Forum PCLab.pl: KERNEL-POWER 41 (63) - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

KERNEL-POWER 41 (63) restarty komputera Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   nesss 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 22 Wrzesień 2018 - 09:43

Witam, od dłuższego czasu mój komputer łapie randomowe freezy po czym albo sam się zrestartuje, albo muszę mu w tym pomóc. Dzieję się tak podczas grania w CS:GO.
Czasami ekran po prostu gaśnie i nie ma obrazu, po czym wraca i już jest. Czasami jednak na monitorze wyświetla mi się jedynie biały/zielony/czerwony do wyboru kolor i bez ręcznego przytrzymania Powera nic się nie zdziała. Zdarza się to kompletnie randomowo, może być tydzień wszystko dobrze, a następnego dnia może się tak zdarzyć z 6-7 albo więcej razy. W dzienniku zdarzeń cały czas występuje ten sam krytyczny błąd (dołączam zdjęcie) 'Kernel-Power 41 (63)' BugcheckCode 0.
Na płycie głównej 1 slot na pamięć ram jest zepsuty, bo gdy miałem 2 kości po 4GB to żadna nie działała na 1 tym samym slocie, a gdy chciałem włączyć komputer, wiatraki zaczynały chodzić, po czym po 2-3 sekundach wyłączały się i zaczynały od nowa. Ram wymieniłem na 1 kość 8GB i jest podłączona na ten drugi, sprawny slot.

Procesor: i7-4770S @3.10 GHz
Karta graficzna: GeForce GTX 660 Ti
Płyta główna: MSI H81M-P33
Zasilacz: Corsair VS450
Dysk SSD: Kingston A400

Dodam kilka screenów z dziennika zdarzeń.
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek

Ten post był edytowany przez nesss dnia: 22 Wrzesień 2018 - 14:52

#2 Użytkownik jest niedostępny   czolgista778 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Wrzesień 2018 - 21:41

Pierwszy podejrzany to ten Corsair VS450 ale możesz mieć uszkodzoną gdzieś płytę (przeważnie socket) skoro piszesz że jeden slot na RAM nie działa.

Ten post był edytowany przez czolgista778 dnia: 23 Wrzesień 2018 - 22:19

#3 Użytkownik jest niedostępny   nesss 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 30 Wrzesień 2018 - 13:18

Ostatnio dziwne rzeczy zaczęły się dziać, siedząc w windowsie na mozilli, nagle odłączyła mi się myszka i podłączyła z powrotem, później to samo z klawiaturą, i słuchawkami. Słyszałem dźwięk z windowsa, jakbym podłączyć nowe urządzenie, to chyba już świadczy o płycie do wymiany, prawda?

Strona 1 z 1