Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Damianowo

Hosting WWW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym prosić o rady związane w kilku sprawach dotyczących własnej strony internetowej.

 

Chce stworzyć własną stronę internetową. Nie będzie to żaden sklep, oferta biznesowa, tylko i wyłącznie do złapania doświadczenia w tej dziedzinie.

Póki co koncepcja na stronę internetową jest z dodawaniem obrazów-tapety do pobrania za free ,plików do pobrania ( chce wiedzieć jak to działa z pobieraniem).

1. Jaki hosting będzie według was najlepszy?

np.

home.pl ??

hekko.pl ??

nazwa.pl ??

 

2. Jeśli chodzi o domenę to chciałbym zrobić ją w wordpressie.

Pobrałem program wordpress ale rozumiem że będzie on działać z poziomu panelu ? ponieważ nie moge go odpalić

Z językiem html, php, css miałem do czynienia 3-4 lata temu w szkole. Kwestia przypomnienia.

 

3. Mam stary projekt szkolny - strona www o psach - zwierzętach dla jasności ;) . Pliki mam na komputerze i wrzucić je na darmowy host - cba.pl - hosting www , link : piesiaki.cba.pl

Napisane w htmlu i css.

 

Najważniejsza kwestia- WORDPRESS czy da się bez wykupowania domeny ?

 

Proszę o wszelkie rady związane z moim tematem.

Z góry dziekuje :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Home i nazwa unikaj jak ognia. Poszukaj na mydevil.net czy webh.pl. Możesz też Arubę za 4PLN netto miesięcznie.

Ad2. Domenę wykupujesz (np. w OVH), a stronę robisz w Wordpressie. Zamiast hostingu stronę możesz postawić nawet na własnym komputerze (XAMPP na Windowsa cy też LAMP dla Linuxa).

Ad3. Na cba.pl też możesz uruchomić Wordpressa (wordpress 4.9.8).

 

Najważniejsza kwestia- WORDPRESS czy da się bez wykupowania domeny ?

Wordpressa możesz zainstalować wszędzie, nazwa domenowa nie jest potrzebna (no chyba że koniecznie potrzebujesz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ma być do testów/zabawy czy zdobywania doświadczenia, to ja bym tak nie demonizował home.pl (nie licząc dzisiejszej awarii) ;)  Ja trochę Wordpressa się nauczyłem dzięki ich pakietowi hostingowemu za 12zł/rok, wszystko wygodnie w jednym miejscu na parę kliknięć.  Do tego dobrałem jakąś tanią czy nawet darmową domenę i poćwiczyłem konfigurację poczty itd. - zawsze coś zostaje w głowie.

Oczywiście jak kto woli, jeszcze większe doświadczenie kolega zdobędzie stawiając wszystko samodzielnie, ale szkoda, żeby się zniechęcił, kiedy coś nie będzie szło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Hekko czy tam inne Hostingi tej firmy H88 są nie najlepsze jak te które wspomniałeś autorze.

 

Tu masz zestaw Polskich Hostingów itp. - https://hostlista.oga.pl/

 

Ja mam kilka w https://hitme.pl/ i nie narzekam a nawet nie chce się z nimi roztać a po drugie jak ich w chłonie Grupa H88 to granat w stawie i będę spierniczał do innej firmy ale nie tych co autor wypisał... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wordpressa nie moge odpalić jako zwykły program ?

po pobraniu mam taką zawartość folderu ( załącznik .jpg)

 

rozumiem że po wrzuceniu na ftpa odpali się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Hekko czy tam inne Hostingi tej firmy H88 są nie najlepsze jak te które wspomniałeś autorze.

