Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MrDrabi

[Zestaw] 10k zł Programy(Premiere Pro, After Effects)/OC/Moc/Monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Rozpoczynam profesjonalną obróbkę wideo i potrzebuję złożyć sprzęt, który z łatwością przerobi nagrany materiał. Nagrywam filmy w rozdzielczości 4K/30FPS, ale w planach jest zakup mocniejszego sprzętu, który będzie nagrywać filmy w większej rozdzielczości w RAW'ach, dlatego istotnym elementem jest możliwość przyszłych upgrade'ów komputera.

 

Pracuję na programach z pakietu Adobe - Premiere Pro, After Effects. Potrzebuję możliwości płynnej edycji wideo w 4K na kilku kanałach bez konieczności kombinowania w ustawianie Proxy, czy podobne. Obecnie posiadam iMaca 27" Late-2013 i niestety z powodu różnych Update'ów Premiere nie działa już tak płynnie i dobrze jak wcześniej. Kolorowanie filmu jest potwornie uciążliwe, gdyż muszę momentami czekać po kilka sekund aż zobaczę wprowadzoną zmianę w podglądzie.

 

Na komputerach nie znam się zbyt dobrze. Wiem, że do edycji wideo potrzebuję głównego dysku SSD oraz dwóch/trzech oddzielnych dysków HDD na materiały, projekty i cache, aby maksymalnie zoptymalizować pracę. Dobrej grafiki - z przyśpieszeniem CUDA (chyba dobrze się wyraziłem) i mocnego procesora. W przyszłości chcę z tego komputera zbudować maszynę, której nic nie będzie straszne, dlatego bardzo zależy mi na tym, by była możliwość systematycznych upgrade'ów.

Nie chcę kompa na AMD. :)

 

Do komputera potrzebuję też odpowiedni monitor z dobrym odwzorowaniem kolorów. Musi być duży, fajnie jakby był z zakrzywionym ekranem. Poza monitorem potrzebuję jeszcze klawiatury.

 

Odnośnie finansów - komputer będzie brany w leasing, więc jakieś marginesy na wyceny są.

 

Mieszkam w Warszawie. Komputer może być z lokalnego sklepu, ale też z internetu - musi być możliwość leasingu.

 

Jeżeli czegoś nie opisałem, lub potrzeba coś sprecyzować to niezwłocznie odpiszę. Zależy mi na tym, żeby sprzęt podołał w 100% i ani razu się nie zająknął. Komputer chcę złożyć jak najszybciej i zacząć działać.

 

Pozdrawiam wszystkich :)

 

EDIT: Odnośnie procesora, większe znaczenie ma ilość rdzeni niż prędkość taktowania.

 

EDIT2: Budżet na PC-ta, ok. 5 tysięcy. Na monitor - 3 tysiące. Można jedno z drugim zbalansować, żeby wyszło coś fajnego. :)

 

EDIT:3: Budżet na całość (PC+monitor) zwiększony do 10k zł brutto. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 i I7 dość mocno ostatnio poszły cenowo do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 i I7 dość mocno ostatnio poszły cenowo do góry.

 

Doczytałem tą informację. Dowiedziałem się też, że Intel lepiej znosi codzienną pracę (edycja, przetwarzanie roboczego projektu) niż AMD. AMD lepiej znosi samo renderowaniem, a to tylko drobny ułamek tego, do czego jest wykorzystywany. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet jest strasznie mały.

 

Monitor do pracy 1440p to koszt 1500 zł. Zostaje około 3500 zł na zestaw.

Obecnie i7 8700 to koszt około 1700 zł więc na resztę zostaje 1900 zł. GPU GTX 1070 i po budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet jest strasznie mały.

 

Monitor do pracy 1440p to koszt 1500 zł. Zostaje około 3500 zł na zestaw.

Obecnie i7 8700 to koszt około 1700 zł więc na resztę zostaje 1900 zł. GPU GTX 1070 i po budżecie.

 

 

Na samego PC-ta mam ok. 5 tysięcy. Może niejasno określiłem budżet w temacie - mój błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy coś z używek można wmieszać w to wszystko. Obecnie za 5K masz zestaw z i7 8700, 16 DDR4, GTX 1070 ale bez dysków a tutaj dobry 1000 zł na start trzeba dać. Gdyby dobrać szkło za 2000 zł co jest całkiem możliwe bo tutaj może być chociażby Dell U2715H 1440p 27 cali IPS

 

 

 

1 x bequiet! SystemPower 9 500W 120mm

1 x Intel Core i7-8700 /3.2GHz, 12MB, LGA1151, BOX/

1 x AsRock Z370 Pro4 /intel Z370, LGA1151/

1 x G.Skill 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Aegis

1 x SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black

1 x Gigabyte GeForce GTX1070 WF2 OC 8GB DDR5 256bit (1771/8008)

1 x Plextor M.2 M8Pe 256GB (2000/900MB/s) MLC

1 x Plextor M.2 M8Pe 512GB (2300/1300MB/s) MLC

1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC

 

Tutaj byś się ładnie zamknął w 8000 zł za całość.

