. Dziś jest już przestarzały. W tej cenie to kompletnie padaka.

 

Podany wyżej LG G6 bije pod każdym względem tego Asusa. Asus to telefon na rok(może pół). LG spokojnie pociągnie jeszcze dwa lata. Tym bardziej gdy weźmie się pod uwagę serwis Asusa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli tak bardzo zalezy Ci na aparacie to kup po prostu nowego samsunga S7. Ma najszybszy autofocus w tym przedziale cenowym i zrobi bardzo dobre zdjecia w pomieszczeniach o ile nie najlepsze. Bateria wzgledem S6 tez sie poprawila do 3000mAh wiec z wytrzymaniem dnia nie powinno byc problemu. Samsung zawsze na pierwszym miejscu traktowal tylny aparat i ekrany wiec powinienes byc zadowolony. S7 na chwile obecna podchodzi pod 1400zl ale na allegro czy OLX z pewnoscia znajdziesz cos za mniej niz 1300zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG Q7 to wedle pozycjonowania producenta super-średniak. Czy nim jest? Nie.

 

Snap 625 może na premierę był w miarę świeżym procesorem dla średniaka. Dziś jest już przestarzały. W tej cenie to kompletnie padaka.

 

Podany wyżej LG G6 bije pod każdym względem tego Asusa. Asus to telefon na rok(może pół). LG spokojnie pociągnie jeszcze dwa lata. Tym bardziej gdy weźmie się pod uwagę serwis Asusa...

 

To inna generacja telefonów, nie ma co ich porównywać.

Z tym że lg starczy na dłużej to byłbym ostrożny. G5 swoje nawywijal z płytami głównymi, w przypadku g6 pojawiają się już podobne głosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG poradziło sobie z płytami głównymi. G6 nie cierpi na bootloopy.

Inna generacja ale jednak cena ta sama...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny telefon pewnie znów starczy mi na 2 lata, kiedy bateria zacznie się sypać czy coś. Więc z tym na ile coś wystarcza komuś był bym ostrożny ;)

Ja przeboleje nawet nieco gorszą jakość zdjęć, po prostu uznałem, że nowsze średniaki dorównały takiemu s6 a tu widać lipka.

 

Zastanawiałem się nad wymianą baterii ale chyba średnio opłacalne, nie wiadomo do końca co za bateria będzie a sama pojemność nadal jest dość średnia.

 

Wymacam tego Asusa zenfona s jak trafi się okazja i s7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S7 będzie dużo lepszym wyborem. W przypadku zenfone zoom s możesz odczuć regres względem S6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia wiadomo, że s7 zrobi lepsze. Ale na tym Galaxy sie kończy.

Zoom robi zdjęcia zbliżone do u11. Sam porównywalem.

 

LG poradziło sobie z płytami głównymi. G6 nie cierpi na bootloopy.

Inna generacja ale jednak cena ta sama...

 

A wpisz w Google G6 bootloop. Bo najwyraźniej tego nie robiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S7 to następca S6 więc, siłą rzeczy, będzie to progres. Zoom S to zeszłoroczny średniak.

Każdy telefon może dostać bootloopa i G6 nie jest pod tym względem wyjątkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Kolejny telefon pewnie znów starczy mi na 2 lata, kiedy bateria zacznie się sypać czy coś. Więc z tym na ile coś wystarcza komuś był bym ostrożny ;)

Ja przeboleje nawet nieco gorszą jakość zdjęć, po prostu uznałem, że nowsze średniaki dorównały takiemu s6 a tu widać lipka.

 

Zastanawiałem się nad wymianą baterii ale chyba średnio opłacalne, nie wiadomo do końca co za bateria będzie a sama pojemność nadal jest dość średnia.

 

Wymacam tego Asusa zenfona s jak trafi się okazja i s7.

~200zł w salonie samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S7 to następca S6 więc, siłą rzeczy, będzie to progres. Zoom S to zeszłoroczny średniak.

Każdy telefon może dostać bootloopa i G6 nie jest pod tym względem wyjątkiem.

