Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Froth

Wybór karty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Stara karta odmówiła posłuszeństwa w związku z czym stoję przed potrzebą zakupienia nowej. Czy dobrym wyborem będzie MSI 1060 czy jednak coś innego w budżecie 1400zł. Interesuje mnie tylko i wyłącznie nowa karta.

Pozdrawiam

 

 

Specjalizacja:

i5-3470 3.20GHz

RAMM 2x4GB 1333MHz

Zasilacz Thermaltake 530W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są 2 w tej cenie gtx1060 6gb i RX 580 4GB albo 8GB.

Kupno w chwili obecnej GTX 1060GB w cenie 1300-1400zł chyba nie jest najlepszym wyborem, choć dla Twojego PC ta karta jest aż nadto.

W tej cenie można mieć używkę 1070 (nie koniecznie pokopalnianą) z długą gwarancją, ale jak ktoś się upiera na nówkę w folii ze sklepy i nie żal mu kasy to proszę bardzo - nic inne nowego w tej cenie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, używany gtx1070 z długa gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podłączę się do tematu

cpu.i3 8350k oc 4.7Ghz

plyta ASUS tuf z370 pro gaming

ram 16 gb 3200 MHz

zasilacz SilentiumPC Supremo FM2 Gold 650W

monitor 2560x1440 70hz

 

Co proponujecie do tego zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli taki sam budżet to taka sama odpowiedź.

Twój monitor chciałby jednak coś więcej niż GTX1070, ale twój procesor w niektórych grach będzie miał ciężko aby to uciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet trochę większy do 2 tys .z racji ze monitor mam z freesync to zastanawiałem sie jeszcze nad vega 56 lub ewentualnie gtx 1070 ti tylko czy procesor da radę tym kartom (w sumie 4,7GHz na czterech rdzeniach to nie jest mało)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie 4,7GHz na czterech rdzeniach to nie jest mało

To nie chodzi o GHz tylko o wątki, zapewniam Cię że w niektórych nowszych produkcjach procesor nie będzie wyrabiał i będą dropy.

Bierz GTX1080 i składaj kasę na co najmniej 6 jajowego cepa z 9 generacji, bo jeśli chodzi o 8 generację to dzieją się teraz cyrki cenowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok kupiłem i5 8600k ,mój proc poszedł na sprzedaż . Z racji ,ze ubyło trochę kasy na 1080 ..a zostało na 1070ti to dobry wybór na początek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy w jakiej cenie ten 1070ti, jak tylko trochę tańszy to jednak dozbierałbym do 1080 albo nawet poszukał używki z długą gw, 1070ti jest małoopłacalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok myślę ,że rozsądny wybór to gtx 1080 .Monitor w sumie 2k ale odswierzanie 70 Hz także i tak wiecej fps nie zobaczę a wystarczy mi stabilne 60-70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A co to ma do tematu? Odniosłem się do Twojego stwierdzenia, że CPK miało powstać w Baranowie, bo PiS się nie lubi z Modlinem. Wiadomo, że to nie są identyczne plany co te sprzed 50 lat. Ale sama koncepcja centralnego portu lotniczego niedaleko połączeń głównych magistrali kolejowych i drogowych nie jest nowa i garściami czerpie z tamtych pomysłów. Nie bez powodu Baranów pojawia się w tych starych opracowaniach, pojawiał się później, przy okazji CPL za czasów Tuska i na koniec przy CPK.
    • Zaplecze już jest budowane.  Nie będzie natomiast tego straszenia i trzymania całych sil tuż pod granicą przez kilka miesięcy, które widzieliśmy w przypadku Ukrainy.   @adashi Ukraina nie przegrała i zapewne nigdy nie przegra, bo się nie podda. Będzie walczyć na froncie jak i partyzancko na terenach okupowanych. Póki co wszystkich zadziwia że trzymają tak dużą cześć swojego terenu pod swoja kontrolą. Ale to już tu omawialiśmy.
    • Tylko właśnie dzięki działaniom Ryanair Modlin ma płynność finansową pozwalającą na kredyt na rozbudowę.
    • ciastolina35   najcichsze, to BQ i Sickleflow. Chyba dobrze zrozumiałem... ustawiasz max rpm wentylatorom obudowy, żeby wentylatory od np. CPU nie wchodziły na większy rpm przy uruchomionej przeglądarce Opera ? Dla czego lepiej kontrolować wentylatory z poziomu np. FanControl zamiast z dołączonego mechanicznego kontrolera obrotów ? Dla tego, że FanControl dynamicznie reguluje poprzez krzywe rpm obrotami wentylatorów z każdego gniazda FAN na płycie głównej. A kontroler mechaniczny działa zawsze z takim samym rpm w zależności od przełącznika rpm. Albo wolno, albo średnio, szybko, itd. Nie ma płynnej regulacji zależnej od temperatury danego czujnika. To bardzo wygodne i darmowe rozwiązanie. Dla przykładu ustawienia FC w moim blaszaku: Teraz oglądam film i piszę na forum. Wentylatory stoją, bo nie ma prawie żadnego obciążenia i można spokojnie spać za to pod obciążeniem zaczyna się taniec, ale nie na maxa, tylko zależny od temperatury grafiki i procesora. Ale jak kto woli, może być kontroler z obudowy.   Nie ma sensu montowania wentylatorów do obudowy powyżej 1k rpm, bo tylko uszy będą boleć. Zrób sobie testy z użyciem monitoringu temperatur CPU i GPU, gdy masz wyłączone wentylatory obudowy, gdy są ustawione na średnie rpm i gdy są ustawione na max rpm. To wszystko wyjaśni  
    • Witam, wrzucilem jak to wyglada, przyszedl mi nowy zasilacz - ten sam problem choc napiecia nieco wzrosly..     zrobilem to, nadal nie moge uzywac rzeczy z podswietleniem moj soc voltage to okolice 1v, a dokkladniej to 0,981V moze windowsa zreinstalluje? chociaz to chyba nie wina windowsa, od poczatku startu pc sie to dzieje  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...