 

Tu masz zestaw Polskich Hostingów itp. - https://hostlista.oga.pl/

 

Ja mam kilka w https://hitme.pl/ i nie narzekam a nawet nie chce się z nimi roztać a po drugie jak ich w chłonie Grupa H88 to granat w stawie i będę spierniczał do innej firmy ale nie tych co autor wypisał... :E

Pytanie odnośnie hitme - można dowolnie zmieniać (samemu oczywiście, nie przez support) wersję PHP per domenę? Takie coś jest w linuxpl, ale od kiedy H88 ich wchłonęło, trzeba uciekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wordpressa nie moge odpalić jako zwykły program ?

po pobraniu mam taką zawartość folderu ( załącznik .jpg)

 

rozumiem że po wrzuceniu na ftpa odpali się ?

 

 

Jak samemu ściągasz to w .zip jest folder który wypakowuje i potem FTP przerzucasz to na Hosting czy tam Serwer.

 

A .jpg to samo zdjęcie jakieś pobrałeś i nie jest to.

 

Tu masz do ściągnięcia - https://wordpress.org/ nie przejmuj się że jest w EN bo w ustawienia język wybierasz na jaki chcesz i sobie dociąga język z neta.

 

Chyba że mówisz o jakim cudzie typu z Direct Admin poprzez Instalator skryptów.

 

Nie wiem co to za cudo bo się uczyłem normalnie stawiać i obsługi oraz wolę tą wersję bo panuje nad wszystkim ;)

 

Pytanie odnośnie hitme - można dowolnie zmieniać (samemu oczywiście, nie przez support) wersję PHP per domenę? Takie coś jest w linuxpl, ale od kiedy H88 ich wchłonęło, trzeba uciekać.

 

Oczywiście przez DirectAdmin a oprócz fajne zabezpieczenia: SpamExpert , Malware Expert itp.

 

Dzięki wprowadzeniu tego w Hostingu za free mam spokój z reklamami i jakimiś badziewiami na meilach.

 

Obsługa dobra bo próbują pomagać/wyjaśnić jak samemu coś się zepsuje i można poprawić bo masz kierunek co się stało po użytkowniku.

 

Poprawię się W directAdmin masz edit PHP i dla Domeny teraz a kiedyś było wersje PHP zminan poprzez plik .htaccess

 

Opisy na blogu lub Wikipedii - http://blog.hitme.pl/ , http://wiki.hitme.pl/display/wiki/Zmiana+wersji+PHP , http://wiki.hitme.pl/pages/viewpage.action?pageId=2687501

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwer na mydevil.net, ewentualnie zenbox.pl

Domena w seohost.pl

 

Od kilku lat tak robię, żadnych problemów, haczyków, tudzież ukrytych opłat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wordpressa nie moge odpalić jako zwykły program ?

po pobraniu mam taką zawartość folderu ( załącznik .jpg)

 

rozumiem że po wrzuceniu na ftpa odpali się ?

Widzę, że jeszcze nie ogarniasz Wordpressa. Przeczytaj pierwszą linijkę tego opisu. Jest to aplikacja działająca w środowisku PHP wraz z bazą danych. Takie środowisko musisz albo sobie sam przygotować (vps, lokalny serwer fizyczny czy wirtualny, XAMPP czy LAMPP albo wszystko ręcznie), albo skorzystać z hostingu, który daje możliwość uruchomienia WP (np.na koncie cba.pl). W pierwszym przypadku ściągasz paczkę i rozpakowujesz w http root'cie lub innym katalogu podrzędnym. W drugim przypadku zazwyczaj po prostu trzeba włączyć Wordpressa w panelu (np. w cba.pl przechodzisz do Panel użytkownika > Oprogramowanie > wordpress i klikasz dodaj). Potem już przez przeglądarkę wyświetlasz katalog w którym rozpakowałeś/uruchomiłeś wordpressa i zaczynasz właściwą instalację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie poradnik Wordpress na YouTube - https://www.youtube.com/results?search_query=poradnik+wordpress że by miał zobrazowanie bo w tedy łatwiej dojdzie i najlepiej zacząć naukę kolega wyżej mówi na lokalnym komputerze i potem nauczyć się go przenosić na jakiś Hosting to co zrobiłeś na lokalnym komputerze. Bo w tedy wprawę będziesz mieć i się nauczysz.

