Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Seliao90

Odszyfrowanie pulpitu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki straszny głupi problem, bo zaszyfrowałem sobie pulpit metodą z Windowsa 10 Pro i teraz nie umiem go odszyfrować. Chodzi mi o to, żeby każdy plik który przekopiuje na pulpit nie stawał się od razu zaszyfrowany. Jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie ma takiej możliwości, jak szyfrujesz folder to każdy plik jest szyfrowany; ale chyba? przecież na sesję są odszyfrowywane, więc jak w trakcie sesji przekopiujesz raczej na pewno nie jest od razu szyfrowany, dopiero podczas zamykania; celem tego szyfrowania jest zabezpieczyć dodatkowo folder przed niepowołanym dostępem z innego konta, więc jak logujesz się na konto folder jest automatycznie deszyfrowany, i ponownie szyfrowany dopiero po zakończemiu sesji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@glauks Chyba chodzi mi o coś innego. Bawiąc się szyfrowaniem plików metodą Windows 10 pro zaszyfrowałem sobie jeden folder na pulpicie i zaznaczyłem opcję "dla podfolderów". Od teraz każdy dowolny plik który zapisuje na pulpicie szyfruje się (kłódka na pliku). Jak zrobić, żeby nie było tej kłódki? Odznaczenie opcji szyfrowania w właściwości -> zaawansowane -> zastosuj nie pomaga.

 

8a9341395bf6b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia - najwyrażniej jakiś błąd systemu; może opcje szyfrowania uaktywniłeś z pulpitu, tzn z prawego kliku, nie z prawego kliku na folderze w folderze pulpit; może te ikonki na pulpicie to skróty do folderów, nie właściwe foldery, stąd takie zachowanie, itp; mogę tylko podpowiedzieć, że za szyfrowanie odpowiedzialny programik cipher, tego programiku używa się głównie z linii poleceń, więc ewentualnie sprawdź w sieci, czy nie ma dla niego jakichś poleceń, które pomogłyby w tym wypadku, tzn po prostu wyłączyły szyfrowanie folderu, itd; nie interesuję się szyfrowaniem, ale wiem, że żeby cipher szyfrował wystarczy w cmd przeciągnąć folder na cmd i wpisać polecenie cipher /E

 

e chyba? = encode = szyfruj

 

dla wyłączenie szyfrowania też chyba są proste polecenia, w tym również dla podfolderów, itd - nie musisz chyba nawet szukać w sieci, w starszych windowsach jest folder help w windows, są tam pomoce do wszystkich programików z system32, w tym pewnie także cipher

 

ps - sprawdziłem, cipher nie ma w help, pomoc jest w ntcmds; ale ciekawe - polecenia nieszyfrowania nie ma, zresztą to logiczne - może zresztą polecenie cipher /d oznacza automatycznie wyłączenie szyfrowania (d = decode = odszyfruj); jeśli w 10 nie ma ntcmds wpisz do cmd cipher /?

 

jeśli z podfolderami musisz wpisać chyba? /s:podfolder po /d

 

twoje problemy może w związku z atrybutami folderów, ewentualnie wpisz do cmd chdsk /f

 

żeby sprawdzić folder wystarczy wpisać po adresie folderu cipher - wyświetli się informacja o szyfrowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za post pod postem, ale znów się coś pochrzaniło w operze, i edit nie działa - jednak jest sposób na nieszyfrowanie dodawanych plików - w kluczu

 

HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

 

trzeba dodać wartość dword NoEncryptOnMove

 

i 1 w dane

 

odnosi się tylko do plików na tej samej partycji, i nie stosuje do nowo tworzonych plików

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc. Poszukałem w internecie komend dokładnych i zadziałało komendą:

cipher /d /h /i /s:c:\

 

Odszyfrowało mi wszystko co było do tej pory zaszyfrowane, czyli efekt osiągnięty. Według opisu w internecie polecenie to powoduje: "odszyfrujesz wszystkie pliki partycji C: z uwzględnieniem podkatalogów, a także plików opatrzonych atrybutem "ukryty" lub "systemowy". Zastosuj to polecenie we wszystkich partycjach, które mogą zawierać dane zaszyfrowane metodą EFS."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...