Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

404Marek

Problematyczny Internet / Batalia z dostawcą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od kilku msc mam problem z moim dostawcą internetu. Spróbuje nakreślić problem :

Internet światłowodowy, DO 450 mbps owszem nigdy go tyle nie ma ale słowo klucz do "DO" ;) , z routera do komputera połączony jest kablem rj45 5gen, z gniazda antenowego do routera kablem antenowym wszystko śmiga, najwięcej problemów jest od 16 do 23

wtedy prędkość drastycznie spada i czasami naprawdę są problemy w oglądaniu filmów na internecie w dobrej jakości, natomiast od 19.30 do 23 (i tutaj dodam że DO 23 bo po 23 wszystko wraca do normy) internet dodatkowo średnio co 45 min / 1 godz ma przerwę ... trwa to do 5 minut a w niedzielę to już w ogóle cały dzień walczę z przerwami - na płynną i bezstresową rozgrywkę nie ma co liczyć. Powiedziałem sobie z dniem dzisiejszym koniec i wyruszam na batalie z moim dostawcą.

Wiem że na "pysk" nic nie wskóram przez telefon dlatego pragnę się nieco przygotować prócz zdjęć zaniżonego łącza internetowego z speedtestów dostępnych na internecie chciałbym w jakiś sposób pokazać że w takim a takim czasie nastąpiła przerwa w dostawie ale testu nie zrobię bo nie mam internetu :D Dlatego moja pytanie brzmi:

Czy znacie jakiś dobry sposób na to aby zebrać dane z np konkretnej godziny w którym to przerwanie było abym mógł to udowodnić lub po prostu pokazać gdy dojdzie do spotkania z technikiem lub za prośbą wysłania tego do dostawcy ?

 

Znacie może jeszcze jakieś sztuczki jak mógłbym się przygotować do rozmowy z dostawcą ?

 

Od Maja mam nowy router nową umowę przed nową umową i na starym routerze było podobnie, także router odpada zresztą gdyby to była jego wina wydaje mi się że problem z przerwami nie byłby w tak podobnych odstępach czasowych.

 

Czekam z niecierpliwością bo już mam tego po dziurki w nosie

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz program PingPlotter czy coś pokaże. Jeżeli wyjdzie wzrost pingów i utrata pakietów, to będziesz miał czym zebrać dane i pokazać operatorowi. Powinno też być widać, gdzie zaczynają się problemy.

Jeżeli zrywa połączenie, to na routerze powinno to być widoczne w logach.

 

Dla mnie wygląda to jakby sieć operatora nie dawała rady przy dużym obciążeniu. Mają za wąskie wyjście na świat lub źle skonfigurowane priorytety pakietów. Szczota lub Qwinto powinni więcej o tym opowiedzieć co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od kilku msc mam problem z moim dostawcą internetu. Spróbuje nakreślić problem :

Internet światłowodowy, DO 450 mbps owszem nigdy go tyle nie ma ale słowo klucz do "DO" ;) , z routera do komputera połączony jest kablem rj45 5gen, z gniazda antenowego do routera kablem antenowym wszystko śmiga, najwięcej problemów jest od 16 do 23

wtedy prędkość drastycznie spada i czasami naprawdę są problemy w oglądaniu filmów na internecie w dobrej jakości, natomiast od 19.30 do 23 (i tutaj dodam że DO 23 bo po 23 wszystko wraca do normy) internet dodatkowo średnio co 45 min / 1 godz ma przerwę ... trwa to do 5 minut a w niedzielę to już w ogóle cały dzień walczę z przerwami - na płynną i bezstresową rozgrywkę nie ma co liczyć. Powiedziałem sobie z dniem dzisiejszym koniec i wyruszam na batalie z moim dostawcą.

 

internet światłowodowy powyżej 100Mbps wymaga troszkę więcej rzeczy niż 100Mbps. Tzn

- router powinien być gigabitowy

- kabel kat 5e

- połączenie najlepiej bezpośrednie do routera które nie przekracza 100m

- od 19.30 do 23 jest najwięcej osób online dla tego drastycznie przepustowość spada tak samo jak w niedzielę

Sprawdź logi na routerze tam masz co jest przyczyną rozłączania co godzinę.

 

Wiem że na "pysk" nic nie wskóram przez telefon dlatego pragnę się nieco przygotować prócz zdjęć zaniżonego łącza internetowego z speedtestów dostępnych na internecie chciałbym w jakiś sposób pokazać że w takim a takim czasie nastąpiła przerwa w dostawie ale testu nie zrobię bo nie mam internetu :D Dlatego moja pytanie brzmi:

Czy znacie jakiś dobry sposób na to aby zebrać dane z np konkretnej godziny w którym to przerwanie było abym mógł to udowodnić lub po prostu pokazać gdy dojdzie do spotkania z technikiem lub za prośbą wysłania tego do dostawcy ?

 

Tak jak pisałem zrób wydruki logów w routerze dołącz do screenów i napisz pismo do nich.

 

Znacie może jeszcze jakieś sztuczki jak mógłbym się przygotować do rozmowy z dostawcą ?

 

Od Maja mam nowy router nową umowę przed nową umową i na starym routerze było podobnie, także router odpada zresztą gdyby to była jego wina wydaje mi się że problem z przerwami nie byłby w tak podobnych odstępach czasowych.

 

Przygotować się jedynie możesz w taki sposób że przeczytasz całą umowę. Najdziesz kruczki i nimi możesz "atakować". Kluczowe jest słowo DO bo w nim jest zawarta maxymalna prędkość a nie masz minimalnej więc mógłby serwować Ci nawet z 512Kbps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmmm a w jaki sposób mogę " kontrolować" router ? W jaki sposób mogę się dostać do informacji tam zawartych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz znać adres IP routera (na YT jest dużo tutoriali) wklepać go w przeglądarkę i się zalogować potem wejść w logi i je pobrać/skopiować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...