Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KlamotPL

Oglądanie filmów z płyt DVD na telewizorze

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam sporo starych filmów na płytach DVD, kiedyś miałem fajny odtwarzacz DVD podłączany do telewizora od panasonica ale niestety gdzieś zginął w akcji i nie wiem czy jest obecnie jakieś urządzenie które umożliwiało by ten manewr?

 

Patrzyłem też obecnie na "odtwarzacze" i to co zobaczyłem to mnie zdziwiło, stary nie jestem a już praktycznie na rynku ich nie ma w rtv euro bodaj widziałem tylko dwa modele jeden sonego a drugi jakiejś kiepskiej firmy a ten sony to też na jakieś cudo nie wygląda mimo że kosztuje 2 stówy.

 

Co poradzicie?:)

 

Znalazłem taki bardzo trafny komentarz "Ogólnie posiadam jeszcze również starszy model z przed 6 lat i menu się niczym nie różni od tego starego prócz tego że inaczej trochę funkcje są porozmieszczane ale jestem w szoku że aż po tylu latach jest praktycznie to samo;/ kultura pracy też jest już gorsza od starszego bardziej hałasuje jak wczytuje płytę ale laser to tak jakbym słuchał ten starszy model tak samo wszystko pracuje jak w modelu z przed 6 lat tylko mniej mile już jest dla uszu;/ "

 

no i właśnie tak samo jest z napędami dvd, miałem kiedyś bardzo dobry od samsunga a te które teraz kupowałem LG, Asusa chodzą często jak traktor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki problem kupić odtwarzacz DVD? Na allegro tych zabytków jest masa i ludzie z sobie znanych tylko powodów kupują na pęczki. Standard DVD to fatalna jakość jak na 2018r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prosciej (i bez kosztow) odtwarzac na laptopie podlaczonym pod TV? Zakladam, ze jakis w rodzinie jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prosciej (i bez kosztow) odtwarzac na laptopie podlaczonym pod TV? Zakladam, ze jakis w rodzinie jest ;)

W nowych laptopach, zwłaszcza tych mniejszych już się nie montuje napędów. Na pewno będzie taniej, ale z wygodą gorzej, nie zawsze jest miejsce na lapka przy tv, pilotem nie zapauzujesz itp. No i oprogramowanie do odtwarzania płyt na PC robi się coraz słabsze i potrafi się na niektórych bardziej skomplikowanych menu wywalać.

 

Ludzie oglądający filmy z nośników to nieduża grupa, ale raczej nie wymrze, bo wielu filmów inaczej się nie da: wytwórnie przepychają się z serwisami streamingowymi o prawa, filmy pojawiają się, znikają, zmieniają platformy. No i wciąż żaden streaming nie dorówna jakości Ultra HD BR. Mi tam na tym nie zależy, nawet telewizora nie mam 4k, ale są ludzie dla których to ważne. Oczywiście jak ktoś ogląda tylko piraty to rozterek nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam różne filmy na płytach bo jestem z rodzaju ludzi co oglądają z płyt

 

za darmo na cda niby można itd ale ekranik 24 cale jakoś tak do mnie nie przemawia zawsze lubiłem oglądać wszystko na telewizorze a że mamy rok który mamy to stare hity już raczej nie lecą, jedyny to kevin i to od święta a tak to sam chłam aż nawet się nie chce tego oglądać

 

mam takiego truposza laptopa ale tak jak kolega powiedział to średnio się na tym ogląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz laptop z napędem DVD i wyjściem HDMI to masz odtwarzacz do TV za darmo. Napisz, czy mam lapek z DVD i wyjściem HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja, podobnie jak i kolega, mam też trochę filmów na płytach DVD, bo kiedyś kupowałem.

Obecnie już nie kupuje filmów na płytach, chociaż bardzo wiele, różnych filmów na płytach można już kupić za 10 zł.

Kiedyś, jak wchodziło na rynek polski DVD, to jeden taki film na płycie kosztował prawie sto złotych, bo była to nowość.

 

Mam dobry i już stary odtwarzacz DVD SONY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki problem kupić odtwarzacz DVD? Na allegro tych zabytków jest masa i ludzie z sobie znanych tylko powodów kupują na pęczki. Standard DVD to fatalna jakość jak na 2018r.

