Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mattenv

Win 10 z allegro za 10zl

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tak samo legalny jak byś pobrał z torrentow.

Tylko ze naiwnie płacisz jeszcze za to 10zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj wyszukiwarki, były już dziesiątki tematów dotyczących tanich, nic nie wartych systemów z allegro.

Rozumiem, że teraz korzystasz z pirata, skoro chcesz coś kupić, bo nie wiem jaki to ma związek ze zmianą dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z 7 pro BOX, mysle nad kupnem intela 8 generacji i potrzebuje 10tki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10-tka aktywuje się kluczem od siódemki bez problemu, przynajmniej jeszcze niedawno tak było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas powinna się bez problemu aktywować. Oczywiście zachowujesz również prawo do licencji win7 BOX, czyli jak zajdzie potrzeba usuwasz win10 i instalujesz win7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co do tej aktywacji mianowicie tydzien temu próbowałem, pobralem programik ze strony Microsoftu i wybrałem opcje "uaktualnij bieżący system", nie zadziałało.

Więc mam stworzyć iso windowsa 10 na pendrive i wtedy spróbować wklepac klucz od 7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uaktualnienie może nie zadziałać, czysta instalacja tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak samo legalny jak byś pobrał z torrentow.

Tylko ze naiwnie płacisz jeszcze za to 10zł :)

 

Do użytku domowego ja najbardziej LEGALNY. Normalnie się aktywuje i przypisuje do płyty głównej, przez co kolejna instalacja może odbywać się bez klucza - a system sam się aktywuje.

Skoro Allegro nie kasuje takich aukcji (myślisz ,że nikt ich nie raportował - skoro na jednej ponad 800 osób kupiło klucz?), a przy aktywacji klucza przez internet czy telefon - dostajemy info ,że klucz jest oryginalny to dlaczego wg. Ciebie miałby być jakiś lewy?

 

Nielegalne to jest do FIRMY, bo nie masz na system fvat ani żadnego potwierdzenia. Do domu - BIERZ póki kosztuje 10zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up nie siej głupot, bo to że system aktywowany jeszcze nie oznacza, że użytkownik korzysta z niego legalnie, nabył go legalnie i wszystko jest zgodne z licencją na której warunki zgadza się poprzez zainstalowanie i użytkowanie oprogramowania. Mam wrażenie, że niektórzy tutaj na prawdę mają problemy z rozumieniem tekstu pisanego. Prawo może mówić swoje, ale instalując windowsa zgadzacie się jeszcze na warunki zawarte w licencji oprogramowania i na konsekwencje związane ze złamaniem tej umowy, a licencja na win10 w obecnej formie jest zgodna z prawem polskim i unijnym koniec kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podaj taki zapis w licencji, która ZABRANIA odsprzedaży. To nie Windows XP/Vista/7 - gdzie taka czynność była niemożliwa bądź utrudniona. W Win10 licencje MOŻNA przenosić, przy aktywacji telefonicznej dowiesz ,że licencja zostaje UNIEWAŻNIONA na poprzednim PC i przypisana do aktualnie aktywowanego. Po cholerę Ci więcej jeśli używasz go W DOMU? Chcesz pudełeczko sobie do ramki wstawić?

 

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/983824,nabywca-legalnego-oprogramowania-w-ue-moze-je-odsprzedac-wraz-z-licencja.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja piszę, że zabrania? (dlatego napisałem, że co niektórzy mają problem z rozumieniem pisanego tekstu) Wiem że może odsprzedać, ale pewne warunki odsprzedaży się nie zmieniły i masz dostać komplet odpowiednich dokumentów, nie chodzi o pudełeczko, są ważniejsze rzeczy. W przypadku tego systemu z zalinkowanej aukcji proszę zatem odpowiedz, jak potwierdzisz legalność takiego oprogramowania? Czym? Fakturą, którą może wystawić każdy i mailem z kluczem niewiadomego pochodzenia? W tej kwestii nic się nie zmieniło, potwierdzeniem oryginalności jest nalepka COA, lub poświadczenie licencyjne sklepu partnerskiego MS/dystrybutora czy odpowiedni certyfikat w pliku pochodzący od MS dołączany do licencji elektronicznych. Jeśli ktoś odsprzedaje system, to jego obowiązkiem jest przekazać taki komplet jaki dostał w momencie kupna licencji, najlepiej wraz z oryginalnym dowodem zakupu i oświadczeniem o usunięciu licencji ze swojego urządzenia. Bez tego takie systemy są nielegalne i koniec. W przypadku systemu z aukcji nie masz czym poświadczyć legalności systemu, a sam fakt aktywacji nie równa się legalności.

