Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Steppen

[4000] Lekki na uczelnię, AutoCad

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, planuję do listopada kupić laptopa za 4000tysiące z widełkami; tysiąc w każdą stronę. Przez cały dzień mam dostęp do gniazdka, ale cały dzień jestem poza domem, uczelnia i pociąg. W domu mam bardzo solidną stacjonarkę. Mam dostęp do Windowsa z uczelni. W grę wchodzi dysk SSD 256GB, matowa 14-15.6 cala matryca. Moje wymagania sprowadzają się do tego żeby był kompaktowy, lekki ale żebym mógł zagrać w Lola bez spadków poniżej 60fpsów i używać AutoCada. Nigdy dotychczas nie miałem laptopa.

W oko wpadły mi:

Asus ZenBook

Lenovo Ideapad

ale martwią mnie niskonapięciowe procesory

Lenovo Legion Y530-15

ASUS Vivobook

ale te są z kolei cięższe.

Czy taki ZenBook to dobry pomysł czy po odpaleniu czegoś zaraz wyjdzie mi zużycie CPU 100% i odpali się chłodzenie na 50dB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie potrzebujesz systemu to w budżecie mieści się:

MSI PS42 i7-8550U/8GB/256 MX150 IPS za 3999zł

Jest bardzo lekki (1,19kg), ma rewelacyjne czasy pracy na akumulatorze a do tego jest całkiem dobrze wyposażony. Matryca FHD IPS jest dosyć dobra (chociaż mogłaby być jaśniejsza). PS42 ma cienkie ramki wokół ekranu oraz podświetlaną na biało klawiaturę. MX150 wystarczy do gry w Lol'a. Zastosowany układ chłodzenia jak na taki mały sprzęt jest b.dobry i w spoczynku praktycznie bezgłośny.

 

Wersja z systemem jest odpowiednio droższa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Zenbooka (512 ssd, 8gb ram, mx150, i5-8250U). Kupowany z pół roku temu, teraz w podobnej cenie chodzą z lepszym procesorem. Też priorytetem była kompaktowość i się nie zawiodłem. 14" upchane jest w 13" konstrukcję (minimalne ramki w okół matrycy), co po zamknięciu laptopa daje powierzchnię kartki A4. Wrzucam go dosłownie do każdej torby i plecaka bez obawy, że się nie zmieści lub będzie wystawał i kusił złych ludków.

 

Musisz się jednak przyzwyczaić, że pod obciążeniem Zenbooki pracują głośno. Nie jest to irytujący dźwięk ale je po prostu słychać. Przeglądanie internetu, oglądanie filmów, korzystanie z arkuszy biurowych, pobieranie - spoko. Zdarza się jednak, że lapek zaczyna kręcić tym wiatrakiem bez przyczyny - i już wiesz, że instaluje się jakaś aktualizacja. Podobnie w grach. Jest to mój pierwszy laptop, jednak wydaje mi się, że to wada ultrabooków gdzie moduły chłodzenia są siłą rzeczy jak najmniejsze, a ciepło powstałe przy wymagających operacjach musi zostać odprowadzone.

 

A i Zenbook to też wlutowany ram.

 

Jeśli miałbyś jakieś pytania o tego Asusa to wal śmiało, postaram się odpowiedzieć (a i lola chyba gdzieś na dysku mam to mógłbym go sprawdzić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle nad kupnem ZenBook, a PS42 ew. MSI GF63.

ASUS czy MSI? Jakoś bardziej przekonuje mnie PS42, i Zenbook jest droższy w konsekwencji za to dostaje 512GB dysk, a 256 mi wystarczy i strzałki na klawiaturze są odstraszająco małe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI GF63 i7-8750H/16GB/1TB GTX1050 4099 złotych

Fajny laptop z dobrą matrycą FHD IPS i wysoką wydajnością. SSD warto dołożyć we własnym zakresie. Po za tym to lekka i dobrze wykonana konstrukcja z wygodną klawiaturą. Zawiasy mogłyby być mocniejsze, ale cześć laptopów w tym budżecie ma je niestety jeszcze gorsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten PS42, chętnie sam bym go przetestował. Tak jak zauważyłeś, mniejszy dysk no i PS42 jest bez systemu operacyjnego (system +400zł). Do klawiatury Zenbooka się przyczepić nie mogę, jest dla mnie super. Polecam poszukać na yt recenzji obu laptopów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro posiadasz bardzo solidną stacjonarkę to chcesz aż tak wydajny sprzęt, czy jest on potrzebny.

 

Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/8GB/128+1000/Win10 MX150 2999 zł

Matryca FULL HD IPS z dobrymi kąta widzenia, solidne aluminiowe wykonanie przy tym ciekawy design, nowy procesor 8 generacji, lekka i smukła obudowa waga 1,86 kg na laptopie 15 cali to bardzo dobry wynik zapewni to mobilność i nie tak wysokie temperatury jak w przypadku mniejszych modeli z dedykowaną grafiką, wygodna klawiatura, przyzwoite głośniki. Procesor niskonapięciowy lecz dobrej wydajności w dodatku 4 rdzeniowy.

 

Mniejsza alternatywa

ASUS VivoBook S14 S410 i5-8250U/16GB/256GB/Win10 3 499 zł

Matryca FULL HD IPS matowa większy obraz roboczy lepszy komfort pracy czy również rozrywki plusem są również cienkie ramki wokół matrycy, całkiem niezłe wykonanie aluminiowa obudowa przy tym lekki mobilny niska waga nie będzie problemów z przenoszeniem, atrakcyjny stonowany design, długi czas działania na baterii (z funkcją szybkiego ładowania) około 8h w typowym użytkowaniu , przyjemna podświetlana klawiatura, procesor nowej 8 generacji niskonapięciowy 4 rdzeniowy, przyzwoita wydajność karty graficznej GeForce MX150 jest to poziom trochę wydajniejszy jak GTX950m, wolne miejsce na dodatkowy dysk SATA system i dysk SSD m.2 w cenie. Wybrałeś wersję z większą ilością ram, aby nie martwić się na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...