Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

GoldenRC

OC i7 4770k + msi z87-g43

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem w trakcie OC nowego nabytku czyli i7 4770k. Niestety trafiłem jakąś lichą sztukę i dopiero przy 1.310V +/- 0.005 udało mi się go ustabilizować na 4.3GHz. Mam także zmieniony VCCIN na 2.000V.

 

Od razu wymienię resztę konfigu i przejdę dalej:

Zasilacz: VERO L1 600W; Chłodzenie: Fortis 3 v2; Dyski: P300 1TB, SSD Crucial; Buda: SPC RG4; Płyta: MSI Z87-G43; Na ten moment integra

 

Ogólnie teraz temperatury w aidzie utrzymują się w okolicy 70C więc nadal jakiś zapas jest.

Chciałbym iść wyżej z OC jednak nie wiem czego wartości mogę zmieniać aby stabilizować procka na wyższych taktowaniach. XMP odziwo w tym biosie wyłączyć nie mogę (nie ma takiej opcji).

 

Bardzo chciałbym prosić o waszą pomoc w dalszym OC,

z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oskalpuj go i dopiero kręć

tam pasta pewnie już przypomina granit :E

i jak pójdziesz wyżej to temp. będą raczej nieciekawe

 

choć za wiele wyżej to chyba ten proc raczej nie pójdzie

 

ale po skalpie będzie dużo chłodniej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem w trakcie OC nowego nabytku czyli i7 4770k. Niestety trafiłem jakąś lichą sztukę i dopiero przy 1.310V +/- 0.005 udało mi się go ustabilizować na 4.3GHz. Mam także zmieniony VCCIN na 2.000V.

 

Od razu wymienię resztę konfigu i przejdę dalej:

Zasilacz: VERO L1 600W; Chłodzenie: Fortis 3 v2; Dyski: P300 1TB, SSD Crucial; Buda: SPC RG4; Płyta: MSI Z87-G43; Na ten moment integra

 

Ogólnie teraz temperatury w aidzie utrzymują się w okolicy 70C więc nadal jakiś zapas jest.

Chciałbym iść wyżej z OC jednak nie wiem czego wartości mogę zmieniać aby stabilizować procka na wyższych taktowaniach. XMP odziwo w tym biosie wyłączyć nie mogę (nie ma takiej opcji).

 

Bardzo chciałbym prosić o waszą pomoc w dalszym OC,

z góry dzięki.

Ale pech moja sztuka robi 4.2ghz 1.12v 4.3ghz 1.13v 4.4 1.15v i dalej nie sprawdzałem bo na fortis 3 mam około 70 stopni podczas bf5 także to taki max. Vcinn mam na 1.9 ale nie wiem co to zmienia nawet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...