Skocz do zawartości
agata.stasiak90

jaka grafika do 2560x1080

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Chciałabym się spytać o poradę. Jaka grafika byłaby idealna do rozdzielczości 2560x1080.

Mam aktualnie geforce 1050 gtx 2 gb, ale np. Evil Within 2 momentami działa fatalnie i muszę zniżać do niższych rozdzielczości.

Budżet starczyłby mi maksymalnie na Geforce 1060 6/3 GB/Radeon rx 570 (ok. 1100 zł). czy ta grafika już by dała sobie radę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używana 1070 na gwarancji to ok 1200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

core i5 2500k,

8 gb ram,

geforce 1050 gtx.

 

Generalnie myślałam nad rx 570 bądź 1060 6 gb bo chciałam nowe. Do allegro mam wstręt z racji wielu problemów.

Kurczę, serio minimum do tej rozdzielczości to 1070 ?

Edytowane przez agata.stasiak90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego procka wzialbym 1060, jest mniejszy nacisk na procesor, maksymalnie ten 1070. Sam mam od niedawna 1060 6gb i ten sam procesor z tym ze podkrecony i wszystko mi smiga na najwyższych w FH. W wyższej wiadomo ze jakis spadek bedzie, ale wtedy po prostu wylaczysz niektóre opcje i będzie smigac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj sobie pierwsze lepsze testy: https://pclab.pl/art70607.html

1060 to za mało do 2560, niekiedy też będzie trzeba ostro ciąć z detalami, a nawet z rozdzielczością. Celowałbym minimum w 1070, ale do tej rozdzielczości bardziej nadają się Ti albo 1080, chociaż może niekoniecznie z tym procesorem, zwłaszcza jeśli jest niekręcony.

 

Do tego procka wzialbym 1060, jest mniejszy nacisk na procesor, maksymalnie ten 1070. Sam mam od niedawna 1060 6gb i ten sam procesor z tym ze podkrecony i wszystko mi smiga na najwyższych w FH. W wyższej wiadomo ze jakis spadek bedzie, ale wtedy po prostu wylaczysz niektóre opcje i będzie smigac :)

No właśnie, w 1920x1080, do tej rozdzielczości 1060 daje radę, a między nią a wyższą różnica potrafi sięgnąć kilkudziesięciu klatek. Tutaj co prawda jest 2560 na 1080, więc 1070 powinna się sprawdzić, ale niżej bym nie schodził. Jeśli ktoś pakuje się w wyższą rozdzielczość, to siłą rzeczy trzeba zainwestować też w komponenty, a nie kupować taki monitor do słabej grafiki i oczekiwać płynności. Przy 1050 Ti trzeba było siedzieć na Full HD, chyba że gra się w starocie, a Evil Within 2 na pewno takową nie jest. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 1060 6GB w tej rozdziałce. Daje radę spokojnie. Nie mniej w tym budżecie szukaj 1070, będzie optymalnie.

 

Na 2560x1080 siedziałem jeszcze za czasów GTX 680 (dopiero w lipcu 2015 miałem GTX 970) iteż na spokojnie grałem. BF4 itp.

Edytowane przez MarcoSimone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest dalej FHD (a nie 2k), tylko monitor ultrawide dlatego jest 2560x1080, więc testy 2560x1440 w ogóle się nie pokrywają z tą rozdzielczością..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki monitor i gram w tej rozdziałce na GTX1060 6GB wszystko pięknie hula nawet moja stara 280X dawała rade

Edytowane przez spinacz66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest dalej FHD (a nie 2k), tylko monitor ultrawide dlatego jest 2560x1080, więc testy 2560x1440 w ogóle się nie pokrywają z tą rozdzielczością..

Rozdzielczość jest wciąż bardziej obciążająca niż 1920 x 1080 siłą rzeczy...

Test podrzuciłem, bo w pierwszej chwili nie zwróciłem uwagi na 1080, co nadal nie zmienia faktu, że 1070 byłaby optymalna. Owszem, na słabszych kartach też można grać, sam siedziałem przez jakiś czas na 970 w 2560x1440, ale to zależy, wo c się gra, jakie kto ma wymagania względem płynności i jakości obrazu... bo to jest względne. Jednemu wystarczy 25-30 klatek, a druga osoba oczekuje stałych 50-60. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 2560x1080 ani GTX680 2GB ani 970 4GB ani 1060 6GB nie miały problemów z płynnością.

 

W 2014r. nabyłem 29" 21:9 a siedziałem wówczas na GTX680 a od lipca 2015 na GTX970. Najmniejszych problemów z grami nie było. Nie podam teraz konkretnego fps ale płynność była na luzie. BF4, Shadow of Mordor, WoT...

W 2016r. przeskoczyłem na 34" 2560x1080 bo chciałem większy ekran...970 i 1060 luks. 1070 optimim a 1080TI spała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, bez przesady. Ja na tej swojej 1050 gtx jestem bardzo zadowolona. Brakuję jej jednak trochę wydajności.