 

Dobra dobra :E

 

Tak samo jak mulenie i wypalone ekrany w Galaxy łącznie z s8 :hahaha:

 

Ale niech Ci będzie.

 

A średniaki u asusa to są Maxy. Zoom s jest flagowcom, wtedy Asus do flagowcow dawał właśnie S625 bo więcej nie było potrzeby. Zenfone 3, nawet zenfone 4. Do wersji pro dali S835, bo maniaki płakali, że na przerwach się z nich śmieją, bo są y wynik w antutu. A jakimś cudem te S625 sprawiały, że praktycznie każdy s6 że swoim lagwizem wyraźnie odstawal pod kątem płynności działania.

Samsung rynek zdobył marketingiem, tak samo jak robi to teraz Huawei i xiaomi (medialny i szemrany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"wtedy Asus do flagowcow dawał właśnie S625 bo więcej nie było potrzeby. "

Słowo klucz to wdety. Dziś to za mało w tej cenie. Skoro można mieć w tej cenie coś wyraźnie lepszego to wybór jest oczywisty.

 

Samsung i inni mają marketing. Asus nie ma nic. Ani marketingu, ani dobrego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co takiego niedobrego było w zenfone 3, zenfone 4 i zenfone 4 pro oraz w aktualnych zenfonach 5 i 5z?

I w selfie pro, zoom s i wszelkiej maści Maxach? :hmm:

Ze Asus a nie xiaomi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co takiego niedobrego było w zenfone 3, zenfone 4 i zenfone 4 pro oraz w aktualnych zenfonach 5 i 5z?

I w selfie pro, zoom s i wszelkiej maści Maxach? :hmm:

Ze Asus a nie xiaomi?

 

A dlaczego tak bronisz tego Asusa ?

Bo xiaomi a nie Asus ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wpisz w Google G6 bootloop. Bo najwyraźniej tego nie robiłeś.

 

No ja wpisałem tą frazę w google i wiesz co? Kilka pierwszych wyników wyszukiwania potwierdza, że problem ten nie występuje w G6.

Zarówno polskie jak i zagraniczne strony. Chyba, że mamy inny internet i inne google :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakładkę Asusa i złą/średnią wycenę(z wyjątkiem 5z)

 

Nakładka nie jest tragiczna bo ma dużo opcji ale i tak wolałbym tą z pixela wrzucić, w sumie wszędzie poza miui ją bym wrzucił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem klasycznie, #XiaomiLepsze ;)

Xiaomi Mi A2 Lite

 

4Gb RAMu + czysty Android to bardzo dobre połączenie. Bateria ma 4000mAh. Jakość zdjęć, hmmm... Powinna być w porządku, ale możesz zauważyć mniejszą szczegółowość za dnia(aparat ma mnie mpix).

 

edit. Jest też Xiaomi Redomi Note 5 z lepszym procesorem, ale z nakładką MIUI. Mi osobiście bardziej leży czysty Android, ale to wedle uznania ;)

 

edit 2. Jeśli dasz radę dopłacić to weź pod uwagę LG G6- będzie lepszy pod każdym względem od Galaxy S6 ;)

Od jakiegos czasu szukam telefonu i sie zastanawaim nad "Siaomi" mógłyś opisac coś jak one sie sprawują jak długo mają wsparcie chodzi mi o telefon co wytrzyma i będzie działał płynnie minimum 2-3 lat? jednym słowem jaki Xiaomi z tych używanych warto na tą chwilę brać ? dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegos czasu szukam telefonu i sie zastanawaim nad "Siaomi" mógłyś opisac coś jak one sie sprawują jak długo mają wsparcie chodzi mi o telefon co wytrzyma i będzie działał płynnie minimum 2-3 lat? jednym słowem jaki Xiaomi z tych używanych warto na tą chwilę brać ? dzięki za odp

 

