Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Aventadoe95

Chłodzenie komputera i5 8500

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, chciałbym poradzić się was odnośnie kwesti chłodzenia. Mam i5 8500 i Gtx 1060 6 gb. Temperatury cpu przy grze w GTA 5 dochodziły do 74 C (intel box 2800 RPM), a gpu też do 74 C. Posiadam obudowe Corsair 100R, a w niej jeden wentylator (120 mm z tyłu). Czytając testy chłodzeń cpu (http://m.benchmark.pl/testy_i_recenzje/silentiumpc-fera-3-he1224-test/strona/26009.html) zdecydowałem się kupić chłodzenie Fera 3 i spodziewałem się spadku temperatur rzędu kilkunastu stopni celsjusza. Niestety temperatura spadła tylko o 3 stopnie przy obrotach wentylatora rzędu 1300. Zacząłem się nawet zastanawiać czy pan z sewisu, montujący mi to chłodzenie, prawidłowo je założył lub użył odpowiedniej pasty z zestawu (nie dostałem jej wraz z częściami od chłodzenia). Czemu montaż chłodzenia spowodował taki mały spadek temperatur (w porównaniu z testem)? Czy warto zainstalować dodatkowe wentylatory na przód i góre obudowy (według pana z serwisu montowanie dodatkowych wentylatorów nie ma sensu i jest zbyteczne, powiedział, że "jeden wystarczy"). Problemów z wydajnością nie mam żadnych, ani teraz ani przed tem. Jestem tylko zaskoczony małą skutecznością dodatkowego chłodzenia, dlatego był bym wdzięczny gdyby ktoś znający się w temacie wypowiedział się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nałożonej pasty to obawiam się, że pan z serwisu dał ją w małej ilości i do tego niskiej jakości, a chłodzenie było prawidłowo zamontowane. Co do karty graficznej to warto zamontować dodatkowe chłodzenie (może być jedno na przodzie obudowy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten na tyle wyrzuca czy wpuszcza powietrze?

 

jak wyrzuca a nie ma żadnego na froncie który by je tłoczył do środka to nie dziwie się że taka kicha

 

wrzuć jakiś na front (front wpuszcza, tył wyrzuca) i sprawdź czy coś się zmieni (musisz mieć również na uwadze że masz dość zabudowany front w tym modelu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...