Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kalafonia

Archaiczna karta sieciowa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przy okazji kupna nowego komputera pomyślałem nad wymianą karty sieciowej, obecnie mam Ralink RT61 Wireless LAN Card przynajmniej tak pokazuje menadżer urządzeń. Wydaje mi się, że jest już przestarzała ale rzecz w tym, że kompletnie się nie znam na rzeczy. Dodatkowo nowa płyta główna nie ma wejścia na tę kartę więc tak czy siak muszę kupić jakąś nową. Tutaj moje pytanie do Was jaka jest najlepsza karta w cenie do 60 zł? Zupełnie nie wiem co wybrać zewnętrzną czy wewnętrzną, na jakie parametry patrzeć itd. Będę mieć internet 120mb/s od TOYA z routerem w sąsiednim pokoju a jaki router to nie wiem rok temu przyszedł Pan ze skrzyneczką podpiął kable i internet jakoś tam sobie działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek co obsluguje 1Gbit połaczenia, np: TP-Link TG-3468

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek co obsluguje 1Gbit połaczenia, np: TP-Link TG-3468

 

 

To musi być karta do sieci bezprzewodowej taka z anteną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie wejście ma twoja płyta główna, podaj model płyty.

Ewentualnie na usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 60 zł nic nie kupsz do takiego łącza aby je wykorzystać w pełni. Napisz co to za model modemu/routera od TOYA to będzie coś można wiecej polecić bo nie wiadomo czy sieć tylko 2,4GHz czy także 5 GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę wykorzystywać całego łącza, po prostu szukam karty do 60zł na usb albo PCIex1 i tyle. Jaki router to pisałem że nie wiem i nie mam jak sprawdzić. Karta musi działać z windowsem 10.

 

 

Sary, a taka z dwiema antenami jak EdiMax EW-7612PIn V2? Więcej anten to chyba lepiej? jest za 62 zł na morele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • Jak już to taka  https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/urzadzenia-sieciowe/karty-sieciowe/karta-sieciowa-tp-link-archer-tx3000e-archer-tx3000e?gad_source=1&gclid=CjwKCAjw26KxBhBDEiwAu6KXt6OErLyKAlLVjXTm1SErP2zCrJDhfoRNAtO7NZDfEcjZF7atIoLQZRoCpiYQAvD_BwE   Mam u siebie, bez problemu wyciąga pełne 600Mbit neta po wifi. Opóźnienia spoko, podczas okazjonalnego grania zero problemów.
    • Miałem ten monitor i pewnie miałbym dalej, gdyby młody nie rozwalił matrycy...ogólnie jak na cenę był to świetny wybór wtedy.
    • W Cinebench R23 przybyło ze 200-300 pkt, w multi core (obecnie mam ok 18 450 pkt i to w dodatku po UV procka i ograniczeniu jego temp do max 80 st. - wsystko w BIOSIE) więc różnica namacalna jest. Pierwsze trzy wartości podane wyżej jako "użyj XMP" wprowadziłem 30, 36, 36 (EXPO dla tych ramek w tym miejscu to 30,38,38) Dla poprawienia stabilności można nieco podnieść napięcia z 1.35 na 1.37 V.  
    • Bywało, że był śnieg w kwietniu, a później 20+.   Największa susza tysiąclecia w europie była w 1540 roku https://historia.org.pl/2021/06/29/najgoretsze-lato-w-nowozytnych-dziejach-w-1540-europe-nawiedzila-susza-tysiaclecia/
    • Ktoś kto ogarnia przepisy i chce to zrobić dobrze. Przypominam, że mówimy o odpadach niebezpiecznych i wspominanych płonących składowiskach, które to z reguły zawierały odpady sprowadzane z zagranicy, więc dalsza część Twojego rozważania nie ma związku. A to że nie masz gdzie wyrzucić puszki to wina przepisów gospodarowania odpadami czy danej gminy, miasta, zarządcy danej okolicy w której jesteś, że nie zadbał o kosze na śmieci?  Jesteśmy gotowi, bo dostępne możliwości i technologie są od dawna. Problem leży w mentalności i głupocie. U nas wiecznie nic się nie opłaca, wszystko jest źle, prawo jest złe itd. bo nie pozwala się nachapać kasy, więc się je obchodzi, bo jak Polak obejdzie prawo to jest dumny z tego osiągnięcia, bo czuje że kogoś oszukał. Potem zdziwienie że prawo jest zaostrzane. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...