 

6 rdzeni i 12 wątków, Z370 i pamięci 3000 MHz, GTX 1070, M8P256 GB system i soft, M8P 512GB odczyt zapis, IRDM Pro Gen2 na cache, temp itp. Jakościowo można podciągnąć zasilacz, płytę ale to kolejne koszta. Można pomyśleć o rezygnacji z IRDM i dołożyć z czasem. Te 250 zł na Seasonic Focus 550W, chłodzenie SPC Fortis bo warto jednak by też dać na 8700 jakieś wydajniejsze chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegadałem sprawę z kolegą. Powiedział, że budżet jest za niski żeby w ogóle wejść.

 

Złożył mi coś takiego:

 

spec.png

 

Tutaj link: https://pcpartpicker.com/list/fzVP7W

 

Da się coś z tego zejść? Jak cena będzie wyglądać u nas na rynku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas 8700K to 2000 zł, GPU ponad 2000 zł. Ogólnie będzie znacznie drożej

 

860EVO - nie, kości TLC. Ogólnie jak w takim konfigu ma wyglądać zarządzanie dyskami bo nie wiem jak to w ogóle ugryźć mając EVO 500GB i HDD 3TB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do celu zarobkowego szedłbym w X299 + i9 7900X.

Dysk M.2 PCIe na Samsung 970 PRO.

Dyski Scratch, Temp; SSD SATA3 Samsung 860 PRO.

Klasyczny HDD; WD BLACK 4TB, 256MB Cache, SATA III (WD4005FZBX).

GPU; GTX 1080 lub Quadro P4000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet trzeba będzie pomnożyć przez x3 albo i x4 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas 8700K to 2000 zł, GPU ponad 2000 zł. Ogólnie będzie znacznie drożej

 

860EVO - nie, kości TLC. Ogólnie jak w takim konfigu ma wyglądać zarządzanie dyskami bo nie wiem jak to w ogóle ugryźć mając EVO 500GB i HDD 3TB.

 

Dlaczego EVO nie? Kości TLC? Nic mi to nie mówi :)

 

Zarządzanie dyskiem ma wyglądać następująco - główny SSD -> system, programy, pierwszy HDD -> aktualny projekt, drugi HDD -> materiały, cache.

W podanym konfigu chcę zmienić dyski z 1xHDD 3TB, na 2x 1TB, albo 2TB.

 

Do celu zarobkowego szedłbym w X299 + i9 7900X.

Dysk M.2 PCIe na Samsung 970 PRO.

Dyski Scratch, Temp; SSD SATA3 Samsung 860 PRO.

Klasyczny HDD; WD BLACK 4TB, 256MB Cache, SATA III (WD4005FZBX).

GPU; GTX 1080 lub Quadro P4000.

 

Tak jak napisał kolega wyżej, znacząco przekracza to mój budżet - i9 + 1080 :D Na początek wystarczy i7 8700K, jak zabraknie mi mocy to jest z czego podkręcać. 1070 Ti 8GB też jest wystarczające. Zastanawiałem się nad 1060, ale ma o połowę mniej rdzeni, a to akurat ma duże znaczenie.

 

Generalnie sprawa się dość wyklarowała - budżet, który opisałem w temacie 5000/3000 (PC/monitor) w ogóle nie wchodzi w grę. Już wiem, że za całość (PC + monitor) trzeba dać ok. 10 tysięcy brutto i to jest do przyjęcia.

 

Przesłany konfig potrzebuje drobnej modyfikacji jaką jest zmiana z jednego dysku HDD na 2x HDD. Może być 1x 1TB, może być 2x 2TB. Muszą udźwignąć materiały 4K.

Czy ktoś z Was, Czytających, Uczestniczących w konwersacji może spojrzeć fachowym okiem na przesłany przeze mnie konfig, sprawdzić, czy wszystko będzie grało i podesłać mi wycenę? Może być na PW. Chcę jak najszybciej zamknąć temat, a jeszcze trzeba rozejrzeć się za leasingiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ma wyglądać tak:

 

SSD 500 GB - system i soft

HDD - odczyt i zapis

HDD - cache i temp

 

... to takie połączanie nie ma sensu, tym bardziej pod materiał 4K.

 

Daj sobie M8PEGN 256 na system i soft

Daj sobie M8PEGN 512 GB na odczyt i zapis

Dorzuć jakie nie masz kasy za jakiś czas SSD SATA/AHCI pod cache i temp co by nie katować tego M8P 512GB

 

Kości TLC unikaj. Skończy się bufor SLC (bufor szybkiego zapisu) i masz spadki zapisu pod wartości podobne do zwykłego HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...