Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pioy

Jaka karta jest potrzebna żeby pograć w 4k?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem TV 4k i oczywiście mnie zaczęło nosić na GPU żeby na nim pograć. Poprzeglądałem trochę testów, choćby test RTXów na HWU ostatni gdzie w 35 grach był też 4k i 1070/1070Ti/1080. Z tym że oni 4k testowali tylko w ultra. Jakie GPU to takie rozsądne minimum do 4k w niższych (ale nie minimalnych) ustawieniach, ale raczej celując chociaż w te 45 FPS? (jestem jedną z tych osób którym tearing raczej nie przeszkadza). Wydaje mi się niestety, że 1070 non-Ti to trochę mało? I jak podłącza się kompa do TV 4k? Nowe HDMI w serii 10 to jest 2.0 które ma przepustowość wystarczającą dla 60 FPS tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

1070 to minimum.

Im lepsza tym lepiej.

Optymalnie to 1080ti używana z rozsądnych cenowo. Do ustawień mieszanych bardzo wysokie/ultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie zależało od konkretnej gry. Gtx1070 będzie dobre do średnio-wysokich ale najlepiej byłoby jednak kupić gtx1080 za ok. 2k, 1080ti byłaby jeszcze lepsza ale 1000zl więcej chyba nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(nie zapominajmy o 1070 Ti)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem wszystkich dostępnych testów - 4K testowane jest wyłącznie na ultra i najczęściej z AA którego na rozdzielczości 4K po prostu nie potrzeba.

 

Sam ostatnio przeszedłem na 4K, wcale nie z wyboru ale stary TV mi się spalił. Teraz na PC zmuszam GTX 960 4GB do wyświetlania obrazu w 4K. I powiem Ci że po zmniejszeniu detali i bez AA tragedii nie ma. Taki World of Tanks nie schodzi poniżej 35 FPS. Ale dobrze też nie jest, wielu gier nawet nie próbuję odpalić bo to szkoda czasu, wiadomo co będzie.

Czyli jestem w podobnej sytuacji, też potrzebuję karty do 4K bez AA i na średnich detalach. Ale ceny kart to jakaś masakra. Gdyby nie fakt że kilu gier po prostu nie ma na PS4 wybór był by oczywisty żeby uciec od PC.

 

Karty które sam biorę pod uwagę to:

- RX 580 na przeczekanie ale boje się że skok wydajności w porównaniu do GTX 960 jest za mały aby wydawać 1400 zł.

- GTX 1080 - jest w sumie nie znacznie droższy od GTX 1070 i GTX 1070ti a zdecydowanie lepszy. Tyle że te karty mają ponad 2 lata :E

- Czekanie na odpowiedź AMD na nowy złom od zielonych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1070 to minimum do grania w gry AAA w 30fps w miarę sensownych ustawieniach,

chociaż są gry gdzie sobie radzi na nawet na całkiem wysokich ustawieniach i to w 60fps, ale to głównie samochodówki jak FH3, FH4, FM7, Dirt Rally, AC.

 

Ogólnie na dłuższą metę do 4k nie ma co schodzić poniżej 1080 Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam na sprzęcie z sygnaturki na TV 4k i tragedii nie ma :D Shadow of War mix średnich-wysokich plus lock na 30fps i śmiga bez problemów. Starsze Gry i w 60fps. co do HDMI musisz pamiętać o odpowiednim kablu żeby to miało 60hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1070 to minimum do grania w gry AAA w 30fps w miarę sensownych ustawieniach,

 

Tu się kłania problem robienia testów ze wszystkimi ustawieniami na max.

 

Opierając się jednak na wyniku w TR można założyć że RX 580 na średnich bez AA wyciągnie te 30 FPS:

3840x2160Ultra.png

A jest to przecież jedna z najbardziej wymagających gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na średnich może i tak, ale jaki to sens grać na średnich na pc w 30fps, to już lepiej sobie kupić Xbox One X i będzie lepiej graficznie, taniej bo gry można odsprzedawać, zamieniać się itd..

