Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

metsukone

Niskie użycie karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w grach często użycie karty graficznej spada do 50%, w overwach/fortnite etc. Wiem, że to jest przyczyna w karcie bo cpu mam ryzen 5 2600, dual 8gb 3000mhz, zasilacz 800W, sterowniki zaktualizowane. GPU 1070 Ti

GPU max temp. : 70C

CPU max temp : 60C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to sprawdzasz?

Pokaż zrzut z monitoringu na żywo, odpowiednio skonfigurowanego MSI afterburnera.

Temperatuy świadczą tylko o tym, że są ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekGLA

wlaczony vsync i sprzet sie troche 'nudzi' przy tych ustawieniach? Potrzebujesz więcej klatek niz 165?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlaczony vsync i sprzet sie troche 'nudzi' przy tych ustawieniach? Potrzebujesz więcej klatek niz 165?

 

V sync jest wyłączony. Nie, nie potrzebuje więcej, ale chcę mieć stałe 165, jakbym wiedział, że 1070 ti będzie działać jak 1050 ti to bym się zastanowił nad wyborem jeszcze raz. Ogółem chciałbym by nie spadało poniżej 80% użycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień z "optymalny" na "preferuj maksymalną wydajność" w ustawieniach 3D Nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień z "optymalny" na "preferuj maksymalną wydajność" w ustawieniach 3D Nvidii.

 

Nic nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie błędnie zakładasz, że to na 100% wina karty, ponieważ przyczyna może być na prawdę różna. Powinieneś sprawdzić użycie CPU podczas gry a także sprawdzić wydajnośc karty w 3DMark.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś problemy z optymalizacją samych gier? Osobiście mam podobny problem w Guild Wars 2, FPS potrafi spaść do 20 klatek, a karta chodzi na pół gwizdka (podobnie procek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim presecie graficznym grasz ustaw ultra wyłącz vsyc możesz też zwiększyć rozdzielczość jeśli chcesz mieć więcej procent wykorzystania gpu popatrz w necie czy dana gra nie zrobi więcej fps czasami tak bywa. Sprawdź w innej grze czy gpu jest wykorzystywana na 100% fortnite jest bardzo źle zoptymalizowana gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w innych grach i tyle.

Coś mi śpiewa, że overwach/fortnite, to są gry biednie zoptymalizowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręć ryżego i zobaczysz czy jest różnica. Bo ja bym obstawiał procesor przy twoich wymaganiach.

Chociaż widzę że pokazuje twojego na 4.0. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rozdzielczosci, presetu, uzycia cpu. Bottlenecka nie ma, bo to ryzen 5 2600, zwlaszcza, że rozdzielczosc 1440p i ustawienia high/ultra. Procek jest podkręcony w grach na 4.0ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rozdzielczosci, presetu, uzycia cpu. Bottlenecka nie ma, bo to ryzen 5 2600, zwlaszcza, że rozdzielczosc 1440p i ustawienia high/ultra. Procek jest podkręcony w grach na 4.0ghz

Użycie CPU ma się ni jak do jego wydajności. To nie jest takie proste, że jak pisze użycie 100% to jest bottleneck, a jak pisze 50% to go nie ma. Chodzi o wydajność w przeprowadzaniu szczegółowych instrukcji.

Ogólnie ten wskaźnik procentowy użycia procesora to jest wymysł microsoftu jego wartość diagnostyczna to ewentualne wykrycie wirusa ;)

 

Gra jest tak zoptymalizowana, że więcej nie wyciśniesz. Blizzard nigdy nie grzeszył optymalizacją produktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej tnie, użycie po optymalizacji fornite i sterowniku od nvidii spada nawet do 30%. Używałem każdego benchmarka do testu cpu i gpu, wszystko niby ok. W końcu zauważyłem, że w occt jest coś takiego jak test power supply (chyba zasilacza), więc stwierdziłem, że spróbuje. I tutaj zaskoczenie, co jakiś czas tnie się, lub zawiesza cały komputer podczas testu tego power supply, co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno zauważyłem. Taktowanie ramu z 3000mhz zeszło na 2133mhz, i gdy w biosie ustawiam znowu na 2933 mhz, zapisze, zresetuje to komputer włącza się na sekunde i wyłącza i tak 5 razy i w koncu się włącza, lecz taktowanie się nie zapisuje.. Co może być powodem? Płyta głowna to b350 z updatem do ryzena 5 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest w biosie ustawione, że jeśli nie wstaje na danych parametrach pamięć to za 5-tym razem resetuje i wraca na stock. Podbij napięcie pamięci na 1,35V przy tych 2933Mhz, ustaw timingi ręcznie na cl14-15 i podbij SOC voltage na 1,05-1,1V i zobacz czy wstanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wyjaśnione wszystko, ramy, GPU, CPU, zasilacze etc wszystko było wina że jedna kostka ramu się odpięła i bylo 4gb ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...