Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Denekstbest

Upgrade PC.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad wymianą karty na GTX1070, używaną można dostać za ok 1100 zł.

Domyślam się że wąskim gardłem będzie procesor i stąd pytanie. Czy da się go wymienić na jakiś dorównujący tej karcie bez wymiany mobo?

I jaki to miałby być procesor?

Chciałbym by cała operacja odbyła się jak najmniejszym kosztem.

Mój zestaw:

 

Procesor Intel CORE i5-3470 3,2GHz BOX 6M LGA1155 (BX80637I53470)

Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD (BT-410)

Płyta główna MSI MSI B75A-G43, B75, DualDDR3-1600, SATA3, 5xSATA2, HDMI, DVI, GBLAN, ATX, LGA1155

Zasilacz Corsair VS 550W ATX 120mm wentylator, EU version (CP-9020050-EU)

Karta graficzna Palit GeForce GTX 970 JetStream, 4GB, GDDR5 (256 Bit) DVI, HDMI, 3x miniDP, BOX (NE5X970H14G2J)

Pamięć GeIL DDR3 16 GB 1600MHZ EVO CORSA CL10 (GOC38GB1600C10SC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli będzie za słaby? Wiec jaki podoła tej karcie w rozsądnych pieniądzach przy ewentualnej zmianie mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze - do fhd ja nie wiem czy warto do tej platformy pchać 1070. 970 wydaje mi się w sam raz. Bardziej na zasadzie "niewiele dołożę a będzie", ale nawet o i7 3770 się dość często gra oprze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze - do fhd ja nie wiem czy warto do tej platformy pchać 1070. 970 wydaje mi się w sam raz. Bardziej na zasadzie "niewiele dołożę a będzie", ale nawet o i7 3770 się dość często gra oprze.

No ok. Czyli zostaje z tym co jest i ewentualnie w przyszłości zmiana całej platformy na coś nowszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...