Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Emage

Negatywnie rozpatrzona reklamacja przez serwis zewnętrzny.

Rekomendowane odpowiedzi

Hey, witajcie.

Po miesiącu oczekiwania na kartę graficzną na którą zgłosiłem reklamacje (uszkodzenie łożyska/wentylatora) otrzymałem odpowiedź od x-kom: Autoryzowany serwis producenta nie stwierdził występowania zgłaszanej usterki. Urządzenie jest w pełni zgodne ze specyfikacją producenta. Sprzęt zostanie odesłany w stanie niezmienionym. Nie mam tutaj pretensji do xkom bo to tylko pośrednik.

 

Co dla mnie jest kompletna bzdura.

 

Przed wysyłką paczki do xkomu byłem z kartą w serwisie komputerowym, żeby powiedzieli mi co dokładnie jej dolega - potwierdzili moje przypuszczenia.

 

Dzwoniłem do xkom powiedzieli, że kartę muszą odesłać do mnie bo zakończyli proces reklamacyjny.

 

Moje pytanie. Panowie i Panie co dalej z tym fantem? Próbować jeszcze raz reklamowac czy może inne pomysły?

Dzięki za każdą radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech wróci i drugi raz reklamacja niezgodności z umowa, z zaznaczeniem czy chcesz wymianę czy kasę i zupełnie inaczej będą musieli to potraktować zarówno X-Kom jak zewnętrzny serwis. Reklamacja gwarancyjna bardzo często tak właśnie się kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co się dzieje wentylator w ogóle nie działa?

A możesz nagrać jakoś na filmie z żeby było słychać jakie dźwięki wydaje?

Możesz spróbować zadzwonić po poradę do Federacji Praw Konsumentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory działają normalnie. Po obciążeniu powyżej 50% słychać takie zgrzyty im więcej obciązenia tym gorzej. Dotyczy to tylko jednego wentylatora.

 

Nie mam możliwości nagrania dźwięku ponieważ karta jeszcze do mnie nie wróciła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt zostanie odesłany w stanie niezmienionym. Nie mam tutaj pretensji do xkom bo to tylko pośrednik.

 

Panowie i Panie co dalej z tym fantem? Próbować jeszcze raz reklamowac czy może inne pomysły?

Reklamuj z tytułu rękojmi w X-Kom. Wtedy to nie będzie tylko pośrednik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze tak zrobię. Gwarancja jest do listopada 2019 więc mam jeszcze sporo czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamuj ponownie i postaraj się o nagranie z występującą usterką w roli głównej - to niepodważalny dowód. Jeśli otrzymasz odpowiedź zwrotną: ODRZUCONO ODWOŁANIE OD DECYZJI REKLAMACYJNEJ itp. pozostaje Ci tylko rzecznik praw konsumenta, ponieważ przy odwołaniu, które Ci odrzucą nie masz możliwości złożenia kolejnej reklamacji. W takiej sytuacji rzecznik po zapoznaniu się z Twoją sprawą wyśle poleconym pismo do tego serwisu z prośbą o przedstawienie swojego stanowiska i wyjaśnienie. Bardzo rzadko - ale może się to skończyć w sądzie. Tutaj masz sprawę wygraną jak usterka będzie udokumentowana. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam wszystkim wielkie dziękuję. Jak tylko dostanę swoją kartę to nagrywam ten nieznośny dzwiek, pisze reklamacje z rękojmi i działam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie prosiłbym (ponieważ jest to mój pierwszy raz gdy będę składał reklamacje z tytułu niezgodności towaru) co powinienem zawrzeć w uzasadnieniu żeby nie wyglądałoby to na amatorkę.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadnego uzasadnienia nie musi być, opisujesz usterke i zadasz przyjecia karty w ramach rekojmi, oczywiscie jesli nie minelo 2 lata od zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo.

 

żadnego uzasadnienia nie musi być, opisujesz usterke i zadasz przyjecia karty w ramach rekojmi, oczywiscie jesli nie minelo 2 lata od zakupu

Mam jeszcze czas do 24 października ;) także zmieszczę się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...