Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bioshock21

Upgrade komputera - od czego zacząć

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Chce zrobić porządny upgrade komputera (tak naprawdę to będzie prawie całkowicie nowy zestaw, bo jedynie obudowa i dyski pozostaną te same). Chcę wymienić cpu, gpu i ram (siła rzeczy muszę też wymienić płytę główną) ale nie chce od razu wymieniać wszystkiego bo to za mocno uszczupli mój budżet. I tutaj pojawia się moje pytanie, od czego zacząć upgrade? Najpierw kupić grafikę czy zacząć od płyty, procesora i ramu? Co da większego boosta?

Moje obecne komponenty:

Nvidia geforce gtx 960 4gb

Intel core i5 4460

Ram 2x4gb ddr3

 

Komponenty jakie chciałbym kupić to gtx 1080 ti, i7 7700k, ram ddr4 2x8gb albo 4x4gb i jakąś płyte główną ATX do 500 zł z socketem 1151. Jeden upgrade zrobię w listopadzie a drugi pewnie po nowym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłóż lepiej kasę i kup wszystko od razu.

 

Kupisz GTX 1080 Ti to będzie się nudzić przez proc. Kupisz nowy proc to i tak nie zauważysz wzrostu wydajności w nowych grach przez starą kartę.

 

Zresztą i7 7700k gdy na rynku mamy już 6-rdzeniowe 8700? A 1080 Ti też jest bez sensu skoro jest RTX 2080 w sprzedaży w podobnej cenie. No chyba że mowa o używanych częściach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie testy rtx 2080 w full hd i 1440p pokazują minimalną różnicę w porównania do gtx 1080 ti, w jednej grze nieco lepiej radzi sobie jedna a w innej druga, a gtx 1080 ti można wyłowić nierzadko taniej niż rtx 2080 no i ma więcej pamięci. Co do 2080 ti to nvidia poleciała ładnie z tą ceną. A jeśli chodzi o procek to jeszcze poprzeglądam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dorwiesz 1080 Ti sporo taniej, no to można brać jak najbardziej. W sklepach natomiast ceny są zbliżone. Natomiast poza większą ilością pamięci to nic nie przemawia za 1080 Ti - RTX 2080 jest nowsza technologicznie, NVIDIA będzie się bardziej przykładać do optymalizacji sterowników pod te karty, do tego dochodzi wsparcie ray tracingu i DLSS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, chyba skorzystam z rady i kupię już wszystko po nowym roku. Ewentualnie jak będą świąteczne promocje na Boże Narodzenie to zaopatrze się w coś wcześniej, by zaoszczędzić trochę hajsiwa.

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...