Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cherrz

Czy warto instalować gry na SSD?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są wasze odczucia? Oczywiście oprócz tej zalety, że loadingi będą szybsze. Chodzi mi o samą rozgrywkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od dysku Hdd jaki masz, od dysku Ssd i samej gry. Korzyści zawsze jakies są ale czasami minimalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsze dropy albo ich brak związanych z wczytywaniem danych w czasie grania, a co za tym idzie komfort i wyższa średnia fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

pewnie że warto. Pamiętam jak SSD jeszcze nie było ale można było w laptopie na mSATA zainstalować pamięć która była ogólnie przewidziana jako cache dla WIndowsa :E  ale kupiłem 60GB wersję i zainstalowałem tam Windowsa. Ale była jazda :E zawsze byłem pierwszy na mapach multiplayer :E

To była miłość od pierwszego uruchomienia Windowsa. Już zostałem przy SSD. Obecnie mam na nVME 1TB Plextora w laptopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto ale jak masz dużo gier albo pare nowych gdzie po chwili ważą prawie 100GB to trzeba zainwestować w jakiś duży dysk pojemny a to wiąże się z kosztami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500gb obecnie można wyrwać między 330-370zł, a ceny dalej idą w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto, szczególnie jak gramy w multi, w takim Battlefieldzie, czekanie na załadowanie mapy na HDD...... to już jak się wbije na mapę to inni grają, zdążą coś ubić itd. Jest kolosalna różnica, ba w Division, jak grałem ze znajomymi, miałem grę na HDD, teleport do lokacji, a jak się załadowała mapa, to znajomi byli już kawał drogi przed mną. A taki sam czas jest jak się gra samemu, więc każdy szybki teleport to czekanie... :kwasny:

Są gry w których może nie być wielkiej różnicy.

 

Mam 240GB Goodrama i za mało, BF1 i Destiny 2, to ok 150GB. Czeka mnie kupno kolejnego SSD, bo to za mało, a szczególnie gry MMO, online najlepiej działają na SSD- czasy wczytywania robią swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto, w xkomie masz już dwa dyski 1TB poniżej 600 zł. Często jeden z nich - adata jest w promocji i kosztuje kolejne 50 zł mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto - czasy ładowania gierek, brak przycięć.

 

Całkowicie wywaliłem zwykłe dyski i od dawna używam tylko ssd - raz że jest ciszej, dwa szybciej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto kupuć SSD na gry, ale te w które aktualnie gramy, resztę trzymamy na HDD. Sam tak robię, jak odkładam grę, bo troche się już nudzi, ale chcę ją skończyć jak ogram inne tytuły.

 

SSD oferuje dużo szybsze wczytywanie gier, szybsze ładowanie zapisów i tak jak wspomniano, niweluje rwanie obrazu, przez ładowanie tekstur z dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaszcze zakupić jak można takie na PCI/NVMe i jest moc większa niż w nowych gwiezdnych wojnach :E

 

SSD + 16GB ramu daje komfort, ale nawet jak mamy bardzo skromny budżet to wersja system ssd i gry na hdd też jest dobrym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z ilością danych zapisanych na SSD-żywotność, albo to, że po pewnej ilości zajętego miejsca, prędkość/odczyt dysku spada.

To też dotyczy sprawności dysku.

 

W moim przypadku SSD jest na SATA 3, zaś HDD na SATA-2, bo mam jedno wejście do 3.

Na swoim dysku SSD mam wszystko napchane, plik stronicowania, moje dokumenty, temp itp, kiedyś pamiętam, że każdy polecał przenosić na HDD. To już chyba przeszło do lamusa?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowych dyskach problem z wydajnością przy dużym zapełnieniu jest dużo mniej dokuczliwy (można użyć nawet słowa śladowy), choć trzeb czasem pilnować się, bo potrafią takie modele wychodzić. Tak standardowo 20% wolnego miejsca na SSD warto zostawiać, a żywotność przy normalnym użytkowaniu jest długa i prędzej zwykły padnie, bo już mi HDD wysiadło, a stary kingston 60gb działa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaszcze zakupić jak można takie na PCI/NVMe i jest moc większa niż w nowych gwiezdnych wojnach :E

 

SSD + 16GB ramu daje komfort, ale nawet jak mamy bardzo skromny budżet to wersja system ssd i gry na hdd też jest dobrym rozwiązaniem.

Moc słaba w wojnach gwiezdnych nowych być. Po takim wpisie to szału chyba nie ma? Wiem wiem ale głupio to brzmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, zapis winien być kilkunastokrotnie większa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...