Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

patroo

[3000zł - 3500zł] Laptop na studia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie zakupu laptopa.

Budżet około 3-3,5 tysiąca złotych jak w temacie.

Czy w takiej cenie laptop o podzespołach powiedzmy:

8-12 GB RAM

i5 (8 generacji) bądź coś lepszego.

Dysk SSD M2 PCIe minimum 256 GB + jakiś HDD(niekoniecznie) ,jest realny w zakupie?

Czy wgl. parametry które podałem są odpowiednim wyborem lub co warto zamienić kosztem czego by laptop był jak najbardziej wydajny?

Laptop powinien być przede wszystkim szybki, wykorzystywany głównie do prac pisemnych, dosyć intensywnego przeglądania internetu i obejrzeniu czasami jakiegoś filmu.

0 gier,dużo różnych plików tekstowych, muzyki zdjęć

Zależy mi na jak najlepszej wydajności pod względem szybkości i kultury pracy, ogólnie sprzęt przeznaczony na dłuższy okres a nie wymianę po roku czy dwóch.

Z góry dziękuje za odpowiedź i zainteresowanie! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pisania i oglądanie filmów czy przeglądania internetu Mój link w zupełności wystarczy według mnie. Lekki z ekranem IPS i dobrymi głośnikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pisania i oglądanie filmów czy przeglądania internetu Mój link w zupełności wystarczy według mnie. Lekki z ekranem IPS i dobrymi głośnikami.

 

 

Standardowe myślenie do pisania byle co wystarczy gówno prawda. Na co dzień w domu i dla domu mam komputer tylko do gier. Ale w pracy laptopa tylko do pracy, służy do pisania i internetu. I powiem tak jak sobie otworzysz Worda i napiszesz 1-2 strony to i kalkulator wystarczy. Ale jak chce komfortowo napisać na nim coś dużego 150 stron, ba przeglądać jąs duża bazę danych w exelu. to taki komputerek z i3 się po........ra. Niestety obecnie MS i inne narzędzia biurowe nie grzeszą stabilnością i wydajnością jak dawniej. I im większy plki tym większe. wymagania co do laptopa/pc-ta. Obecnie pracuje na i5 i to jest momentami za mało............. :(

 

Kolega bedzie łaził pewnie z tym lapkiem wiec po pierwsze waga. co tam dla mnie 4kg jak ponosi 8h to zmieni zdanie.

PO drugie ma być szybki (rozumiem szybko sie włączać gdy go potrzeba i ładować plki. Potrzeba szybkiego ssd może być z polecanych min 240gb. W robocie założyli mi 120GB po 6 miesiącach już pisałem podanie o większy. 240GB styka. Kolega nie powiedział jakie studia (bo to determinuje 2 rzeczy czy rzeczywiste 240gb wystarczy i może olać hdd(jak nie ściąga filmów)czy nie bo np będzie bawił się w grafice.

Od tego wyżej zależy też czy można olac kartę graficzną. (w 80% tak)

ram poniżej 8GB nie patrzymy ewentualnie kalkulujemy rozszerzenie w cenie.

dalej jak opowie na to wyżej

 

 

Tak na szybko i z niepełną wiedzą https://www.x-kom.pl/p/403869-notebook-laptop-141-asus-vivobook-s14-s410ua-i5-8250u-12gb-256ssd-win10.html#specification

 

uwaga jest taka że jeżeli kolega jest przyzwyczajony ma w PC lub starym lapku IPS to może mu to nie pasować ale wtedy trzeba już szukać w górnej granicy budżetu. Jeżeli na co dzień dotychczas korzystał z TN to nie widzę przeciwwskazań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej cenie jest do kupienia Xiaomi Laptop Pro 15'6 z i5 8250U, 8GB RAM, szybkim SSD NVMe Samsunga (seq. read ponad 3000MB/s), matrycą IPS Full HD, grafiką MX150, rewelacyjnymi głośnikami stereo Harmana, w komplecie z Win10 Home i Office2016 Home. Soft można bez problemu zarejestrować i potem przeinstalować używając polskich wersji.

Waży poniżej 2kg.

Jest miejsce na dołożenie drugiego dysku NVMe.

 

Minus jest taki, że trzeba czekać około miesiąca na przesyłkę z Chin.

