Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Permanentny

Intel i7 8700k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam na chwile obecna płytę głowną Intel H270 z procesorem i5 7400, chciałbym to nieco ulepszyć, ponieważ mam zamiar renderować filmy jak również streamować więc zależy mi na jakości, a no obecnym sprzęcie się nie da.

Chciałbym wymienić moją płytę głowną na Asrock z370 Extreme 4 oraz procesor i7 8700k, pytanie czy jest to dobry wybór, i czy wszystko jest ze sobą kompatybilne, a może ma ktoś inne rozwiązanie ? zależy mi na płynności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniajac płyty możesz wymienić procesor na 6700/k lub 7700/k, chociaż na twojej płycie nie podkręcisz procesorów z odblokowanym mnożnikiem, ale one i tak mają nieco wyższe zegary od ich zablokowanych odpowiedników. Wymiana platformy na tą chwilę nie bardzo opłacalna bo ceny Inteli są z kosmosu. Chyba że RYZEN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta główna jest bardzo polecana na forum ale KLIK jest też parę osób które się przeliczyło na tym mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli renderowanie to tylko Ryzen dużo mocy masz i rdzyniuf w relatywnie niskiej cenie :D ale do grania nie jest polecany wybór należy do Ciebie :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli renderowanie to tylko Ryzen dużo mocy masz i rdzyniuf w relatywnie niskiej cenie :D ale do grania nie jest polecany wybór należy do Ciebie :thumbup:

 

Raczej zostane przy Intelu.

 

Nie wymieniajac płyty możesz wymienić procesor na 6700/k lub 7700/k, chociaż na twojej płycie nie podkręcisz procesorów z odblokowanym mnożnikiem, ale one i tak mają nieco wyższe zegary od ich zablokowanych odpowiedników. Wymiana platformy na tą chwilę nie bardzo opłacalna bo ceny Inteli są z kosmosu. Chyba że RYZEN.

 

Czyli wystarczy że wymienię procesor na 7700k (bo taki mi najbardziej odpowiada) i bedzie OK? Na obecnej płycie głownej ? Jeżeli tak to znalazłem rozwiązanie i to x2 tańsze :)

A po wymianie procesora bo mam zamiar zrobic to sam, muszę coś ustawiać/zmieniać ? czy odpalam i smigam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wystarczy, 7700k ma 4rdzenie 8 wątków w grach jak i w renderingu odczujesz różnicę. Wymieniasz procesor odpalasz i działasz.

 

PS: Nawet procesory CoffeLake odpalisz na twojej płycie, ale to wymaga już trochę zabawy dla wtajemniczonych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wystarczy, 7700k ma 4rdzenie 8 wątków w grach jak i w renderingu odczujesz różnicę. Wymieniasz procesor odpalasz i działasz.

 

PS: Nawet procesory CoffeLake odpalisz na twojej płycie, ale to wymaga już trochę zabawy dla wtajemniczonych :)

 

Super, własnie zamówiłem i7 7700k, mam nadzieję że naprawdę bedzie ta róznica.

Co do CoffeLake to ja jestem nie wtajemniczony także zostawmy to.

Dziekuje bardzo za pomoc, dam znac jak procesor już bedzie siedział na swoim miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to zaleca się zresetować bios, ale nie jest to konieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie wymieniłem procesor na i7 7700k, jeszcze nie wiem jakie bedą rezultaty, ale mam pytanie, ponieważ nie zmieniałem chłodzenia z tego ktore było przy i5 czy to wystarczy ? czy jednak muszę wymienić?

Dorzucam fotkę chłodzenia (już tak nie wygąda :) ) i temperatura przy nic nie robieniu właściwie.

Poniżej zdjęcie, nie mogłem dodać do załącznika.

 

https://zapodaj.net/72eb3c3347a21.jpg.html

 

Temperatura w załączniku.

post-600182-1538242168718_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest bardzo źle ? Niech mi ktoś powie, jeśli tak to sobie kupie jutro wodne chłodzenie, dla mnie nie jest to problem, po prostu się nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy należy rozwiązywać rozsądnie, a nie bezmyślnie rzucając w nie pieniędzmi.

 

Powinieneś obciążyć procesor, tak jak np. wskazał @leven. Dopiero wskazania podczas obciążenia są coś warte.

Temperatury w stanie bezczynności są bez znaczenia.

 

Niezależnie jak źle/dobrze będzie, procesorowi nic się nie stanie - posiada zabezpieczenia przez zbyt wysoką temperaturą.

 

W przypadku gdy procesora się nie podkręca zmiana chłodzenia ma na celu mniejszy hałas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za ruskie chłodzenie?

Normalnie chłodzi ten procesor.

Odpal sobie gierke z programem hv monitor i sobie w nim sprawdz minimalną i maksymalną temperature.

 

Ja na kółku intelowskim mam teraz 33.

Nawet do I7 8700 intel daje zwykłe aluminiowe kółko.

Do I7 2600K dawał z miedzianym rdzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie wymieniłem procesor na i7 7700k, jeszcze nie wiem jakie bedą rezultaty, ale mam pytanie, ponieważ nie zmieniałem chłodzenia z tego ktore było przy i5 czy to wystarczy ? czy jednak muszę wymienić?

Dorzucam fotkę chłodzenia (już tak nie wygąda :) ) i temperatura przy nic nie robieniu właściwie.

Poniżej zdjęcie, nie mogłem dodać do załącznika.

 

https://zapodaj.net/72eb3c3347a21.jpg.html

 

Temperatura w załączniku.

Ten komp to jakiś Dell?

Mogłeś chociaż przedmuchać to chłodzenie. Przecież ono nieźle zapchane jest kurzem. To już choćby ze względów estetycznych bym to zrobił, już nie wspominając, że kurz skutecznie blokuje oddawanie ciepła i wydajne chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy należy rozwiązywać rozsądnie, a nie bezmyślnie rzucając w nie pieniędzmi.

 

Powinieneś obciążyć procesor, tak jak np. wskazał @leven. Dopiero wskazania podczas obciążenia są coś warte.

Temperatury w stanie bezczynności są bez znaczenia.

 

Niezależnie jak źle/dobrze będzie, procesorowi nic się nie stanie - posiada zabezpieczenia przez zbyt wysoką temperaturą.

 

W przypadku gdy procesora się nie podkręca zmiana chłodzenia ma na celu mniejszy hałas.

 

Brakowało mi tego żeby mnie ktoś uspokoił tym że są jakieś zabezpieczenia. Już się biorę za test procesora i dam znać.

 

Ten komp to jakiś Dell?

Mogłeś chociaż przedmuchać to chłodzenie. Przecież ono nieźle zapchane jest kurzem. To już choćby ze względów estetycznych bym to zrobił, już nie wspominając, że kurz skutecznie blokuje oddawanie ciepła i wydajne chłodzenie.

 

Lenovo, chłodzenie już tak nie wygląda pisałem już. Po prostu zdjecie zrobiłem gdy komputer był pod biurkiem, a przy wymianie go czyściłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...