 

Sam ostatnio pogrywam coraz częściej w 4k i większość gier to 30fps lock i w tych największych produkcjach AAA to nie zawsze jest to ultra aby utrzymać 30fps :E

 

Sam powoli przymierzam się do zmiany GPU i nie zamierzam nic słabszego niż 1080Ti wkładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oho, no to będzie ciekawy temat. Królować tu będą dwie szkoły. Pierwsza, sugerująca, że nic poniżej GTXa 1080 Ti albo nawet RTXa 2080 Ti nie nadaje się do 4K. Druga, sugerująca, że nawet GTX 960 jest OK do 4K.

 

Ja od prawie 2 lat już korzystam wyłącznie z TV (Samsung KS7000), 4K, Quantum Dot z namiastką już sensowną HDRa (wysoka jasność chwilowa na planszy, ale realnie to taki średniak około 500 nitów) bo jak się nasiedzę w pracy przy biurku to jako osoba niepełnosprawna ze spastycznością nie chce znowu przy biurku przy monitorze spędzić reszty dnia, tylko wygodnie na fotelu rozkładanym przed TV z padem lub podstawką na myszkę i klawiaturę.

 

Używałem rok czasu GTXa 1060 6GB w najlepszej wersji (MSI Gaming X Plus 9Gbps), 1.5 miesiąca temu zmieniłem na GTXa 1070 Ti i niestety ale uważam, że do nowości nawet do średnich 1060 6GB jest trochę za słaby, może to irytować i szukanie złotego środka w ustawieniach będzie męczyć. Ograłem tak sporo starych gier i to nawet w 60FPS 4K Ultra właśnie, np. BioShocka, pierwszego Dishonored, Wiedźmina 2, Mafie 2, Sleeping Dogs DE (chociaż w tym tytule akurat musiałem coś zmieniać w dół z cieniami i efektami) itd., ale to gry po prostu stare.

 

Do nowości 1060 6GB 4K nawet na ustawieniach średnich to za mało. Celowałbym minimum w 1070 lub 1070 Ti / 1080 dla spokoju. Wszystko zależy od tego w jakiej cenie te modele znajdziesz, ale uważam, że dla komfortu lepiej szukać 1070-1070Ti-1080.

 

1060 6GB podkręcony sensownie to ok. 15.000 Graphics Score w FireStrike, 1070Ti natomiast to już 23.000. Bazując na tym różnica to tylko ok. 35%, ale dla komfortu w 4K to już dużo.

 

Zaczynałem grać w SOMA w 4K na GTXie 1060 6GB i nawet po zjechaniu na ustawienia średnie gra potrafiła mieć spadki nagłe z 60FPS do 45FPS lub nawet 30FPS, po prostu takie spadki przeszkadzają, na 1070 Ti później kończyłem grę po wymianie GPU i karta na Ultra (wszystkie suwaki w prawo na maxa) już takich spadków nie miała wcale, a zużycie karty często sięgało tylko 70-80% zamiast ciągłego prawie 100% jak na GTXie 1060 6GB.

 

1070 Ti to bardzo fajna karta, której bliżej do GTXa 1080 niż 1070. Nie zapominaj o niej. Fakt, że wyszła późno i z tego względu jest często pomijana, ale jak podkręcisz ją nieco na rdzeniu i pamięciach (zwłaszcza jeśli Samsungi się trafią to można ładnie podbić mem.) to później patrząc na benchmarki możesz się sugerować właśnie benchmarkiem pod GTXa 1080 bazowego.

 

Na 3DGuru GTX 1080 na ustawieniach bazowych ma 22.000 Graphics Score w FireStrike, u siebie po OC mam 23.000, bez zmiany napięcia (w UV nie chce mi się bawić znowu, i tak często w słuchawkach gram), a podbicie napięcia jest bez sensu bo karta się bardziej wtedy grzeje i boost spada.

