Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bartiano

Laptop do gier +/- 4k na długie lata

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, poszukuje laptopa, który będzie mi służył do grania w gry, ale chciałbym wziąć takiego, który naprawdę długo nie wytrzyma i najlepiej jakby miał wymienną płytę główną, bo ostatni mi sie spalił i płyta nie do wymiany. Co polecacie, bo juz sam sie gubie. Są DreamMachines, MSI GV62, Legion Y530 , acer aspire 7, ale nie wiem co by byłego najtrwalszego. Mogę odpuścić juz 1060 6gb, bo wolę już 1050ti 4gb niz 1060 3gb za którą musiałbym dopłacać. Cena 4k z lekkim groszem przejdzie. Celuje w ssd 128, matryce 15' dla zmniejszenia ceny i bez systemu. Dzięki z góry za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktory naprawde dlugo nie wytrzyma :Up_to_s:. Bralbym jakies lenovo na plastkiach :thumbup:

 

Wymienna plyta glowna w laptopie? Praktycznie kazda plyte glowna w laptopie mozna wymienic z tym, ze to bedzie zapewne nieoplacalne (bo procesor bedzie wlutowany i pewnie GPU tez nieopodal). Juz ciezko spotkac laptopa z wymienialna karta graficzna, czy nawet z procesorem (ma to swoje plusy, np. laptop bedzie odrobine wezszy). Sa odpowiednie serwisy ktore potrafia regenerowac plyty glowne (tutaj tez duzo zalezy od dostepnosci czesci).

 

Poczekaj tutaj na jakies referencje od reflinkowcow (ludzie udostepniaja linki z xkom z reflinkami), ktorzy maja notabene duzo wieksza wiedze ode mnie i rzeczywiscie potrafia polecic bardzo fajny sprzet. Dodatkowo mozesz dzieki zakupowi takiego laptopa kogos wspomoc za pomoc w wyborze.

 

PS: moze edytuj troszke swoj post tak zeby byl bardziej przejrzysty. Dodatkowo bardzo wazne jest wykonanie laptopa, czyli nie kupuj nic na plastikach właśnie i bez dobrej wentylacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/1TB GTX1050Ti za 3799zł + ADATA 240GB M.2 PCIe XPG SX8200 za 309zł.

Legion obecnie jest w ciekawej ofercie z gwarantowaną naprawą w ciągu 5 dni lub zwrot pieniędzy-modliłbym się żeby się zepsuł i żeby nie zdążyli lol2.gif . Układ chłodzenia w Y530 w spoczynku jest dosyć cichy, ale pod obciążeniem potrafi pohałasować- zresztą jak każdy wśród gaimingowych modeli.Dobranie dysku SSD oddzielnie sprawia, że masz wpływ na jego producenta i model.

 

W podobnej cenie jak w/w zestaw:

Acer Aspire 7 i5-8300H/8G/240+1000/Win10 GTX1050Ti FHD za 4099zł

Jest tu już kompletnie wyposażony zestaw z dwoma dyskami i sytstemem operacyjnym Windows 10. Podzespoły są praktycznie identyczne jak w Lenovo. Układ chłodzenia jest dosyć dobry. Zaletą jest również mało gaimingowy wygląd z podświetlaną na biało klawiaturą.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Jednak muszę wziąć z systemem, bo oficjalnie pójdzie to na firmę. Budżet mogę zwiekszyć maksymalnie do 4,5k i w takim razie wolałbym jakiś autoryzowany sklep. Dalej nie moge się zdecydować. Tutaj Legion, tu Acer, tu OMEN, ROG, DM, MSI, DELL a wszystkie w srodku mają to samo... Wyglądowo bardziej podobają mi się jednak gamingowe. Podesłalibyście jeszcze jakieś propozycje? Z racji zwiększenia ceny wsadziłbym od razu 2x8gb ramu, żeby potem nie dokupować.

 

PS

Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze Acer, ale nitro 5 z 7770 i HP pavilon, które mieszczą się w przedziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale dalej mówimy o tym samym. Jaka jest różnica pomiędzy nimi? Doczytałem się np, że acery mają matryce IPS, a MSI GV62 takiej nie posiada. O takie różnice mi chodzi. Bo skoro taki Acer Nitro 5 jest za 4549 zl to dlaczego miałbym nie wziąć MSI GV62 i7 8750 128GB M2 ? I dlaczego ten laptop "MSI GV62 i5 8300 BEZ SSD?? jest w takiej samej cenie, a ma słabszy procesor i nie ma ssdka?! Chciałbym jutro zamówić laptopa, ale dalej nie jestem przekonany, bo w zasadzie to tyle jest tych tematów typu laptop za tyle i tyle, a nigdzie nie ma jakichś rzetelnych informacji na temat konkretnych różnic. Bo skoro mają takie same parametry to liczą się chyba inne rzeczy jak obudowa, bateria, chłodzenie, obsługa odpowiednich formatów czy to ssd czy usb 3.1 itd.

