Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Andersen142

gtx 1070 ti FAN STOP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam kartę Aorus GTX 1070 TI i mam problem. Na kracie stale świeci się Fan Stop, nawet podczas grania podczas gry w wiedzmina karta osiąga tam 93st i nadal wentylatory nie pracują. Patrzyłem po oprogromowaniu aorusa i jest wszystko na auto. Po przełączenmiu na manuala nie mogłem ustawić prędkości wentylatorów, mogłem klikać i nic sie nie dzialo. Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w gtx 1080 miałem taki przypadek że karta wpadała na wysokie obroty i kompletnie nie słuchało się żadnych ustawień dotyczących prędkości wentylatorów. Otworzyłem budę podczas pracy i zauważyłem że jeden wentylator z trzech w ogóle nie chodził. Docisnąłem palcem delikatnie do środka wentylator i nagle wszystko działa jak należy. Możesz tak bezinwazyjnie również spróbować. Jeśli to nic tobie nie da a masz gwarancję to odeślij ją - jeśli nie minął nawet 1 rok to odeślij z tytułu rękojmi. Jak nie masz gwarancji to czytałem po forach że zalecają poprawić chłodzenie karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal wszelkie dziwne programiki do kontroli karty.

Zainstaluj msi afterburner. Ustaw tam wentylator na swój sposób.

 

Jeśli nie zadziała, karta na gwarancję.

 

Jeśli karta po gwarancji, pogmeraj w chłodzeniu, sprawdź wtyczki i daj na mszę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam msi afterburner i oprogramowanie aorusa może sie gryzą obydwa?

 

Dobra doszedłem do tego że mogę sterować wentylatorami z msi afterburner

 

ale z oprogramowanie aorusa nie mogę ich włączyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andersen142 msi afterburner jest najlepszy do sterowania RPM. Problemem jest karta graficzna, a dokładnie jego chłodzenie. Odinstalowanie pozostałych programów sterujących jak najbardziej zalecane. UV czy OC też robię w msi afterburner więc wywal te dodatkowe od aorusa dla pewności. Sterowniki nvidia oczywiście zostaw ;) ewentualnie zrób aktualizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w gtx 1080 miałem taki przypadek że karta wpadała na wysokie obroty i kompletnie nie słuchało się żadnych ustawień dotyczących prędkości wentylatorów. Otworzyłem budę podczas pracy i zauważyłem że jeden wentylator z trzech w ogóle nie chodził. Docisnąłem palcem delikatnie do środka wentylator i nagle wszystko działa jak należy. Możesz tak bezinwazyjnie również spróbować. Jeśli to nic tobie nie da a masz gwarancję to odeślij ją - jeśli nie minął nawet 1 rok to odeślij z tytułu rękojmi. Jak nie masz gwarancji to czytałem po forach że zalecają poprawić chłodzenie karty graficznej.

Ktoś może być ciamajdą lub mieć pecha do takich rzeczy i jeszcze połamie wiatrak, no pomysł no.1.

 

 

Odinstalować pierdoły jak piszą wyżej i dać znać czy są efekty.

 

Od kiedy masz kartę? Nowa czy używana? Przedtem było ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra problem zlokalizowany.

 

Okazało się, że oprogramowanie CAM od krakena zawiesiło kartę. Musiałem tylko "przejść" samouczek do końca i wentylatory się odblokowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może być ciamajdą lub mieć pecha do takich rzeczy i jeszcze połamie wiatrak, no pomysł no.1.

Jak ktoś będzie ciamajdą to przy montażu karty graficznej już wszystko porozwala albo zaleje komputer wodą podczas pracy. Jeśli uważasz że delikatne wduszenie niechodzącego wiatraka jednym palcem spowoduje połamanie to tylko robić zwrot i najlepiej żeby to kto inny demontował.

Dobra problem zlokalizowany.

 

Okazało się, że oprogramowanie CAM od krakena zawiesiło kartę. Musiałem tylko "przejść" samouczek do końca i wentylatory się odblokowały.

Epickie :D samouczek no kto by pomyślał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ciebie rozumię, ale autor nic nje napisał czy karta nowa czy używka czy problem z nikąd się pojawił, a cisnąć paluchy bez sprawdzenia sterów, i jakiś dziwnych programów i ww informacji nie jest najlepszym pomysłem, tylko tyle, nie sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dociśnięcie palcem nawet jeśli to był problem oprogramowania nie zaszkodzi niczemu. Z problemem borykałem się miesiąc i wszyscy pisali tylko o sofcie a później głucha cisza. Jedna osoba w całej sieci napisała o dociśnięciu wiatraczka delikatnie co okazało się moim zbawieniem. Teraz jak znasz moją historię to powiedz mi czy mądre było długie rycie w sofcie bez żadnych efektów? Nie sądzę. Myślę że warto spróbować wszystkie metody bezinwazyjne później dać na zwrot/rękojmię/gwarancję a dopiero na samym końcu wszystko demontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ale jak wentyl się nie kręci i do niego dziubali paluchem i co nie którzy połamali łopatki, a pewnie nie raz już taki temat czytałeś. Ty jesteś obeznany i zrobiłeś to jak należy po informacji ale jak wyżej napisałem nie którzy mają tendencję do bezinwazyjnego psucia. Można by było gdybać, ale temat rozwiązany więc kończymy. Yo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo niektórym tak swędzi palec że rozwalą, a jak coś wisi to zaraz nożyczkami poprawią. :E Żadnej notki specjalnej nie czytałem. Zrobiłem to delikatnie palcem że nie było w stanie niczego zepsuć. Tak w ogóle to się mocno zdziwiłem że poskutkowało, a na forum wszyscy niedowierzali również. Ale masz rację jestem ciut bardziej obeznany jak należy się obchodzić z sprzętem bez popadania w skrajności.

 

Jak byłem na pierwszych zajęciach z informatyki i mieliśmy aplikację gluta to dziewczyny nanosiły do każdej szparki na sockecie to nie musisz mi obrazować :P Ale zakładam że nawet jak ktoś ma krzywe palce to ma na tyle rozsądku że poprosi o to kogoś innego. W innym wypadku strach w ogóle cokolwiek doradzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...