Fatalna jakość, bo na telewizorach LCD FullHD obraz przy odtwarzaniu filmu z płyty DVD jest rozciągany do natywnej telewizora. Na telewizorach 4K taki film z DVD wygląda jeszcze gorzej niż na FullHD. W czasach kiedy były popularne filmy na DVD większość miała jeszcze telewizory kineskopowe i na nich taki film z DVD miał o niebo lepszą jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laptop ma tylko hdmi i VGA po 1, napęd też mam poza tym czytałem o napędach zewnętrznych wiec nawet jakby laptop nie miał to tak można też co nie?

 

Czyli nie warto do filmów inwestować z taki odtwarzacz za 200zł od sonego bo jakość będzie do dupy i rozciągnięty obraz?

 

To jak np w telewizji przykładowo leci kevin sam w domu a to stary film i na nowym telewizorze co mam dobrze wygląda to taka jakość filmu z płyt będzie zła?

Wczoraj np leciało 300 w TV i jakość bardzo dobra a stary film, to jaki oni to robią?

W domu mam telewizor 32 cale HD ready to jest jeszcze chyba coś przed FHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odtwarzacz DVD ma upscaller, to obraz nawet na telewizorze FullHD będzie bardzo przyzwoity po podłączeniu przez HDMI. Sam posiadam LG DVX9900H i obraz jest super, jeśli film został dobrze nagrany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laptop ma tylko hdmi i VGA po 1, napęd też mam poza tym czytałem o napędach zewnętrznych wiec nawet jakby laptop nie miał to tak można też co nie?

 

Czyli nie warto do filmów inwestować z taki odtwarzacz za 200zł od sonego bo jakość będzie do dupy i rozciągnięty obraz?

 

To jak np w telewizji przykładowo leci kevin sam w domu a to stary film i na nowym telewizorze co mam dobrze wygląda to taka jakość filmu z płyt będzie zła?

Wczoraj np leciało 300 w TV i jakość bardzo dobra a stary film, to jaki oni to robią?

W domu mam telewizor 32 cale HD ready to jest jeszcze chyba coś przed FHD.

W telewizji stare filmy są zazwyczaj puszczane w wersji remasterowanej, czyli pomimo że są stare, to są w rozdzielczości HD. To samo jest np ze starymi klasykami sprzedawanymi na płytach Blu-Ray, też są w wersji zremasterowanej w rozdzielczości FullHD. Stare filmy bardzo łatwo zreamsterować do wysokich rozdzielczości, ponieważ były one nagrywane na taśmach analogowych, a obraz z analogowych taśm filmowych można skonwertować na obraz cyfrowy praktycznie dowolnej rozdzielczości. Filmy zapisane na płytach DVD w formacie DVD-Video są zapisane cyfrowo w rozdzielczości 720x576 pikseli, więc jak taki film jest puszczany na telewizorze FullHD, to ten musi rozciągnąć obraz do swojej natywnej rozdzielczości, czyli do 1920x1080, bo inaczej miałbyś wielkie, czarne pasy na górze, na dole i po bokach ekranu, a przy takim rozciągnięciu (upscalowaniu) jak wiadomo obraz bardzo traci na jakości. I nie przeskoczysz tego żadnym odtwarzaczem DVD. Są co prawda odtwarzacze DVD, tak jak kolega wyżej napisał, z własnym upscalerem, ale według mnie to niewiele daje. Jaki odtwarzacz kupisz, to nie ma znaczenia, wszystkie będą odtwarzać filmy z DVD tak samo. Jedyne na co zwróć uwagę, to może na to żeby był z HDMI, bo jednak po HDMI obraz jest nieco lepszej jakości niż przez analogowy SCART, czyli popularne kiedyś eurozłącze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie, odtwarzacze DVD są może nowocześniejsze i mają też wejście USB.

Jeżeli ja bym miał kupować sobie nowy odtwarzacz, to jednak wybrałbym SONY lub PANASONICA, bo te sprzęty tych firm są chyba najpopularniejsze na rynku.

Wprawdzie teraz już, coraz bardziej na rynku mamy odtwarzacze BLU RAY, ale DVD nie zniknęło i jeszcze jest.

 

Ja mam sytuację taką, że nie mam nowoczesnego telewizora LCD, tylko jeszcze stary, kineskopowy i do tego mały telewizor, a na takim telewizorze, nie jest dobra jakość i wrażenia przy oglądaniu filmów na DVD.

Inaczej to wygląda w przypadku większego, płaskiego telewizora. Ale oglądanie filmów na BLU RAY jest jeszcze w lepszej jakości, w lepszym dźwięku i obrazie.

Mam stary odtwarzacz DVD SONY i funkcjonuje bardzo dobrze. Był kupowany może 10 lat temu, a może nawet wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz lapka z DVD i hdmi jak koledzy piszą.