 

https://i.imgur.com/06K5BeZ.jpg

 

Na średnich może i tak, ale jaki to sens grać na średnich na pc w 30fps, to już lepiej sobie kupić Xbox One X i będzie lepiej graficznie, taniej bo gry można odsprzedawać, zamieniać się itd..

 

Psioczą ludzie na XONE X, ale to bardzo fajna konsola. :)

Właśnie ja PC w sumie ulepszyłem z tego względu, że często z bundli czy stron typu cdkeys klucze są dostępne za bardzo małe pieniądze. Natomiast do nowości ta konsola Microsoftu jest świetna, kupujesz grę w pudełku np. za 190 zł, przejdziesz sobie na spokojnie i odsprzedasz za 170 zł. Prawie zawsze jest też wybór 30FPS 4K vs 60FPS 1080p lub nawet rozdzielczość dynamiczna większa niż 1080p przy zachowaniu stałych 60FPS). Na PC już zbyt często się naciąłem na gry, które mi w ogóle nie podeszły jednak, a klucz zmarnowany i pieniądze, np. 130 zł wyrzucone do kosza.

 

Taką Forzę czy Shadow of the Tomb Raider ogrywam z wygody na XONE X mimo iż bardzo możliwe, że na PC uzyskałbym podobne ustawienia graficzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograłem bez problemu kilka głośnych tytułów w 4K na pojedynczym Fury X bo większość gier niestety miała totalnie skopane profile CF, dało się grać bez problemu i to w większości na Ultra.

Wyjątkiem był Kingdom Come gdzie tylko średnie chodziły sensownie, no ale ten tytuł miał stałe 60 FPS dopiero po zaprzęgnięciu 1080 Ti w SLI, na pojedynczym też zdarzały się częste spadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fjubens no właśnie mam wrażenie że kogoś takiego szukam, na pewno nie opinii "tylko 1080 Ti bo bez sensu jest 4k bez ultra" bo, zwyczajnie, na moje potrzeby i preferencje nie jest to prawdą. Tak samo gram w masę gier na 1050 w które wg większości "entuzjastów" by się nie dało, bo żongluję ustawieniami. Z drugiej strony patrząc na testy w sieci mam wrażenie że nawet 1070 non-Ti jeszcze bez szału. Dopiero 1070 Ti albo 1080 zaczyna dawać fajny efekt, tzn wyraźnie ponad 30 FPS w jakichś średnio-wysokich detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Psioczą ludzie na XONE X, ale to bardzo fajna konsola. :)

Właśnie ja PC w sumie ulepszyłem z tego względu, że często z bundli czy stron typu cdkeys klucze są dostępne za bardzo małe pieniądze. Natomiast do nowości ta konsola Microsoftu jest świetna, kupujesz grę w pudełku np. za 190 zł, przejdziesz sobie na spokojnie i odsprzedasz za 170 zł. Prawie zawsze jest też wybór 30FPS 4K vs 60FPS 1080p lub nawet rozdzielczość dynamiczna większa niż 1080p przy zachowaniu stałych 60FPS). Na PC już zbyt często się naciąłem na gry, które mi w ogóle nie podeszły jednak, a klucz zmarnowany i pieniądze, np. 130 zł wyrzucone do kosza.

 

Taką Forzę czy Shadow of the Tomb Raider ogrywam z wygody na XONE X mimo iż bardzo możliwe, że na PC uzyskałbym podobne ustawienia graficzne.