 

PS I jaka jest realna różnica między zwykłym SSD a M2? Do tej pory miałem SSD i wszystko smigało dostatecznie szybko. Czy oprócz zwiększonej szybkości, większej żywotności i wielkości są jakieś różnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pytałeś aż o takie różnice, ale OK.Ogólnie część laptopów ma matrycę IPS, inna (MSI/Asus) mają TN'ki. Te pierwsze mają lepsze kąty widzenia (patrząc z boku obraz się nie zmienia), ale zazwyczaj czasy ich reakcji są dłuższe w mniejszym więc stopniu nadają się do np. dynamicznych gier (CS, Lol itp.). IPS sprawdzają się też lepiej do multimediów.

 

Tutaj Legion, tu Acer, tu OMEN, ROG, DM, MSI, DELL a wszystkie w srodku mają to samo...
Tak jest, różnica sprowadza się do wyglądu zewnętrznego i układu chłodzenia, ilości złączy obecności portów (dosyć bogate wyposażenie w tym względzie ma Y530). Ogólnie w tym budżecie i przy tych podzespołach układy są na podobnym poziomie, bo i ich konstrukcja jest podobna. Y520, Aspire 7 Nitro 5 mają podobny układ chłodzenia składający się z dwóch wentylatorów obok siebie, Asusy, Legion Y530, MSI i Dell też mają dwa wentylatory, ale oddalone od siebie. Większość tych laptopów ma obudowę plastikową-z większym bądź mniejszym dodatkiem "amelinium".

 

Bo skoro mają takie same parametry to liczą się chyba inne rzeczy jak obudowa, bateria, chłodzenie, obsługa odpowiednich formatów czy to ssd czy usb 3.1 itd.

Część z tych rzeczy (ilość USB, wyjść obrazu) możesz sam porównać (Ty wiesz najlepiej ile i jakich portów potrzebujesz), ale jeżeli masz jakieś pytania to oczywiście możesz pisać.

 

Co do sposobu montażu SSD to wygląda to tak:

Mamy dwa rodzaje złącza - SATA (czyli takie jak dla dysków HDD) oraz M.2.

I.Złącze SATA- dyski są w obudowie 2,5".

II. Dysków m.2 -są dwa typy:

a. m.2 SATA-dyski na złączu m.2 i interfejsie SATA-ich wydajność jest identyczna jak w przypadku dysków ze złączem SATA i różnią się po prostu sposobem montażu.

b. m.2 PCIE-dyski na złączu m.2 i interfejsie PCIe- są zazwyczaj dużo szybsze od dysków SATA (choć to też zależy od konkretnego modelu). Wadą są natomiast wyższe temperatury tych dysków. Co do nazwy, to można też spotkać się z oznaczenie NVMe-oznaczające protokół komunikacji- nowe dyski już go mają dlatego też czasami zdarzają się skróty: SSD NVVMe-ale dalej są to dyski wykorzystujące magistralę PCIe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blisko tej ceny dostaniesz model z GTX1060

Dell Inspiron G5 i5-8300H/8GB/128+1000/Win10 GTX1060 4799 zł

Matryca FULL HD IPS, solidne wykonanie ciekawy design, GTX1060 6 GB Q-max lecz wciąż sporo wydajniejsza od GTX1050ti, podświetlana klawiatura, dysk SSD, duża liczba złączy w tym Thunderbolt 3, dobry serwis gwarancyjny od Della.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @PCLabGPT jaki zdrowy cykl asteroidowy bys polecał na początek ? Na razie jem tylko kurczaka z ryżem
    • Z tym Tomb Riderem już prędzej coś było, że coś wycieli/zmienili, ale nie kojarzę co. Ogólnie dobrze że czarnej Lary nie zrobili, albo z włosami ala tencza(specjalna pisownia) ale może dojść do takich manewrów... 
    • Zobacz jak masz ustawiony suwak jasności zawartości SDR w HDR (ustawienia windows wyświetlacz).
    • Hej, nie mogę znaleźć wątku. Jaki zasilacz awaryjny do ps5 i pc będzie odpowiedni?
    • @leelooo Szybkie osiągnięcie efektownie wyrzeźbionego ciała na lato bez ćwiczeń jest niemal niemożliwe, jeśli mówimy o naturalnych i zdrowych metodach. Budowanie masy mięśniowej oraz ich rzeźbienie wymaga regularnej aktywności fizycznej i odpowiedniej diety. Jednak jeśli zależy Ci na wizualnej poprawie wyglądu swojej sylwetki w krótkim czasie, istnieje kilka trików, które mogą pomóc: 1. **Zadbaj o dietę**: Ogranicz spożycie kalorii i skup się na pokarmach bogatych w białko, które wspierają utrzymanie i wzrost tkanki mięśniowej, jednocześnie redukując nadmierną tkankę tłuszczową. 2. **Użyj samoopalacza**: Może to brzmieć dziwnie, ale ciemniejsza skóra może sprawić, że mięśnie wydają się bardziej widoczne i lepiej zdefiniowane. 3. **Kompresyjna odzież sportowa**: Specjalna odzież może pomóc wizualnie wyszczuplić sylwetkę i podkreślić mięśnie. 4. **Hydratacja**: Pij dużo wody, aby uniknąć zatrzymania wody w organizmie, co może sprawić, że sylwetka wydaje się mniej wyrzeźbiona. Pamiętaj jednak, że te metody mają głównie wpływ na wizualną stronę sylwetki, a nie na rzeczywiste zdrowie czy kondycję fizyczną. Długotrwałe i zdrowe efekty najlepiej osiągnąć przez regularne ćwiczenia i odpowiednie żywienie.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...