 

Blu ray też Ci DVD odtworzy.

 

Albo kup na allegro, olx.pl, gdziekolwiek, stare dvd, wcale bym się nie zdziwił gdyby te kilkuletnie szczególnie wyższe modele działały lepiej niż nowe tanie. Dvd z hdmi i upscalerem moi rodzice kupili już w 2008/9 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz laptop z napędem DVD i wyjściem HDMI to masz odtwarzacz do TV za darmo. Napisz, czy mam lapek z DVD i wyjściem HDMI?

Co z zabezpieczonymi płytami? Są darmowe odtwarzacze ogarniające to, czy trzeba zapłacić tyle co za normalny odtwarzacz dvd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W telewizji stare filmy są zazwyczaj puszczane w wersji remasterowanej, czyli pomimo że są stare, to są w rozdzielczości HD. To samo jest np ze starymi klasykami sprzedawanymi na płytach Blu-Ray, też są w wersji zremasterowanej w rozdzielczości FullHD. Stare filmy bardzo łatwo zreamsterować do wysokich rozdzielczości, ponieważ były one nagrywane na taśmach analogowych, a obraz z analogowych taśm filmowych można skonwertować na obraz cyfrowy praktycznie dowolnej rozdzielczości. Filmy zapisane na płytach DVD w formacie DVD-Video są zapisane cyfrowo w rozdzielczości 720x576 pikseli, więc jak taki film jest puszczany na telewizorze FullHD, to ten musi rozciągnąć obraz do swojej natywnej rozdzielczości, czyli do 1920x1080, bo inaczej miałbyś wielkie, czarne pasy na górze, na dole i po bokach ekranu, a przy takim rozciągnięciu (upscalowaniu) jak wiadomo obraz bardzo traci na jakości. I nie przeskoczysz tego żadnym odtwarzaczem DVD. Są co prawda odtwarzacze DVD, tak jak kolega wyżej napisał, z własnym upscalerem, ale według mnie to niewiele daje. Jaki odtwarzacz kupisz, to nie ma znaczenia, wszystkie będą odtwarzać filmy z DVD tak samo. Jedyne na co zwróć uwagę, to może na to żeby był z HDMI, bo jednak po HDMI obraz jest nieco lepszej jakości niż przez analogowy SCART, czyli popularne kiedyś eurozłącze.

Czyli zwykłe filmy DVD mają za niską rozdzielczość i będą albo paski albo rozpłaszczone i nic na to nie poradze, chyba że kupie stare filmy na blu rayu i do tego odtwarzacz blu ray do tv?

 

A ewentualnie da sie nabyć zremasterowane wersje filmów jest jakaś strona/sklep która sprzedaje to w postaci nośników fizycznych a jak nie to cyfrowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden upscaler nie doda do materiału danych, których w nim nie ma.

Co najwyżej może mniej, lub bardziej skutecznie skalować w górę rozdzielczość wygładzając przejścia pomiędzy schodkami powiększonych "pikseli" obrazu i dodając mikrokontrastu. Dalej to jednak będzie to jedynie skalowanie i nic więcej.

Proporcje to inna sprawa: 4:3 to coś innego od 16:9.

 

Tak, są sklepy z filmami na bluray.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli zwykłe filmy DVD mają za niską rozdzielczość
Nie mają, to telewizory LCD to szmelc i fatalnie sobie radzą ze skalowaniem. Podstawa to siedzieć w odpowiedniej odległości - starego typu, a nie z nosem przy ekranie jak przy 4K (czy tez nawet przy monitorze). Dawniej chyba zalecali 3-5 przekątnych ekranu (BTW. czy dawne zdjęcie np. klasowe z odległości 5 cm będzie fajniejsze niż z normalnej odległości np. 30 cm?). Ponadto obecnie jest problem z Scart/AV - sztucznie pogorszona jakość (z winy analogu 10%).

 

Proporcje to inna sprawa: 4:3 to coś innego od 16:9.
Filmy są robione do kina, a tam chyba nigdy nie było 4:3. Prawie nie chodziłem do kina, ale od bardzo dawna tam było grubo powyżej 16:9, co oznacza że zawsze było ucinane do TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare filmy bardzo łatwo zreamsterować do wysokich rozdzielczości, ponieważ były one nagrywane na taśmach analogowych, a obraz z analogowych taśm filmowych można skonwertować na obraz cyfrowy praktycznie dowolnej rozdzielczości.