 

Psioczą głównie ci co nie mają albo nigdy nie grali na konsolach :P Konsole są naprawdę spoko po za tym na XoX też możesz kupić gry za grosze (Assassins Creed Unity za 5zl czy nawet mniej) w cyfrowej dystrybucji plus jak sie nie myle jak opłąca sie golda to dostaje co miesiąc nowe gry?(na PSPlus napewno tak jest)

 

Autorze, a w jakie gry Grasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej chcę "pograć" niż grać, normalnie komp stoi w innym pokoju niż tv. Ale też nie łudzę się że pogram choćby w metro exodus komfortowo na 1050. Monitor mam 1200p. Powiedzmy że o karcie klasy 1070 i tak myślę. A na tv na pewno pierwsze co bym odpalił to wiedźmin, a poza tym pewnie jakieś cities Skylines, nawet trudno mi powiedzieć co jeszcze. Z gier mniej wymagających to np metro nie-redux... Coś tam się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do niedawna grałem na sprzęcie z podpisu. Sprzedałem go bo chcę kupić nowy zestaw na Intelu 9xxx i RTX ale się mocno nad tym zastanawiam bo RTX to dla mnie duży niewypał. Sprzęt z podpisu nie wystarczał do 60 FPS w 4k. Gram na TV i tutaj nawet czuję potrzebę włączenia AA lub podbicia rozdzielczości DSR. W grach ubi gdzie jest kiepska optymalizacja są okolice gdzie spada do 35 FPS... Wiedźmin 3 w 1080p z 4xAA spokojnie około 100 FPS

Ale już w 4k bez AA spadki w okolicach 50, oczywiście bez NV hairworks :lol2: w Forza horizon 3 musiałem schodzić z detalami żeby mieć 60 FPS. Jak było dużo samochodów na ekranie to FPS w okolicach 40. Teraz się zastanawiam nad złożeniem zestawu z RTX i wychodzi 9000 zł za zestaw z RTX 2080 i 11 000 z 2080 Ti... No i dlatego myślę też nad Xboxem. Jak wydam 11 tyś na kompa na którym będę musiał ciąć detale to się będę wkurzał. A w paru grach widać po testach, że o 60 FPS można zapomnieć. Tak więc chyba kupię za 1800 zł Xboxa i poczekam na kolejne karty albo spadek cen.

 

Ja już tak zrobiłem. Zakupiłem XOX za 1700 zł i do tego 10 gier w pakiecie, rozwalam się na kanapie i gram. Forza Horizon 4 już zakupiona. Demo wyglądało zacnie na 55 calach w 4k. Np. taki Anthem ma posiadać stałe 60fps w 4k na XOX.

 

Psioczą głównie ci co nie mają albo nigdy nie grali na konsolach :P Konsole są naprawdę spoko po za tym na XoX też możesz kupić gry za grosze (Assassins Creed Unity za 5zl czy nawet mniej) w cyfrowej dystrybucji plus jak sie nie myle jak opłąca sie golda to dostaje co miesiąc nowe gry?(na PSPlus napewno tak jest)

 

Autorze, a w jakie gry Grasz?

 

Seria Gears of War - GOW 1 Remastered, GOW 2, GOW 3 (ulepszona do 4K) - 30 zł, GOW4 - 30 zł.

Titanfall 2 Ultimate - 23 zł dla posiadaczy kont Gold. Dzisiaj zakupione.

Trzy dodatki do Destiny 1 - 25 zł.

 

Generalnie mam co ogrywać, a gry na konsolę są tanie jak barszcz. Oczywiście używki.

Mam na chwilę obecną jakąś manie kupowania używek na zapas co by sobie w przyszłości ograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 4K "medium-high" 60fps w najnowszych produkcjach to co najmniej GTX1080, a rozsądne optimum to GTX1080Ti.

 

GTX1070/1070Ti są ograniczone przepustowością pamięci, która w 2160p ma istotne znaczenie.

To są dobre karty do 1440p (czyli "4K" z PS4 Pro ;) ), ale w pełnym 2160p swobodnie pociągną tylko starsze lub mniej wymagające produkcje.