Jak się poczeka na promocję to będzie jeszcze taniej, z kuponem zniżkowym przy płatności Revolutem mi wyszło 2740PLN w sklepie LightInTheBox.

Jak dla mnie jakościowo jest to sprzęt o klasę lepszy niż wszystko do się da kupić w Polsce do 3000PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej cenie jest do kupienia Xiaomi Laptop Pro 15'6 z i5 8250U, 8GB RAM, szybkim SSD NVMe Samsunga (seq. read ponad 3000MB/s), matrycą IPS Full HD, grafiką MX150, rewelacyjnymi głośnikami stereo Harmana, w komplecie z Win10 Home i Office2016 Home. Soft można bez problemu zarejestrować i potem przeinstalować używając polskich wersji.

Waży poniżej 2kg.

Jest miejsce na dołożenie drugiego dysku NVMe.

 

Minus jest taki, że trzeba czekać około miesiąca na przesyłkę z Chin.

Jak się poczeka na promocję to będzie jeszcze taniej, z kuponem zniżkowym przy płatności Revolutem mi wyszło 2740PLN w sklepie LightInTheBox.

Jak dla mnie jakościowo jest to sprzęt o klasę lepszy niż wszystko do się da kupić w Polsce do 3000PLN.

 

 

A w razie awari smietnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w razie awari smietnik

Sprzętu elektronicznego nie wrzuca się do śmietnika, dbajmy o środowisko :-)

A tak na serio to masz roczną gwarancję sklepu. Wiem - upierdliwe bo odsyłasz do Chin, ale coś za coś.

Jak chcesz mieć gwarancję na miejscu to za podobny sprzęt w PL musisz wydać ponad 4k PLN.

 

Edit: tu jest recenzja - można to dostać nawet z polskich magazynów:

http://bezprzeplacania.pl/xiaomi-mi-notebook-pro-recenzja-chinskiego-macbooka/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak na moje wymagania i szybkie rozważenie ten o to jest strzałem w dziesiątke.

12 RAMU, i5, SSD rozsądnej minimalnej wymaganej pojemności.

Tylko ciekawi mnie teraz wytrzymałość owego sprzętu, 1.4 kg, czy przypadkiem nie jest cały za bardzo PLASTIKOWY.

W dodatku to co napisałeś powyżej jest prawdą. Tak, na co dzień będzie to sprzęt do komunikacji, znalezienia czegoś w necie czy napisania krótkiej notatki, ale gdy przyjdzie napisać coś dłuższego, wypełnienia czegoś nie tylko w wordzie to podzespoły typu i5 i 12 GB lepiej zdadzą egzamin niż np i3 i 8 gb.

I pytanie odnośnie dodatkowego dysku, który można dołożyć. Działa to na zasadzie że kupuję sobie dysk HDD na własną rękę (załóżmy 512 gb) i montuję go w środku ?

 

@edit:A jeszcze pytanie odnośnie taktowania zegara, (4 rdzenie, od 1.6 GHz do 3.4 GHz, 6MB cache). Nie wiem jak to rozumieć, że na wejściu po odpaleniu sprzętu będzie 4x 1.6 i możliwość podkręcenia do wartości np 3-3.2 czy będzie to od razu ustawione w granicach rozsądku typu 2.8-3.2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje wymagania i szybkie rozważenie ten o to jest strzałem w dziesiątke.

12 RAMU, i5, SSD rozsądnej minimalnej wymaganej pojemności.

Tylko ciekawi mnie teraz wytrzymałość owego sprzętu, 1.4 kg, czy przypadkiem nie jest cały za bardzo PLASTIKOWY.

W dodatku to co napisałeś powyżej jest prawdą. Tak, na co dzień będzie to sprzęt do komunikacji, znalezienia czegoś w necie czy napisania krótkiej notatki, ale gdy przyjdzie napisać coś dłuższego, wypełnienia czegoś nie tylko w wordzie to podzespoły typu i5 i 12 GB lepiej zdadzą egzamin niż np i3 i 8 gb.

I pytanie odnośnie dodatkowego dysku, który można dołożyć. Działa to na zasadzie że kupuję sobie dysk HDD na własną rękę (załóżmy 512 gb) i montuję go w środku ?