 

Pozdrawiam nauki bo to w cale takie trudne nie jest a sam Wordpress jest prosty w obsłudze wporównaniu do innych bo mam porównanie i mam takie zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga, odnośnie tego czym się różni wordpress.com od wordpress.org . Może być to nie jasne dla osób zaczynających przygodę z WP. Pierwsza domena to typowy hosting dedykowany wyłącznie dla WP (można mieć stronę w subdomenie wordpress.com (za darmo), czyli np. damianowo.wordpress.com lub podpiąć swoją domenę (odpłatnie)), natomiast druga to strona projektu WP, gdzie znajdziesz główny program, wtyczki i motywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem wordpessa na cba.pl i działa - teraz tworzenie. załóżmy że mam skończoną stronę internetową na cba.pl - (darmowy host) i chcę ją przenieść na inny serwer ze względu na to że moja domena ma nazwę np. "mojastrona.cba.pl" a chcę aby była "mojastrona.pl". wystarczy że pobiorę pliki na cba przez ftpa i wrzucę zawartość na nowy serwer i będzie działać ? (link do ss - Mój link)

 

czy na każdym serwerze wordpess będzie mi działał ? jedyny wymóg to aby było w środowisku PHP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przenosisz się do innej firmy to nie będzie działać tak jak myślisz trzeba w edytorze programistycznym np. notepad++ podmienić linki z domeny na inną domenę w Bazie Danych i zmiany dostępowe jak Baza Danych itp.

 

Baza Danych jest poprzez phpMyAdmin

 

Kurczę że nie mam Poradnika do Wordpress wersję cywilną dla wszystkich tylko zrobiłem wersję dla danego Podmiotu... :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej, a mógłbyś mi wskazać w którym miejscu dokładnie i co mam podmienić ?

 

bo nie wiem czy robić stronę na cba.pl a potem ze chcę ją przenieść na inną i dupa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem wordpessa na cba.pl i działa - teraz tworzenie. załóżmy że mam skończoną stronę internetową na cba.pl - (darmowy host) i chcę ją przenieść na inny serwer ze względu na to że moja domena ma nazwę np. "mojastrona.cba.pl" a chcę aby była "mojastrona.pl". wystarczy że pobiorę pliki na cba przez ftpa i wrzucę zawartość na nowy serwer i będzie działać ? (link do ss - Mój link)

Nie musisz przenosić strony na inny serwer, bo na nim też będziesz miał jakąś subdomenę (taką jak mojastrona.cba.pl). Teraz musisz wykupić domenę mojastrona.pl, której wskażesz hosting na cba.pl. I tyle. Stronę będziesz przenosił dopiero jak znudzi Ci się cba.pl (i ich reklamy) i wykupisz płatny hosting. Wtedy robisz backup plików (np po FTP oraz eksport bazy danych). Wtedy też będziesz usiał zmieniać wpis w swojej domenie wskazując nowy serwer hostingu.

 

okej, a mógłbyś mi wskazać w którym miejscu dokładnie i co mam podmienić ?

 

bo nie wiem czy robić stronę na cba.pl a potem ze chcę ją przenieść na inną i dupa :)

Na razie zostaw stronę na cba.pl i wykup i podepnij domenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi że np. na inny hosting ma lepszą ofertę w tej samej cenie i chce przenieść ,więc robie eksport bazy danych , potem na nowym host. import i już ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu robisz eksport bazy i kopiujesz ten plik eksportu oraz pozostałe pliki strony. Na nowym hostingu importujesz bazę danych oraz wgrywasz pliki strony i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tanich to Firehost. Masz normalną cenę przedłużenia. U dużych wezmą małą kasę za pierwszy rok, a później stawka z komosu.

Przerabiałem już nazwę. 50 zł za pierwszy rok, a 900 za kolejny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...