Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

raffi23

Obudowa do 400zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

tak jak w temacie chcę wymienić obudowe

cena do 400zł

Wymagania

miejsce na 2 dyski ssd

miejsce na 3 dyski tależowe

miejsce na chłodzenie wodne

miejsce na zamontowanie karty 1080 lub 2080

ew na napęd optyczny

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez optyką ale z fajnymi ledami w 4 cichych wentylatorach które można wyłączyć. Kupiłem i wczoraj przeniosłem zestaw z 3 Hdd i 2 x Ssd. Sharkoon TG5 z 1 kolorem Led 299zl lub rgb 339zl. 2 panele ze szkła hartowanego. Jak masz jakies pytania to pisz. Same podświetlenie Led można wyłączyć, a wentylatory kręcą się nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie czy przedni panel z hartowanego szkla nie jest gorszy od siatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie czy przedni panel z hartowanego szkla nie jest gorszy od siatki

Wszystkie obudowy z zabudowanym przodem mają gorszy przepływ powietrza, niż obudowy z przodem z siatki. Przekonałem się o tym kupując obudowę be quiet! Pure Base 600. Nawet zainstalowanie 3 wentylatorów be quiet! Pure Wings 2 140mm (2 na froncie i 1 na górze) i 1 120 mm z tyłu nie zapewniły skutecznego chłodzenia.

Sytuacja zmieniła się diametralnie gdy wywierciłem wiertarką na przednim panelu mnóstwo otworów fi 3mm. Od tej pory max. temperatura w grach (procesor i karta) osiąga 54 - 55 stopni i to pomimo dodania filtra przeciwkurzowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie obudowy z zabudowanym przodem mają gorszy przepływ powietrza, niż obudowy z przodem z siatki. Przekonałem się o tym kupując obudowę be quiet! Pure Base 600. Nawet zainstalowanie 3 wentylatorów be quiet! Pure Wings 2 140mm (2 na froncie i 1 na górze) i 1 120 mm z tyłu nie zapewniły skutecznego chłodzenia.

Sytuacja zmieniła się diametralnie gdy wywierciłem wiertarką na przednim panelu mnóstwo otworów fi 3mm. Od tej pory max. temperatura w grach (procesor i karta) osiąga 54 - 55 stopni i to pomimo dodania filtra przeciwkurzowego.

Pokaż jak wygląda ten front.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gret, na dzień dzisiejszy jest to tylko prowizorka. Wywierciłem te otwory jak nastały upały, tak na szybkiego, by obniżyć temperatury. Docelowo mam zamiar wyciąć prostokąt 270x150 mm i wstawić tam płytkę z aluminiowej blachy perforowanej np. taką - https://allegro.pl/blacha-perforowana-na-wentylacje-rv-3-4-i6829482876.html?reco_id=f8afe790-bf70-11e8-94cd-246e96104f98#thumb/3

Jak skończę, to pewnie napiszę temat na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie czy przedni panel z hartowanego szkla nie jest gorszy od siatki

Boczne szczelny są dosyć duże. Zmieniłem z zalmana z1, który ma siatkę na przodzie ale tylko 1 wentylator. Nie ma problemów z temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gret, na dzień dzisiejszy jest to tylko prowizorka. Wywierciłem te otwory jak nastały upały, tak na szybkiego, by obniżyć temperatury. Docelowo mam zamiar wyciąć prostokąt 270x150 mm i wstawić tam płytkę z aluminiowej blachy perforowanej np. taką - https://allegro.pl/blacha-perforowana-na-wentylacje-rv-3-4-i6829482876.html?reco_id=f8afe790-bf70-11e8-94cd-246e96104f98#thumb/3

Jak skończę, to pewnie napiszę temat na forum.

:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smox, sam chętnie zobaczę jak to będzie wyglądać. Sam mam Silent Base 600 i temperatury procka i grafiki to max 65*C przy czym o ile dobrze pamiętam wentylatory na grafice kręcą się dopiero od 60*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie obudowy Fractala czy cos sensownego wogole w tej cenie znajde czy lepiej dolozyc 150zl i kupic define 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tyle masz Meshify C, ale ma tylko 2xhdd i z chłodzeniem wodnym raczej ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie zastanawialem nad ta obudowa ale pozniej doczytalem ze tylko 2hdd wejda wiec odpada.Czekam nadal na jakies propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też stoję przed wyborem budy i Meshify C jest niezłą propozycją tylko tak jak koledzy napisali powyżej problemem jest 2xhdd i z chłodzeniem wodnym może być problem.

 

Co myślicie o silentiumpc armis ar7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle o define 6 ale to kwota cos ok 550zl

Przepraszam wszystkich za wprowadzenie w blad mam 2dyski ssd i 2 hdd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...