 

Myślisz, że w domu wystarczy ci coś co i tak jest nielegalne? Znam przypadki, gdzie jakikolwiek kontakt policji z danym urządzaniem np. po odzyskaniu z kradzieży, czy w przypadku gdy ktoś coś nawywijał w sieci i sprzęt został skonfiskowany, policja automatycznie sprawdzała legalność systemu i zawartości. Zasada była prosta brak COA = nielegal, jak laptop, to brak klucza w BIOS = sprawdzamy czy jest COA, jeżeli brak = nielegal. Właściciele wtedy musieli się tłumaczyć i nie zawsze się to kończyło tak jak by sobie tego życzyli i w sumie niektórzy woleliby gdyby jednak ten sprzęt się wcale nie znalazł, lub nie przyznawali się że to ich.

Nie piszę tego by kogoś straszyć, tylko by uruchomić myślenie i zastanowić się, że różne przypadki mogą się zdarzyć, dlatego nie, to nie jest wystarczająca licencja do domu.

 

Ponadto wyrok, o którym mówi artykuł dotyczy licencji nieograniczonych, czyli BOX, w tej sprawie od dawna było wszystko jasne. W przypadku systemów takich jak na linkowanej aukcji zazwyczaj dostajemy klucz do licencji OEM i tu już tak kolorowo nie jest (pkt 4a licencji win10):

Musi to obejmować przeniesienie oprogramowania, jeśli takie zostało dostarczone z urządzeniem, a także oryginalnej etykiety systemu Windows z kluczem produktu. Przed otrzymaniem oprogramowania wspomniany użytkownik musi wyrazić zgodę na to, że postanowienia niniejszej umowy mają zastosowanie w przypadku przypisywania oprogramowania do innego użytkownika i korzystania z tego oprogramowania.

Pomijając już fakt o konieczności przekazania urządzenia, na którym takowy OEM był preinstalowany. Cyrk zaczyna się wtedy, gdy OEM kupi się osobno (a tak jest bardzo często). Wtedy pkt. 4a i 4b licencji niejako się przenikają, dlatego można zastosować wybieg z nieprzekazaniem urządzenia, bo mogło ono zostać poddane utylizacji (na co też dobrze mieć dokument od sprzedającego). Do tego na takich aukcjach często są to klucze z licencji zbiorowych, bo po jakiś korporacyjnych komputerach, więc i tak nie mamy pewności, że ten sam klucz nie zostanie docelowo sprzedany kilka lub kilkadziesiąt razy. Często na tego typu aukcjach są też klucze do systemów brandowanych, czyli preinstalowanych przez producentów stacji roboczych, np. DELL, HP, Lenovo itp. gdzie w praktyce jest jak z licencjami w laptopach, czyli nie są do odsprzedaży bez urządzenia, na którym zostały preinstalowane (tu papierek z utylizacji nie przejdzie, bo to nie system kupiony osobno).

Po prostu za dużo niepewnych, za mało możliwości potwierdzenia legalności w momencie kupna takiego systemu. Dlatego z góry można założyć, że jest tak samo legalny jak ściągnięty z torrentów itp.

 

Ponadto jak już było wspomniane, autor tematu wcale nie musi nic kupować, bo mając win7 box może spokojnie zainstalować win10 na tym kluczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 2 lat korzystam z windowsa 10 i ms office kupionego na allegro (windows 10 pro 15zł i office 2k13 home & biznes 30zł mam na to rachunek imienny czyli w razie jakiejkolwiek kontroli mam podkładkę). Kilka razy wykonywałem reinstalację i zawsze aktywacja bez żadnych problemów przechodziła ( jedynie raz musiałem telefonicznie aktywować gdy zmieniłem laptopa).

 

Tak poza tym to nawet sam Microsoft nie potrafi stwierdzić czy produkt jest legalny czy nie. Dzwoniłem do nich z zapytaniem o legalność oprogramowania, to powiedzieli że jeśli produkt przeszedł pozytywnie aktywacje to jest legalny (a jeśli mam jakieś wątpliwości to powinienem zgłosić się do sprzedawcy)

Pozdrawiam

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...