 

@edit:A jeszcze pytanie odnośnie taktowania zegara, (4 rdzenie, od 1.6 GHz do 3.4 GHz, 6MB cache). Nie wiem jak to rozumieć, że na wejściu po odpaleniu sprzętu będzie 4x 1.6 i możliwość podkręcenia do wartości np 3-3.2 czy będzie to od razu ustawione w granicach rozsądku typu 2.8-3.2 ?

 

 

za jakąś dopłata możesz ten 240 zmienić na 480 , tak jak dodałem ci 4gb ramu oryginalnie było 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/p/443900-notebook-laptop-156-dell-inspiron-5570-i5-8250u-16g-1202000-win10-r530-fhd.html

 

A co myślicie o tym laptopie, cena podobna do ASUSA po podrasowaniu ale dodatkowo jest tu:

HDD 2TB + 256 ssd zamiast samego ssd 256

Karta graficzna 2gb + zintegrowana

RAM 16 GB a nie 12

 

Moim zdaniem ten wybór byłby lepszy

 

@edit czy może ten lepszy od della wstawieniego powyżej :

https://www.x-kom.pl/p/447929-notebook-laptop-156-asus-vivobook-15-f542uq-i5-8250u-16gb-480ssd1tb-win10.html

 

Ten asus z kolei posiada większą baterie 5000mAh

I lepsze rozłożenie dysków bo hhd 1tb i ssd 480 gb

karta graficzna procesor i ram podobnie jak w dellu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo ThinkPad E480 i5-8250U/8GB/256/Win10P FHD 3599 złotych

Trochę ponad budżet, ale ma system, matową matrycę FHD IPS i solidną obudowę, chociaż wykonaną z tworzywa sztucznego. Ma świetną kulturę pracy, bardzo wygodną klawiaturę i dobry serwis gwarancyjny. ThinkPady są znane z niezawodności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej celuje w te dwa laptopy co podałem powyżej, mają lepsze parametry od Twojego i są ciut tańsze. Dlatego chciałbym usłyszeć opinie na temat laptopów wyżej przeze mnie podanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba pochodzą z tanich konsumenckich serii, więc jakość wykonania nie stoi na zbyt wysokim poziomie, chociaż nie jest zła. Matryce w obu przypadkach są prawdopodobnie wykonane w technologii TN, więc szału nie ma. To bardzo przeciętny sprzęt. Asus ma dużo szybsze GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Ideapad 530s-15 i5-8250U/8GB/256/Win10 za 3349zł

Laptop z matową matrycą FHD IPS, podświetlaną klawiaturą oraz 256GB dyskiem SSD na PCIe. Nie ma miejsca na HDD, ale za to jest wolne kolejne złącze m.2 dla dysku SSD na PCIe.

 

z 14"

Acer Swift 3 i5-8250U/8GB/240+1000/Win10 FHD za 3529zł

Waga jest całkiem przyzwoita (1,52kg), jest tu też już aluminiowa obudowa. W tym wypadku otrzymujesz już dwa dyski (w tym szybki 240GB SSD na PCIe). Klawiatura jest podświetlana, w cenie jest też system operacyjny Windows 10. Podobnie jak w Lenovo, Acer zastosował też cienkie ramki ekranu wokół ekranu. Matryca jest matowa typu IPS.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/8GB/256GBSSD/Win10 2699 zł

Matryca FULL HD IPS z dobrymi kąta widzenia, solidne aluminiowe wykonanie przy tym ciekawy design, nowy procesor 8 generacji, lekka i smukła obudowa waga 1,76 kg na laptopie 15 cali to bardzo dobry wynik, wygodna klawiatura, przyzwoite głośniki.

 

Dell Vostro 5471 i5-8250U/8GB/256/10Pro FHD 3 599 zł

Matryca FULL HD matowa IPS, procesor 8 generacji 4 rdzeniowy wydajny nowy procesor, solidne aluminiowe wykonanie przy tym jest lekki i poręczny, , wygodna podświetlana klawiatura, 3 letnia gwarancja biznesowa, niezły czas pracy na własnym zasilaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Ideapad720:

+Procesor intel Core i5 8250U

+8Gb RAM

+Radeon RX560M 4GB

+SSD 256GB PCIe

+Matryca matowa

+FullHD

+IPS

+Czytnik linii papilarnych

+Aluminiowa obudowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...