 

Tutaj jest to ładnie pokazane na przykładzie GTX1070 w Wiedźminie 3, którego mimo 3 lat na karku wciąż można uznać za dobry wyznacznik:

 

GTX1070:

1440p medium: 60fps

1440p ultra: 30fps

2160p medium: 30fps

2160p ultra: "very cinematic" :D

 

Na 3DGuru GTX 1080 na ustawieniach bazowych ma 22.000 Graphics Score w FireStrike, u siebie po OC mam 23.000, bez zmiany napięcia (w UV nie chce mi się bawić znowu, i tak często w słuchawkach gram), a podbicie napięcia jest bez sensu bo karta się bardziej wtedy grzeje i boost spada.

Nie wiem jak w przypadku GTX1070Ti, ale moja 1070-tka tak bardzo ograniczona jest Power Limitem, że lepsze rezultaty osiągam na 0.800V (stałe 1772MHz/8748MHz, Timespy GPU score: 6025pkt.) niż na fabrycznych 1.05V (teoretyczny boost do 1923MHz/8008MHz, Timespy GPU score: 5933pkt.).

Dlatego poza ustawieniami pod rekordy w benchmarkach, gdzie ten wyższy chwilowy boost potrafi podbić średni wynik, undervolting jest wręcz obowiązkowy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tanich rozwiazan to jakis mocny 980ti typu zotac amp extreme. Dotychczas wszystko ciagnal mi 35+ ultra takie. Duzo lepsza opcja od przereklamowanej 1070 czy ti bo byl od nich szybszy. Ale tak serio to tylko 1080ti, wtedy zaczyna sie granie na pc jak na konsoli. Wlaczasz gre i niczym sie juz nie martwisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tanich rozwiazan to jakis mocny 980ti typu zotac amp extreme. Dotychczas wszystko ciagnal mi 35+ ultra takie. Duzo lepsza opcja od przereklamowanej 1070 czy ti bo byl od nich szybszy.

GTX980Ti był szybszy od 1070-tki po OC obu w chwili premiery Pascali.

W najnowszych produkcjach stock vs stock bywa już 15% na korzyść Pascala, i dopiero po sporym podkręceniu 980Ti będzie w stanie dogonić fabrycznego 1070:

 

1920x1080Ultra.png

 

Ale tak serio to tylko 1080ti, wtedy zaczyna sie granie na pc jak na konsoli. Wlaczasz gre i niczym sie juz nie martwisz :)

Nie jest to granie jak na konsoli, bo przypadku GTX1080Ti masz 60fps w 2160p, a w przypadku konsol jest to zwykle 30fps w ~1800p (XBox One X) lub w ~1440p (PS4 Pro).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

GTX1070:

1440p medium: 60fps

1440p ultra: 30fps

2160p medium: 30fps

2160p ultra: "very cinematic" :D

 

 

Nie wiem jak w przypadku GTX1070Ti, ale moja 1070-tka tak bardzo ograniczona jest Power Limitem, że lepsze rezultaty osiągam na 0.800V (stałe 1772MHz/8748MHz, Timespy GPU score: 6025pkt.) niż na fabrycznych 1.05V (teoretyczny boost do 1923MHz/8008MHz, Timespy GPU score: 5933pkt.).

Dlatego poza ustawieniami pod rekordy w benchmarkach, gdzie ten wyższy chwilowy boost potrafi podbić średni wynik, undervolting jest wręcz obowiązkowy. :)

Bazując na jakimś starym youtubowym filmiku tak to wygląda, ale nic nie ma wspólnego z dzisiejszym realnym gameplayem

wiesiek na gtx 1070@oc w uber detalach z AA on, HBAO+ i jedynie z wyłączonym HW nawet w bardzo ciężkiej graficznej miejscówce jak Krzywuchowe moczary spokojnie trzyma 30fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Dziwią mnie takie wątki przecież wiadomo że jest trudno znaleźć kartę do 4k 60fps bo 4k 30fps to nieporozumienie a w większości gier 2080Ti daje na styk 4k 60fps. 1080Ti/2080 to minimum do 4k i niestabilnego 60fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazując na jakimś starym youtubowym filmiku tak to wygląda, ale nic nie ma wspólnego z dzisiejszym realnym gameplayem

wiesiek na gtx 1070@oc w uber detalach z AA on, HBAO+ i jedynie z wyłączonym HW nawet w bardzo ciężkiej graficznej miejscówce jak Krzywuchowe moczary spokojnie trzyma 30fps.

