Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Azazell

Wybór karty sieciowej do PC

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Azazell

Obecnie używam TL-WN722N na usb i do momentu gdy wyszedł windows 8 i 10 to działał ok i sprawnie. Teraz natomiast raz dziennie jak nie częsciej rozłącza całkowicie urządzenie i musze recznie odpinać z usb i znów wkładać by zaskoczyl. Sterowniki są stare i nowe nie działają :(. Podejrzewam ze juz nie radzi sobie z nowymi systemami. Szukam innej karty sieciowej najlepiej na usb która będzie dobrze działała na windows 10 i w miarę zaoferuje rozsądny zasięg z moich domowych routerów. Co byście polecili? Nie chce wydawać zbyt dużo pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może tl wn822n? Tania, na kablu usb - będzie łatwiej o zasięg, 2x2 mimo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Hmmm dzięki zobaczę ten model polecany przez ciebie :). Tylko ze hm na szybko przejrzałem google to on wspiera max win 7.. I boje sie ze bedzie podobnie jak z moim czyli brak sterów = problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg specyfikacji producenta karty:

Windows 10 32/64bit, Windows 8.1 32/64bit, Windows 8 32/64bit, Windows 7 32/64bit., Windows XP 32/64bit., 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Oki dzieki to chyba jednak go kupie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Jednak musze już zakupić kartę sieciową dla Wifi do mojego PC.. Dlatego tl wn822n - ten model wydaje się najlepszy? Kiedyś słyszałem ze karty sieciowe na slot PCI-E są najlepsze jak to teraz jest ?

 

Tylko czy tl wn822n też łapie sygnał na 5ghz? Chociaż sam nie wiem czy będzie mi to potrzebne do PC hm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak musze już zakupić kartę sieciową dla Wifi do mojego PC.. Dlatego tl wn822n - ten model wydaje się najlepszy? Kiedyś słyszałem ze karty sieciowe na slot PCI-E są najlepsze jak to teraz jest ?

To czy karta jest dobra czy nie zależy od użytego chipsetu, bo jedne są lepsze inne gorsze.

 

Tylko czy tl wn822n też łapie sygnał na 5ghz? Chociaż sam nie wiem czy będzie mi to potrzebne do PC hm.

Jak sobie klikniesz w specyfikację którą podlinkowałem w poście #4 to się dowiesz, że

 

Częstotliwość pracy 	2,400-2,4835GHz 

czyli tylko 2,4GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
słyszałem ze karty sieciowe na slot PCI-E są najlepsze jak to teraz jest ?
Masz wielki test na pclab to poczytaj: https://pclab.pl/art77108.html

 

Pewnie, że wewnętrzne są lepsze, ale to nie wszystko, napisał już Qwinto, ja dodam ustawienie anten. Jeśli wsadzisz te 3-4 anteny z tyłu kompa, za biurkiem, że ledwo mają czym oddychać to nic dobrego nie będzie, lepiej wypadnie wolniejsza karta ale z antenami, które można postawić w rozsądnym miejscu.

 

Ja myślę o Asus USB-AC56 lub PCE-AC88, ale co po mi to? Kabel jest dużo tańszy i lepszy. Ty chcesz coś ekstremalnie tanie i żeby super działało. Wątpię być coś znalazł, no nie w tym teście pclaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Eh hmm obecnie mam TL-WN722N ale ciągle coś jest nie tak. Albo zrywa połączenie z jednym z routerów albo całkowicie sie wyłacza co jakis czas i pomaga reset. Po prostu nie ma sterów dla win 10 i taki problem.

 

Obadam ten test i zobacze co będzie najlepsze.

 

buoy1fecyqy8_t.jpg tak mam obecnie z tyłu komputera. czyli chyba lepiej bedzie kupic sieciówkę na usb i jakąś przedłużkę kabel by postawić na biurku by była większa przestrzeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz wersję tego TL-WN722N v1 czy v2?

Przepnij tę kartę do obudowy z przodu i ustaw antenę pionowo. Tam z tyłu to są bardzo ciężkie warunki pracy dla karty, antena poziomo i jeszcze ściana, obudowa PC i kable komputerowe... Jeszcze przykryj to folią aluminiową... :) Starsze wersje TL-WN722N były sprzedawane z przedłużaczem USB, jak go masz to użyj.

A jeśli chcesz już kupić kartę to pomyśl o czymś takim od Gigabyte, ma anteny na kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja mam wersje bodajze v1 kupowana uuu z 5-8 lat temu wtedy na bank nie było nowszych i wiadomo przystosowania do win10. Dlatego mnie to wkurza.. i szukam sobie alternatywy ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam v1.1, ale to chyba ten sam chipset:

 

   Driver                    : Atheros AR9271 Wireless Network Adapter
   Vendor                    : Atheros Communications Inc.
   Provider                  : Atheros Communications Inc.
   Date                      : 2011-06-01
   Version                   : 9.2.0.19
   INF file                  : oem26.inf
   Type                      : Native Wi-Fi Driver
   Radio types supported     : 802.11b 802.11g 802.11n

i przy takim poziomie sygnału -36dBm mam taki speedtest:

Ping 15ms Down 44.84Mbps Up 19.87Mbps(max upload łącza)

 

Na początek zrób jak napisałem wcześniej, może coś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...