Forum PCLab.pl: Chłodzenie komputera i5 8500 - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Chłodzenie komputera i5 8500 Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Aventadoe95 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 21 Wrzesień 2018 - 14:30

Witajcie, chciałbym poradzić się was odnośnie kwesti chłodzenia. Mam i5 8500 i Gtx 1060 6 gb. Temperatury cpu przy grze w GTA 5 dochodziły do 74 C (intel box 2800 RPM), a gpu też do 74 C. Posiadam obudowe Corsair 100R, a w niej jeden wentylator (120 mm z tyłu). Czytając testy chłodzeń cpu (http://m.benchmark.pl/testy_i_recenzje/silentiumpc-fera-3-he1224-test/strona/26009.html) zdecydowałem się kupić chłodzenie Fera 3 i spodziewałem się spadku temperatur rzędu kilkunastu stopni celsjusza. Niestety temperatura spadła tylko o 3 stopnie przy obrotach wentylatora rzędu 1300. Zacząłem się nawet zastanawiać czy pan z sewisu, montujący mi to chłodzenie, prawidłowo je założył lub użył odpowiedniej pasty z zestawu (nie dostałem jej wraz z częściami od chłodzenia). Czemu montaż chłodzenia spowodował taki mały spadek temperatur (w porównaniu z testem)? Czy warto zainstalować dodatkowe wentylatory na przód i góre obudowy (według pana z serwisu montowanie dodatkowych wentylatorów nie ma sensu i jest zbyteczne, powiedział, że "jeden wystarczy"). Problemów z wydajnością nie mam żadnych, ani teraz ani przed tem. Jestem tylko zaskoczony małą skutecznością dodatkowego chłodzenia, dlatego był bym wdzięczny gdyby ktoś znający się w temacie wypowiedział się.

#2 Użytkownik jest niedostępny   arturjrs90 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 21 Wrzesień 2018 - 14:52

Co do nałożonej pasty to obawiam się, że pan z serwisu dał ją w małej ilości i do tego niskiej jakości, a chłodzenie było prawidłowo zamontowane. Co do karty graficznej to warto zamontować dodatkowe chłodzenie (może być jedno na przodzie obudowy).

#3 Użytkownik jest niedostępny   groXel 

• ҉
  • PipPipPipPip

Napisany 21 Wrzesień 2018 - 15:15

ten na tyle wyrzuca czy wpuszcza powietrze?

jak wyrzuca a nie ma żadnego na froncie który by je tłoczył do środka to nie dziwie się że taka kicha

wrzuć jakiś na front (front wpuszcza, tył wyrzuca) i sprawdź czy coś się zmieni (musisz mieć również na uwadze że masz dość zabudowany front w tym modelu).

Ten post był edytowany przez groXel dnia: 21 Wrzesień 2018 - 15:18

#4 Użytkownik jest niedostępny   Aventadoe95 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 21 Wrzesień 2018 - 17:55

Ten na tyle wyrzuca powietrze na zewnątrz.

Strona 1 z 1