Hmmm... Wsparcie wśród xiaomi jest bardzo dobre, ale polega na czymś innym niż u innych producentów. Xiaomi rzadko kiedy aktualizuje Androida na swoich telefonach-pod tym względem nie odstają od reszty producentów. Aktualizują jednak MIUI, czyli swoją nakładkę. To w nakładce wprowadzają najwięcej nowości i to ona jest dla przeciętnego użytkownika najważniejsza. Jednak sprawa się komplikuje, ponieważ Xiaomi ma tez smartfony z grupy Android one(np. Xiaomi MI A2/A2 Lite). Te telefony mają czystego Androida, bez nakładki MIUI. Tam, teoretycznie Android powinien być aktualizowany bardzo sprawnie, jednak poprzednia generacja tych smartfonów pozwala w to nieco wątpić. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o MIUI(Jakie ma funkcje itp.) to odsyłam do recenzji dowolnego modelu xiaomi z tą nakładką na youtube(np. mobzilla). Jaki Xiaomi warto brać? Zależy o jakiej cenie mówimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę Xiaomi ogólnie polecić, sam mam, żona ma i paru znajomych i wszystko z nimi OK, biorąc oczywiście pod uwagę cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę Xiaomi ogólnie polecić, sam mam, żona ma i paru znajomych i wszystko z nimi OK, biorąc oczywiście pod uwagę cenę.

 

 

Oczywiście, nie wszystkie xiaomi są dobre ;) Nie można powiedzieć że jakaś marka tworzy same genialne telefony, a inna beznadziejne. Każdy tworzy i dobre i złe. Z xiaomi jest tak samo. Jednak mają w ofercie wyjątkowo dużo tych udanych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tak bronisz tego Asusa ?

Bo xiaomi a nie Asus ?

 

Będę bronil tak samo jak le. Bo jak ktoś pojęcia zielonego nie ma i glupkowayo neguje coś "bo tak", to wyprostować należy takie bzdury.

 

Nakładkę Asusa i złą/średnią wycenę(z wyjątkiem 5z)

 

Może poużywaj asusa, a potem wypowiadaj sie o nakładce, to raz. Dwa - źle wyceniony powiadasz... Przypomnij sobie cenę innych telefonów w dniu i po premierze. Lg g6 ma starcie ile? 3k. Nokia 8 na starcie ile? Że 3k. Wszystkie Galaxy na starcie ile? 2.5-3k. Iphony ile? Huawei Pxx i mate na starcie ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"glupkowayo neguje coś "bo tak", to wyprostować należy takie bzdury"

 

Przypominam że to ty tutaj bronisz telefon z snapdragonem 625(procesorem stworzonym dla telefonów ze średniej półki) w cenie 1500zł. To jest totalna bzdura. Nawet gdyby ten ASUS na premierę miał kosztować 1500zł, to nawet w tamtych czasach miał konkurencje. Dziś konkurencja go dosłownie miażdży w każdym calu. Nie obronisz tej padaki.

 

Nawet nie chodzi już o to ile kosztował na starcie. Chodzi o to ile kosztuje teraz, a kosztuje wręcz absurdalną cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, ja mam swoje zdanie, Ty swoje. Nie będę Cię przekonywał na siłę do mojego.

Pokaż no te miazdace go w każdym calu kurencyjne telefony za 1500zl. Mowa o zoom s.

 

I dla wielu jeśli coś jest wystarczające, tzn nie powoduje przycinek, wszystko ładnie płynnie bez zająknięcia to nie ma potrzeby wsadza tam czegoś mocniejszego. Są ludzie, którzy nie grają w wymagające gry u maja gdzieś srantutu i grafikę. Liczą sie inne, pozostałe aspekty.

 

Edit

No ja wpisałem tą frazę w google i wiesz co? Kilka pierwszych wyników wyszukiwania potwierdza, że problem ten nie występuje w G6.

Zarówno polskie jak i zagraniczne strony. Chyba, że mamy inny internet i inne google :)

 

Tak, chyba mamy inny net.

Drugi z wyników video, jakie są na początku po wyszukaniu hasła. Ale wciąż na pierwszej stronie

 

Edit

I wyniki z pierwszej strony (telefonu)

https://forumplay.pl/showthread.php/50250-lg-g6-bootloop

(tu się sprzeczna czy to bootloop)

https://forum.xda-developers.com/lg-g6/help/lg-g6-green-screen-dead-bootloop-t3649189

 

No mamy inny internet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...