Doczytałem w komentarzach że on miał na filmie włączone hairworks'y, a to pierwsza opcja którą się wyłącza przy redukcji detali.

Bez tego rzeczywiście 4K ultra 30fps da radę nawet na GTX1070.

O ile kogoś zadowala 30fps ;) .

 

Dziwią mnie takie wątki przecież wiadomo że jest trudno znaleźć kartę do 4k 60fps bo 4k 30fps to nieporozumienie a w większości gier 2080Ti daje na styk 4k 60fps. 1080Ti/2080 to minimum do 4k i niestabilnego 60fps.

Temat jest o 4K medium/high, nie o 4K ultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwią mnie takie wątki przecież wiadomo że jest trudno znaleźć kartę do 4k 60fps bo 4k 30fps to nieporozumienie a w większości gier 2080Ti daje na styk 4k 60fps. 1080Ti/2080 to minimum do 4k i niestabilnego 60fps.

Dziwi mnie 2/3 odpowiedzi tutaj w stylu "4k to tylko na ultra, a 4k ultra tylko na 1080 Ti". Świadczą albo o ignorancji względem zadanego przeze mnie pytania, albo o zwykłym snobizmie "bo ja mam i jest fajnie". A przede wszystkim nic do tematu nie wnoszą, bo akurat testów 4k ultra jest pełno, za to 4k medium za bardzo nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1080Ti znacznie częściej możesz powalczyć o 60fps.

 

Taki Wiesiek 3 na presecie medium na gtx 1070 lata w przedziale 40-50fps w 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że 1080Ti to 3,5k zł, w dodatku jest to karta prądożerna i głośna a 2080 wychodzi niewiele już drożej mimo że jest w absurdalnej cenie. Dlatego sam jedną z opcji widzę czekanie na nowe grafiki od AMD - tylko nie ma żadnego info kiedy będą? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że 1080Ti to 3,5k zł, w dodatku jest to karta prądożerna i głośna a 2080 wychodzi niewiele już drożej mimo że jest w absurdalnej cenie. Dlatego sam jedną z opcji widzę czekanie na nowe grafiki od AMD - tylko nie ma żadnego info kiedy będą? :hmm:

 

Raczej na ten moment nikt nie rozważa 1080 Ti nowego, tylko używki jak już. Pokoparkowe stoją po 2300-2400 zł na Allegro, od prywatnych osób (chociaż nigdy nie wiadomo czy danej osobie służyła karta tylko do gier czy do kopania też) ~2600 zł. Natomiast różnie z tym bywa bo np. użytkownik tutaj z forum swojego 1080 Ti MSI Gaming wystawiał na Allegro za 2300 zł na gwarancji.

 

Nie zmienia to faktu, że autor szuka karty do pogrania na średnich detalach, a tak jak myślałem teraz dyskusja o tym, że tylko 1080 Ti / 2080 / 2080 Ti się nadają.

I w takim wypadku wydaje mi się, że 1070 Ti / 1080 jest po prostu rozsądne. Ewentualnie 1070 ale wszystko zależy od tego na jaką okazję trafisz, najlepiej wszystkie te 3 karty sobie sprawdzać i co się trafi mega okazyjnie to to kliknąć. Na 1070 trzeba będzie detale na pewno bardziej ciąć, ale jak Cię to nie zraża i cena będzie dobra, to da radę.

 

Taki Pro Tip co do wcześniejszych wpisów w temacie: 1080Ti też nie we wszystkim zapewnia 60FPS 4K Ultra i trzeba ciąć detale, bawić się ustawieniami. :)

https://steamcommunity.com/app/460930/discussions/0/1484358860945419627/?ctp=3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...