Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

M_A_N_S_O_N

WarCraft

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie; wiecie może jak to wygląda w wersji papierowej? Szukałem kiedyś książek w uniwersum WarCrafr'a i się aż pogubiłem xP jest tego, ogólnie, mnóstwo, ale nie wszystko przetłumaczone na język polski. Orientuje się ktoś co warto przeczytać z tego co zostało przełożone na polski, a jednocześnie nie "popierniczyć" chronologii?

Może jest jakaś konkretna WarCraft'owa strona oferująca książki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

 

co do chronologii Warcrafta to z tym bywa roznie bo przez lata tworzenia universum zmieniala sie wizja i sa tzw retcony.

 

Jak troche orientujesz sie w lore to podam ci maly przyklad.

 

W pierwotnej wersji (tak bylo w ksiazce tides of darkness bodaj i w instrukcji do warcrafta II), klan orkow 'balckrock' nie powstal w Draenorze, a zostal stworzony juz po przejsciu hordy przez portal do Azeroth (warto tez zauwazyc ze pierwotnie Stormwind to byla stolica, a pantwo sie nazywalo Azeroth a nie jak teraz ze cala planeta to Azeroth a panstwo ludzi z poludnia to Stormwind tak jak i ich stolica), natomiast potem to zretconowali i teraz jest ze jednak powstal na draenorze etc...

 

Generalnie aktualne lore jest w Warcraft Chronicles i poukladane chronologicznie ale z tego co wiem tez juz sa tego retcony :E a to w sumie ma ze 2 lata.

 

Co do samych ksiazek to ja napewno moge ci polecic wlasnie Tides of Darkness (era warcrafta II, z tego co pamietam fajnie napisana bo z perspektywy 1 osoby tj. Gul'Dana), Jak grales w TBC i Legion to bardzo fajny jest tez 'Illidan'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...