Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TABACiK92

Windows 10 nie widzi dysku podczas instalacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, opowiem najpierw w skrócie co się stało i co już zrobiłem. No więc tak, mam dysk ssd w kompie, mam wszystko zainstalowane, wszystko działa i wczoraj sprawdzam coś w necie i bum nie ma prądu. Komp się wyłączył, prąd włączyli ponownie i odpalam kompa. I sobie tak wisi podczas uruchamiania się. Nie zawiesił się gdyż kółeczka od Win się kręcą. Czekam i czekam i nic. Sprawdzam w necie, jak się dostać do trybu awaryjnego itd. Najpierw po drodze automatyczna diagnoza i naprawa, nic nie dało. Nie da się rozwiązać problemu. Zapisał mi się plik SrtTrailtxt, znalazłem plik uszkodzony, wyodrębniłem go z instalacji, zrzuciłem na Pendrive (nie mam stacji dysków), przez konsolę próbuje zgrać ten plik i dalej nic, nie idzie. Więc myślę, że pozostaje format. Rufusem zgrywam na pendrive obraz windowsa, mam gotowego pena, podpinam do kompa, odpala się instalacja i co... nie widać dysku żadnego a w biosie jak byk jest ssd 480gb. Nie wiem co mogę jeszcze zrobić... W biosie nie umiem zmienić trybu UEFI czy jakoś tak i AHCI czy coś. Ma ktoś jakąś radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka płyta, jaki sprzęt? Pewnie partycje masz GPT a system wgrany na pena w MBR i nie widzi partycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma związku - instalator wyświetli wtedy że się nie da zainstalować, ale dysk powinien widzieć; może spróbuj zresetować uefi; ewentualnie jednak zrób instalatora w media creation tool

 

tryb startu również nie ma znaczenia, instalator musi widzieć dysk

 

ewentualnie sprawdź, czy diskpart widzi dysk - na początku instalatora nacisnij shift + f10, wpisz

 

diskpart

 

list disk

 

jeśli wyświetli dysk, tzn ssd (może pokazać pena, poznasz po wielkości), wpisz

 

select disk numer

 

numer z polecenia list disk

 

detail disk

 

wyświetli szczegóły dysku, sprawdź, czy np read only nie będzie yes, itp- choć też raczej nie powinno to mieć znaczenia

 

gdyby diskpart wyswietlał dysk tzn instalator źle zrobiony - normalnie na początku instalacji też jest uruchamiany i sprawdza dysk, itp; jeśli nie będzie widział dysku jakiś problem ze złączem, może z komunikacją uefi - instalator, itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...