Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Barny123

Komputer/laptop na studia do codziennego użytku oraz gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam podpowiedziano mi że tutaj mogę znaleźć pomoc :D , w tym roku rozpoczynam studia stacjonarne ok 200km od domu, a mieszkać będę w akademiku. Zastanawiam się na dwiema opcjami: rozbudową swojego aktualnego PC lub kupnem laptopa.

 

Warto wspomnieć, że lubię pograć w różne bardziej i mniej wymagające gry.

 

Mój aktualny PC:

 

-i5 4460

 

-GTX 960 2gb

 

-zasilacz 500W

 

-płyta asrock b85m-dgs

 

-8gb ram

 

-1tb HDD

 

Zastanawiałem się nad wymianą karty na 1060 6gb oraz ramu na 16gb lub 12gb, jednak nie jestem pewien czy procesor "da radę".

 

 

 

Natomiast co do laptopa to zastanawiałem się nad Lenowo Legion y520 z gtx1060 na pokładzie. Co do dysków SSD, mam wrażenie, że nie są mi one niezbędne.

 

 

 

Jeżeli post umieściłem w złej kategorii to z góry przepraszam i proszę on przeniesienie, jestem tu nowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk SSD to podstawa, widać nigdy nie miałeś skoro uważasz że tak nie jest :)

Jaki masz budżet ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk SSD to podstawa, widać nigdy nie miałeś skoro uważasz że tak nie jest :)

Jaki masz budżet ?

To fakt, nigdy go nie używałem, ale skoro przyspiesza tylko uruchamianie windowsa, oraz wczytywanie gier (tylko niektórych, bo nie stać mnie na dużą pojemność), to ja mogę poczekać to 1 minute dłużej zanim mi się uruchomi windows ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk SSD to podstawa, widać nigdy nie miałeś skoro uważasz że tak nie jest :)

Jaki masz budżet ?

Budżet to w przypadku rozbudowy PC ok 1500zł, a kupna laptopa to ok 4000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, nigdy go nie używałem, ale skoro przyspiesza tylko uruchamianie windowsa, oraz wczytywanie gier (tylko niektórych, bo nie stać mnie na dużą pojemność), to ja mogę poczekać to 1 minute dłużej zanim mi się uruchomi windows ;)

Nie przyśpiesza tylko ładowania windowsa, przyśpiesza wszystko poza grami. Byle pliczek excela załaduje się kilkukrotnie szybciej, każda miniaturka zdjęcia w folderze będzie widoczna od razu. Totalnym bezsensem jest rezygnowanie z SSD bo to najważniejszy element decydujący o komforcie użytkowania komputera.

 

Jeśli może to być laptop bez systemu (bo zainstalujesz go sobie sam), to:

 

ASUS TUF Gaming FX504GE i5-8300H/8GB/240+1TB - 3799 zł

i5-8300H czyli i7-7700HQ poprzedniej generacji, GTX 1050 Ti , 8GB RAM z możliwością rozbudowy ( na tą chwilę wystarczy ci w 100%). Do tego 240GB SSD oraz 1TB HDD.

Matryca matowa IPS co też ma kolosalne znaczenie dla użytkowania laptopa.

 

Jeśli musi być system, to ten sam laptop ale z W10:

ASUS TUF Gaming FX504GE i5-8300H/8GB/240+1TB/Win10 - 4199 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przyśpiesza tylko ładowania windowsa, przyśpiesza wszystko poza grami. Byle pliczek excela załaduje się kilkukrotnie szybciej, każda miniaturka zdjęcia w folderze będzie widoczna od razu. Totalnym bezsensem jest rezygnowanie z SSD bo to najważniejszy element decydujący o komforcie użytkowania komputera.

 

Jeśli może to być laptop bez systemu (bo zainstalujesz go sobie sam), to:

 

ASUS TUF Gaming FX504GE i5-8300H/8GB/240+1TB - 3799 zł

i5-8300H czyli i7-7700HQ poprzedniej generacji, GTX 1050 Ti , 8GB RAM z możliwością rozbudowy ( na tą chwilę wystarczy ci w 100%). Do tego 240GB SSD oraz 1TB HDD.

Matryca matowa IPS co też ma kolosalne znaczenie dla użytkowania laptopa.

 

Jeśli musi być system, to ten sam laptop ale z W10:

ASUS TUF Gaming FX504GE i5-8300H/8GB/240+1TB/Win10 - 4199 zł

Zamiast 1050ti wolałbym 1060, a właściwie to mogę zdecydować się tylko na ten model karty graficznej nawet w wersji MaxQ, a rezygnacja z dysku ssd pozwoli na kupno lepszej karty w niedużo większej cenie. Laptop nie musi mieć systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 1060 najlepszą opcją będzie:

 

ASUS TUF Gaming FX504GM i5-8300H/8GB/1TB - 4499 zł

 

A to dlatego że tutaj masz też wydajny procesor i5-8300H czyli i7-7700HQ. Nie bierz tylko połączenia i5-7300 + 1060 bo to zbyt słaby procesor do takiej karty moim zdaniem.

 

Tutaj masz porównanie GTX 1060 do 1050 TI w laptopie, to nie jest wcale taka ogromna różnica :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 1060 najlepszą opcją będzie:

 

ASUS TUF Gaming FX504GM i5-8300H/8GB/1TB - 4499 zł

 

A to dlatego że tutaj masz też wydajny procesor i5-8300H czyli i7-7700HQ. Nie bierz tylko połączenia i5-7300 + 1060 bo to zbyt słaby procesor do takiej karty moim zdaniem.

 

Tutaj masz porównanie GTX 1060 do 1050 TI w laptopie, to nie jest wcale taka ogromna różnica :

Tego Asusa już widzialem i przyznam że ciekawa propozycja, jednak ta cena... Wolałbym coś bliżej 4000, liczę również na jakieś promocje/przeceny. Gdyby nie cena bralbym asusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw temat zgodnie z regulaminem działu dopisz zastosowanie w nazwie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw temat zgodnie z regulaminem działu dopisz zastosowanie w nazwie tematu.

Myślałem, że "na studia" jest wystarczające ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje jeszcze budżetu w nazwie tematu.

Nie mam określonego budżetu, w przypadku laptopa jest to ok 4000, a rozbudowy PC 1500, ale przecież nie napiszę tak długiego tytułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o nim pisałem w poście, jednak mnie bardziej interesuje wersja z 1tb HDD.

 

Jest OK, zerknij tylko czy Twoja wersja ma GTX'a 1060 z 3GB czy może 6GB pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest OK, zerknij tylko czy Twoja wersja ma GTX'a 1060 z 3GB czy może 6GB pamięci?

Dopiero teraz zauważyłem, że są 2 wersje, a ta z 6bg jest znacznie rzadsza :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...