Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

snape666

Problem z blokiem gpu eiswolf

Rekomendowane odpowiedzi

Dość okazyjnie sprawiłem sobie AIO eiswolf do 1070 mini gigabyte. Niestety, pomimo parokrotnego montowania, - kontakt bloku z rdzeniem gpu jest niewystarczający i karta w idle ma 50-60 stopni, w benchach po chwili dobija w okolice 100. Ktoś może miał taki problem albo wie, co można zrobić? Bo zaczynam już mieć zdarte śrubki i nie wiem, co zrobić... To raczej nie kwestia pompy bo temperatura nie wzrasta cały czas tylko trzyma w necie etc. te około 50 stopni.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś to wysłać do serwisu, albo do kogos z forum, kto ma smykałke do AIO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt grube/twarde termopady? Spróbuj zamontować blok bez termopadów na pamięciach dla testu. Miałem taki problem z termopadami od ek, badziewie nie ma żadnej plastyczności i pomimo tego, że pady były idealnej grubości to przy skręcaniu wyginały pcb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dzisiaj spróbuję bez termopadów. A jak myślicie, czy liquid metal pad na rdzeń gpu załatwiłby sprawę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety usunięcie termopadów nic nie dało. W zasadzie karta po rozebraniu wygląda jakby był okej docisk. Mogę spróbować jeszcze to wpiąć do mojego głównego loopa, żeby wyeliminować pompę jako źródło wysokich temperatur gpu. Wolałbym nie odsyłać chłodzenia na gwarancję, ale robię się już wkurzony, bo całość składam już chyba nasty raz...

 

Updejt - to jednak problem z pompą/powietrzem w  loopie, bo jak ułożyłem węże i chłodnicę inaczej, to temperatury spadły. W tej sytuacji już na luzie jutro się tym aio wepnę w głównego loopa z mocną pompką. Dzięki wszystkim za pomocwink.gif

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co kupowałeś AIO jak masz pełne LC ?

 

Brakuje Ci teraz tego do normalnego używania tego bloku w loopie: http://angela.pl/p14059,alphacool-nexxxos-gpx-solo-xbox-compatible-black.html

 

Na Twoim miejscu wywaliłbym wirnik z bloko-pompki i używał ten blok bez wirnika. Wtedy będzie to odpowiednik tego GPXa.

 

EDIT:

Tutaj masz używany blok którego Ci brakuje: https://allegro.pl/alphacool-nexxxos-gpx-nvidia-geforce-gtx-titan-x-i7570670218.html#thumb/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...