Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Navi w obecnej formie to bardzo mały chip, co siłą rzeczy sprawia, że ciężej go schłodzić.

Fakt, trzeba będzie poczekać na NV 7nm żeby mieć jakiekolwiek porównanie. Ale żeby to były aż tak duże różnice? Można stwierdzić że 5700 XT się "poci" cały czas 74-79 stopni przy 21 powietrza, a jeszcze trzeba kartę do budy wsadzić :/ Jak w następnym roku przyjdzie znowu 35+ stopni, a karta dostanie trochę kurzu to będzie wysyp tematów że throttling, albo problemy z temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro AIO udaje się schłodzić 5700xt na 40+ tzn, że jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ma działać do 110* więc po co płakać nad tymi temperaturami? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w następnym roku przyjdzie znowu 35+ stopni, a karta dostanie trochę kurzu to będzie wysyp tematów że throttling, albo problemy z temp.

Z tym to z roku na rok będzie coraz gorzej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym to z roku na rok będzie coraz gorzej ;)

 

Coraz więcej kurzu, czy masz na myśli Global Warming? :lol2:

 

Według sugerowanej ceny ten diabełek powinien u nas wynieść mniej niż 2k, mógłby namieszać na rynku! :D

Edytowane przez Misiekki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujesz się jak to jest rozpoznawane? Czy wyłączenie drugiego monitora (standby/fizycznie_z_sieci) czy w ogóle odłączenie kabla HDMI powoduje, że drugi monitor nie będzie rozpoznany jako podłaczony?

podłączony monitor =/= aktywny monitor.

 

Użyj skrótu Win+P by przestawiać konfiguracje monitorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś wie kiedy karty beda dostepne do kupienia i nie czekania 2tygodnie na wysyłkę? Mam mozliwosc kupienia 2070 gigabyte gaming oc za 1775zl, brac ? nówka. gram w wqhd i mam monitor 144hz i kurde szcxzerze mowia bym dolozyl i kupil to 5700xt bo kilka klatek wiecej sie przyda ....

Edytowane przez bartoszzz77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie każdy z tych niereferentów, po zamknięciu budy i w środku lata miałby wyraźnie ponad 80 stopni. Miałem na wiosnę, kiedy o upałach nie było mowy, RTX 2060 Gigabyte Gaming OC i nagrzewał mi się do 83-84 stopni przy rpm w okolicach 2200. Recenzje wskazywały z tego co pamiętam koło 76-77 stopni. Mój referent po uv/dc też chodzi w granicach 80 stopni, tyle że oczywiście jest głośniejszy i leciutko traci na wydajności, ale za to w obudowie chłód. No i moim zdaniem żaden niereferent nie umywa się wyglądem do turbinki wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co Wy w tej "turbince" widzicie. Przecież przy zielonych FE to jak zwykła tandeta wygląda :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz byli też tacy co mówili, że referent 290X jest ładny, co śmieszniejsze byli też tacy co mówili, że jest cichy 8:E

Edytowane przez Kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tez tacy (właściwie to cała rzesza), co mówią że NV w ogóle się nie grzeje, co popisowo zweryfikował wspomniany przeze mnie Gigabyte - gorący i głośny szczerbaty.gif 

Edytowane przez vegetto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie takich widziałeś jak każdy wie, że gigabyte to dziadostwo i to się nie zmienia od lat :E

Edytowane przez Kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz powiedzieć, że MSI lepsze to nawet nie skomentuję smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz powiedzieć, że MSI lepsze to nawet nie skomentuję smile.gif

Owszem jest. TwinFrozr zawsze był lepszą konstrukcją wśród NV, a swego czasu miał większość na forach u osób którzy mieli karty AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem GTX 1070 Gaming X (jeszcze wcześniej RX 390 Gaming) i dla mnie ich wentylatory są głośniejsze niż te u Gigabyte'e. Żeby się nie rozpisywać, 1700 rpm u MSI to jak 2000 rpm u Gigabyte, sam ich odgłos też dla mnie dużo przyjemniejszy na Gigusiach.

Edytowane przez vegetto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co Wy w tej "turbince" widzicie. Przecież przy zielonych FE to jak zwykła tandeta wygląda :E

turbina na pewno cicha nie jest , ale na tle tych wszystkich , xtrio , ares , strix , pulse , ventus które wyglądają jak mokry sen fana transformerów , są po prostu estetyczne , wiem kwestia gustu , ale dla mnie :

to jest ładne :

3568683-20190808_124038%20%282%29.jpg

a to tandeta:

OctWxopYbWibFfO1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem GTX 1070 Gaming X (jeszcze wcześniej RX 390 Gaming) i dla mnie ich wentylatory są głośniejsze niż te u Gigabyte'e. Żeby się nie rozpisywać, 1700 rpm u MSI to jak 2000 rpm u Gigabyte, sam ich odgłos też dla mnie dużo przyjemniejszy na Gigusiach.

Nie mów mi że jedno z lepszych chłodzeń tamtej generacji do 1070 było słabe (chyba lepszy był tylko Palit JS)

"MSI locks in a target of 70 Degrees C, but if you want it to run cooler, grab AfterBurner and set your fan profile at 60% RPM. The card will still be silent, and you'll shave off another 5 to 10 degrees easily."

No sorry :E Gig dopiero w AOURSie przedstawia podobny poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipton kiedyś dał możliwość posłuchania MSI gaming vs giguś

 

Aorus i tak ma bardziej tandetnie "plastikowe" wentyle od MSI :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co Wy w tej "turbince" widzicie. Przecież przy zielonych FE to jak zwykła tandeta wygląda :E

Karty AMD mają to do siebie, że są niefotogeniczne. Ale referencyjna Vega czy 5700 (nie-XT) na żywo wyglądają naprawdę fajnie i estetycznie (zwłaszcza teraz, w czasie dominacji oczojebnych ledów RGB i estetyki typu "plaskik-fanastik" ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co Wy w tej "turbince" widzicie. Przecież przy zielonych FE to jak zwykła tandeta wygląda :E

 

Takie gusta ;-)

 

Też pokochałem mojego blowera :heartpump:

 

A to moja najładniejsza karta w życiu...tęsknię za nią :(:P

 

kw6uZzFh.jpg

Edytowane przez MarcoSimone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mów mi że jedno z lepszych chłodzeń tamtej generacji do 1070 było słabe (chyba lepszy był tylko Palit JS)

"MSI locks in a target of 70 Degrees C, but if you want it to run cooler, grab AfterBurner and set your fan profile at 60% RPM. The card will still be silent, and you'll shave off another 5 to 10 degrees easily."

No sorry :E Gig dopiero w AOURSie przedstawia podobny poziom.

Tylko to 70 stopni przy ~1300 rpm to widziałem tylko w recenzjach ? U mnie w budzie jak w sygnaturce, kręciło się to już nie pamiętam dokładnie, ale ponad 1600 rpm na pewno. Karta była wyraźnie słyszalna, o ciszy nie było mowy. Przy ok 1300 rpm wentylatory TF rzeczywiście pracują fajnie, ale przy takich obrotach większość tak pracuje więc to żaden wyczyn.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz byli też tacy co mówili, że referent 290X jest ładny, co śmieszniejsze byli też tacy co mówili, że jest cichy 8:E

To cofając się wcześniej pamiętam jak ludzie pisali, że GTX 480 to jest nad wyraz niesłyszalny a temperatura ma taka być :)

Ps. Mi referent 290 w tamtych czasach się podobał ale to było dawno temu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...