Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Froth

Wybór karty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Stara karta odmówiła posłuszeństwa w związku z czym stoję przed potrzebą zakupienia nowej. Czy dobrym wyborem będzie MSI 1060 czy jednak coś innego w budżecie 1400zł. Interesuje mnie tylko i wyłącznie nowa karta.

Pozdrawiam

 

 

Specjalizacja:

i5-3470 3.20GHz

RAMM 2x4GB 1333MHz

Zasilacz Thermaltake 530W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są 2 w tej cenie gtx1060 6gb i RX 580 4GB albo 8GB.

Kupno w chwili obecnej GTX 1060GB w cenie 1300-1400zł chyba nie jest najlepszym wyborem, choć dla Twojego PC ta karta jest aż nadto.

W tej cenie można mieć używkę 1070 (nie koniecznie pokopalnianą) z długą gwarancją, ale jak ktoś się upiera na nówkę w folii ze sklepy i nie żal mu kasy to proszę bardzo - nic inne nowego w tej cenie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, używany gtx1070 z długa gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podłączę się do tematu

cpu.i3 8350k oc 4.7Ghz

plyta ASUS tuf z370 pro gaming

ram 16 gb 3200 MHz

zasilacz SilentiumPC Supremo FM2 Gold 650W

monitor 2560x1440 70hz

 

Co proponujecie do tego zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli taki sam budżet to taka sama odpowiedź.

Twój monitor chciałby jednak coś więcej niż GTX1070, ale twój procesor w niektórych grach będzie miał ciężko aby to uciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet trochę większy do 2 tys .z racji ze monitor mam z freesync to zastanawiałem sie jeszcze nad vega 56 lub ewentualnie gtx 1070 ti tylko czy procesor da radę tym kartom (w sumie 4,7GHz na czterech rdzeniach to nie jest mało)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie 4,7GHz na czterech rdzeniach to nie jest mało

To nie chodzi o GHz tylko o wątki, zapewniam Cię że w niektórych nowszych produkcjach procesor nie będzie wyrabiał i będą dropy.

Bierz GTX1080 i składaj kasę na co najmniej 6 jajowego cepa z 9 generacji, bo jeśli chodzi o 8 generację to dzieją się teraz cyrki cenowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok kupiłem i5 8600k ,mój proc poszedł na sprzedaż . Z racji ,ze ubyło trochę kasy na 1080 ..a zostało na 1070ti to dobry wybór na początek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy w jakiej cenie ten 1070ti, jak tylko trochę tańszy to jednak dozbierałbym do 1080 albo nawet poszukał używki z długą gw, 1070ti jest małoopłacalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok myślę ,że rozsądny wybór to gtx 1080 .Monitor w sumie 2k ale odswierzanie 70 Hz także i tak wiecej fps nie zobaczę a wystarczy mi stabilne 60-70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @hubio Nie wiem kogo chcesz uczyć historii. Wspominasz jakieś banialuki na temat Korei północnej chociaż każdy wie że Chiny wspierają ją finansowo, ZSSR był samodzielny i oprócz małej pomocy z Chin to raczej więcej dawali - zaangażowanie w Korei, Wietnamie, Kubie, to kosztowało. Kolejny aspekt rozpadu to Afganistan, czyli wojna, ekonomia. Gospodarki zachodu odjechały Rosji dopiero po latach 70, za czasów Lenina i Stalina to akurat ZSSR nie odstawało aż tak bardzo gospodarczo, no ale skąd możesz o tym wiedzieć jeśli uczy cię 6 letnia bratanica.  Kolejny raz robisz śmietnik z wątku bo ktoś musi Ci wyjaśnić twoje przekłamania.  Nie interesujesz się wojna na Ukrainie, nie masz pojęcia o stratach, stanach magazynowych Rosji, o jej problemach i wchodzisz z butami z generałem Skrzypczakiem    
    • TV jest piękny, idealnie pasuje na moje biurko (160x80cm), 4k i wielkość ekranu robią robotę, powierzchnia robocza przy skalowaniu 100% na obu jest o niebo większa w porównaniu do 34 UW, podoba mi się jak czarny jest ekran przy wyłączonym tv w porównaniu do mojego qd oleda (brak polaryzatora na qd oledzie robi swoje), ekran ma lekki różowy zafarb (na białym tle of course), ale trzeba się mocno przyglądać, zeby widzieć i na co dzień nie przeszkadza (przynajmniej wiem, że mam panel wbe 😉), ale niestety jest to co miałem/mam również na moim C8 i co raczej przekreśli ten Tv dl amnie, czyli grey/near black banding. Jest to typowe dla woledów, ale chyba ciężko będzie mi to zaakceptować (widoczne w grach, gdy przeglądam Steam czy Epic Store - mają szare tło), bo w przeciwieństwie do mojego C8, którego mam w salonie i oglądam na nim youtube i filmy z 3 metrów, tutaj jednak siedzę niecały metr od TV i używam go jako monitora, więc banding będzie zawsze mi przeszkadzał i zawsze będę go widział. Dzisiaj się jeszcze pobawię, ale chyba zdecyduję się na zwrot @MSky7a jak Twój panel wygląda, jeśli chodzi o banding? internet mówi, że nikłe szanse, że banding zniknie z czasem (choć się to zdarza) i że LG o tym wie i dlatego ich oledy fabrycznie mają lekki black crush 😄  porady typu puść materiał HDR na kilka godzin w trybie vivid i nastepnie puść pixel refresh wydają się głupie jakieś porady?
    • https://pl.aliexpress.com/item/1005005100629790.html? co myślicie?
    • USA rozdzieli głosowanie nad pomocą dla Izraela i Ukrainy.  
    • Może tak być. I ma następny filmik którym nabija wyświetlenia. Oni musza mieć o czym kręcić a w sprzęcie komputerowym nie ma za dużo nowości. Jakieś problemy z szybkim startem też mogą być zwłaszcza na tych bardziej wypasionych płytach za kilka tysięcy bo słabo ogarnięty bios czy coś. Ktoś wyżej pisał, że ma teraz najszybszy start ale płyta nie ma miliona dodatkowych rzeczy typu porty stata, usb, dodatkowe karty dźwiękowe, sieciowe, rozbudowana sekcja. To wszystko albo wyłączasz bo nie używasz albo ładuje się podczas startu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...