Nie no, aż tak fajnie to nie jest. Analog analogiem, ale gdzieś tm na końcu masz już pojedyncze grudki substancji światłoczułej. Na 4K jeszcze nie widać, ale już niedługo skanowanie kliszy dojdzie do granicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż z ciekawości chyba przez was dzisiaj coś puszczę z DVD na 4k 49". A programy do odtwarzania DVD na kompa są darmowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIIIIT

 

Puściłem jakiś losowo wybrany film DVD (z gazety, innych właściwie nie mam). Odtwarzacz to wieża Philipsa, daje sygnał po HDMI 1080p (nie wiem czy jakaś najprostsza interpolacja czy coś - w sumie DVD to akurat 540p?). TV Sony 49XF7596 (49" 4k).

 

Jakość jest IMO gdzieś pomiędzy TV SD a HD. Telewizja HD nowy program, nagrany z dobrą jakością, wygląda lepiej. Ale jakiś starszy materiał typu 10-letni serial w TV HD wygląda gorzej. Tak samo TV SD. Wiadomo nie jest to jakość "urywająca dupę", teraz już bym nie budował kolekcji DVD, ale te filmy co się ma i lubi oglądać to nie widzę powodu żeby nagle wszystkie wywalać. Tym bardziej, że nie każdy jest technofilem liczącym na ekranie piksele, akurat na forum technologicznym zazwyczaj prawie każdy jest, ale w prawdziwym życiu jak najbardziej nie ;)

 

Także do autora i kogoś kto by się nad tym zastanawiał polecam przede wszystkim zastanowić się czy chcę dalej budować kolekcję z blu-rayami itd. Bo jeśli nie, to naprawdę kupił bym używane DVD jakiś nawet starszy, ale w miarę wysoki model żeby dał ten sygnał po HDMI i tak sobie oglądał. Na mniejszym TV będzie subiektywnie wrażenie lepszej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A programy do odtwarzania DVD na kompa są darmowe.

Darmowe programy są albo pirackie, albo przynajmniej w szarej strefie. Chodzi o to, że niektóre elementy standardu DVD są opatentowane i trzeba zapłacić licencję odpowiednim instytucjom. W niektórych europejskich krajach jest dyskusja czy patenty mogą dotyczyć oprogramowania i w jakim zakresie stąd wspomniana szara strefa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zwykłe filmy DVD mają za niską rozdzielczość i będą albo paski albo rozpłaszczone i nic na to nie poradze, chyba że kupie stare filmy na blu rayu i do tego odtwarzacz blu ray do tv?

 

A ewentualnie da sie nabyć zremasterowane wersje filmów jest jakaś strona/sklep która sprzedaje to w postaci nośników fizycznych a jak nie to cyfrowych?

Tak, obraz z płyt DVD-Video na telewizorze FullHD wygląda jak dla mnie koszmarnie. Sam mam jeszcze w domu stary odtwarzacz DVD i kolekcję filmów na DVD i leży to już praktycznie bezużyteczne. Chcesz klasyki w dobrej jakości FullHD na płytach, to tak, tylko filmy na płytach Blu-Ray wchodzą w grę, no i tak, musisz zaopatrzyć się w odpowiedni odtwarzacz do takich właśnie płyt. Tylko w dzisiejszych czasach, w erze internetowych wypożyczalni filmów chyba za bardzo ci się to nie opłaci. Filmy na Blu-Ray są dosyć drogie, a w takich wypożyczalniach też masz klasyki w FulHD, a nawet w 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę się wypowiedzieć odnośnie koncertów, mam na DVD kilkanaście koncertów z różnych czasów, te dzisiejsze są nagrane na dwuwarstwowym DVD, mają bardzo dobrą jakość obrazu jak na DVD i bardzo dobrą jakość dźwięku od 2.0 do 5.1 co kto w domu ma, co do starszych koncertów te są na zwykłym DVD i tam faktycznie obraz jest gorszej jakości, ale dźwięk za to jest bardzo dobry, lepszy niż na youtube, gdzie dźwięk jest płaski i skompresowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, obraz z płyt DVD-Video na telewizorze FullHD wygląda jak dla mnie koszmarnie.

Jeżeli wygląda gorzej niż zwykła telewizja SD to znaczy tylko tyle, że twój TV na wejściu antenowym ma lepszy postprocessing niż odtwarzacz DVD. Ew. masz jakiś długi film wciśnięty na pojedyncza płytę i żeby sie to zmieściło mocno wyżyłowali kompresję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...