Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Borat97

Ultrabook na studia / 1000-1300zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przejdę od razu do sedna.

Szukam ultrabooka do 1000zl(można lekko nagiąć) oczywiście używka. Komp do internetu, jakieś programiki podstawowe. Wymagania:

- wydajność, wiadomo

- dobra bateria

- przyzwoita matryca

- max 15 cali

- najlepiej bez dysku, wolałbym dokupić SSD we własnym zakresie

- 4GB RAM, myślę że wystarczy

- najlepiej bez systemu

- wykonanie

 

Na razie moim faworytem jest HP 840 G1, mam z nim tylko jeden problem, czytałem że wszystkie matryce oprócz fullhd są dość słabe w tym laptopie. Myślałem kupić jakąś przyzwoitą wersję z SSD, 4/8gb ram i wymienić matrycę na fullhd (koszt matrycy 200zl~), z tego co widziałem wersję z matrycami fullhd w dobrym stanie zaczynają się od 1500zl, więc trochę bym zaoszczędził robiąc to samemu.

Może ktoś ma tego lapka i mógłby coś o nim napisać.

Przemyśle wszystkie propozycje tylko nie ThinkPady, po prostu jak patrzę na te laptopy to od razu przypominają mi się 10 letnie dinozaury, może jest trwalszy ale jakoś nie mogę się przekonać do tej serii.

Najlepiej jakby był z okolic Częstochowy, nie musi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP 840 G1 jest dobrym wyborem, jeżeli Ci najbardziej pasuje nie ma co kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejdź się do jakiegoś sklepu z laptopami polisingowymi i pomacaj rożne modele.

elitebooki mają obudowy częściowo wykonane z metalu, łatwiej w nich o wgniotkę gdzie np tworzywo by zamortyzowało.

Think Pady z serii T są np ciepłe w dotyku.

 

Często warto kupić model z najgorszą nawet zbita matrycą i wymienić samemu, przeważnie są to 4 śrubki i 30 minut roboty. Tym bardziej że w laptopach z tych lat dominują 1366x768, a nowa matryca fullhd ips to i za 3 stówki można dostać.

 

Na nhl.pl jest 840 G2 z fullhd ips za 1300zł ale bez ramu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...