Generalnie zdecydowałabym się na Radeon rx 570, jest za 814 zł w morele, gram jednak zbyt rzadko żeby wywalać 1200 zł na grafikę.

A 1050 z 2 gb pamięci to jednak ciut za mało. Dzięki za pomoc.

Edytowane przez agata.stasiak90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, bez przesady. Ja na tej swojej 1050 gtx jestem bardzo zadowolona. Brakuję jej jednak trochę wydajności.

 

Mam aktualnie geforce 1050 gtx 2 gb, ale np. Evil Within 2 momentami działa fatalnie i muszę zniżać do niższych rozdzielczości.

To zdecyduj się: fatalnie czy dobrze? ;) A są bardziej wymagające gry niż Evil Within 2, a wymagania w nowościach jeszcze nieraz będą szły w górę (chociaż na większy skok poczekamy do nowej generacji). Ale jak mówiłem, zależy od oczekiwań względem jakości obrazu i płynności oraz tego, w co się gra. Mnie na przykład 970 już powoli nie wystarczała nawet do Full HD, a to było parę lat temu. Od biedy ujdzie ten 1060, więc to nie tak, że się nie nada, skoro obecnie siedzisz na jeszcze słabszej i da się przeżyć w większości tytułach. Na pewno będzie wyraźnie lepiej niż na 1050 Ti.

Sam nie celowałbym niżej niż 1070, ale to Twoje pieniądze i Twoja decyzja. Dla mnie 1060 czy Radeon porównywalny wydajnościowo to taki półśrodek, ale rozumiem, że nie chcesz wydawać dużo, więc jeśli chcesz po kosztach i byleby było choć trochę lepiej, to i ta będzie dobra, zwłaszcza jeśli napisałaś teraz, że nie grasz dużo, więc inwestycja w coś mocniejszego w Twoim przypadku może być na wyrost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1060 6GB albo RX580 4GB/8GB. Zależy czy bardziej cenisz nieco lepszą przyszłościowość + freesync czy energooszczędność. W przypadku geforce unikaj wersji 3GB, bo potrafi złapać ścinki.

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdecyduj się: fatalnie czy dobrze? ;) A są bardziej wymagające gry niż Evil Within 2, a wymagania w nowościach jeszcze nieraz będą szły w górę (chociaż na większy skok poczekamy do nowej generacji). Ale jak mówiłem, zależy od oczekiwań względem jakości obrazu i płynności oraz tego, w co się gra. Mnie na przykład 970 już powoli nie wystarczała nawet do Full HD, a to było parę lat temu. Od biedy ujdzie ten 1060, więc to nie tak, że się nie nada, skoro obecnie siedzisz na jeszcze słabszej i da się przeżyć w większości tytułach. Na pewno będzie wyraźnie lepiej niż na 1050 Ti.

Sam nie celowałbym niżej niż 1070, ale to Twoje pieniądze i Twoja decyzja. Dla mnie 1060 czy Radeon porównywalny wydajnościowo to taki półśrodek, ale rozumiem, że nie chcesz wydawać dużo, więc jeśli chcesz po kosztach i byleby było choć trochę lepiej, to i ta będzie dobra, zwłaszcza jeśli napisałaś teraz, że nie grasz dużo, więc inwestycja w coś mocniejszego w Twoim przypadku może być na wyrost.

 

 

Generalnie patrząc na wydajność rx 570 jest 2x wydajniejsza. A po sprzedaniu 1050 niewiele bym musiała dopłacać.

Patrząc trzeźwo ile spędzam czasu na naukę, czas wolny poza komputerem, praca to ten rx 570 styknie w zupełności na moje potrzeby.

Dzięki za pomoc i doradzenie.

 

Ps. mówiąc fatalnie niestety wydajność w Evil Within 2 do najlepszych nie należy na gtx 1050. Gra się średnio przyjemnie momentami.

Edytowane przez agata.stasiak90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 3 przy wyskalowaniu z FHD na 2560x1440 na 1070Ti potrafi spaść poniżej 60FPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ten model Asus Radeon RX 570 ROG STRIX 4GB będzie mocno głośny ?

Aktualnie mam geforce 1050 gtx strix i jest po prostu zbyt wydajne to chłodzenie, ale 570 pobiera 2x więcej i stąd moje pytanie czy będzie w miarę ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Evil Within 2 minimum GTX1070 na wysokich powinien wytrzymać 60 klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz grać na niskich średnich na 2.5k to kupuj 1060 do wysokich 1070 a żeby jako tako chulalo bez większych zajakniec 1080. Nie kupuj 570 580 do wqhd musiał byś się popatrzeć na vegi dopiero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie dużo wyższa rozdzielczość od full hd, 2560x1080p.

1070 ci wystarczy a w przyszłości i tak czeka zmiana procesora bo 4 rdzenie w 2018 to już mało.

Evil Within 2 obsługuje 12 wątków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze wersja 4 gb :D wyczuwam zwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak będzie różnica w Evil Within 2 i to duża.

Ta gra ma ogromne wymagania na średnich 30 klatek ma 1050.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...