Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Vihi

1070Ti i zasilacz 450W

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Chcę kupić nową kartę (1070ti) i zastanawiam się, czy mój zasilacz to uciągnie. Docelowo karta trafi do nowego kompa, ale przez kilka miesięcy chcę używać jej ze starym sprzętem.

Jeżeli miałbym strzelać to powinno działać na styk, ale czekam na porady.

 

Zasilacz XFX Core 450W 120mm 80+

 

Procesor Intel Core i5-2310 2.9GHz

Płyta główna ASRock H61iCafe

Pamięć 2x GoodRam DDR3 4GB 1333MHz CL9

HDD + SSD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie z tego sprawę, że żaden producent o zdrowych zmysłach nie rekomendowałby takiej mocy zasilacza, ale pytanie - czy to będzie działać? Może ktoś ma podobny konfig?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z palcem.

 

Luk hir:

power_load_oc.png

 

 

A tu masz 6700K @ 4,7. Obciążenie do Wiesiek 3.

 

U mnie do 270W w W3 dochodzi.

 

No i to są dane AC, czyli DC (to co wychodzi z zasilacza) to jeszcze minus 6-8%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że nawet 1080 by ogarnął dobry zasilacz 450 W i zdaje się że ten wykres to potwierdza. Ale do nowego kompa chyba lepiej wziąć trochę mocniejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co tam w nowym kompie ma siedzieć. Jak 1050Ti to byle 350W ogarnie na pół mocy. Jak 1080 i wyżej to w sumie i tak dobrze dołożyć do 550W, bo od tej mocy zaczynają się najlepsze półpasywne konstrukcje np. Focus+ albo RMX (ale ten wychodzi zauważalnie drożej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Twojego proca to 1050 maks, w filozofia wyżej bezcenna. Zmienisz kompa kupisz kartę za kilka miesięcy to nje wiadomo co będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te zasilacze xfx, core, , są to solidne konstrukcje, i spoko z zapasem do 1070 styka, sprawność na poziomie 85% i jakieś 409W na lini 12W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiej mocy wymaga twój procesor ale do mojego i5-4570 i GTX 1070 Ti spokojnie wystarcza zasilacz 450 W. Sama karta pobiera przy 100% obciążeniu 170 W, natomiast po UV i ustawieniu TDP na 60% (te ustawienia nie powodują spadku wydajności) pobór nie przekracza 110 W.

Rekomendowana moc zasilacza podawana przez NVidię jest zawyżona ze względu na to, że część zasilaczy nie spełnia dedykowanych parametrów i nie są w stanie pracować przy pełnym obciążeniu. Dodatkowo w krótkich przedziałach czasu pobór prądu może być wyższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby to miło ręce i nogi wymień cpu i to zbieraj do 1080 najlepszy stosunek wydajności do ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec końców chcąc wymienić procka muszę wymienić płytę i ramy. Także to już nowy komp.

Nowego planuje zakupić gdzieś za 2 miechy, o ile ceny na święta nie oszaleją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz kupujesz używanego i7 3770 i masz niezłego kopa a ten cpu już tak by radę z nową kart nawet 1080 tylko byś musiał kupić zasilacz nowy do tego jakiś 550w. Zasilacz będziesz mieć do nowego qp cpu co teraz kupisz nie straci na wartości i będziesz mieć na cześć nowego skladaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisze tu o cpu z dopiskiem k tylko bez za 400 złotych mi z na wyrwać i odkręcić delikatnie też się da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...