Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Problemy ze sterownikami są. To fakt. Spotkałem się z błędami w skalowaniu rozdzielczości i artefaktami przy korzystaniu z akceleracji sprzętowej w Chrome.

Sprawa z FreeSynciem też jest znana.

Kiedy można się spodziewać nowych sterowników? I w ogóle, co ile mniej więcej wychodzą sterowniki do kart graficznych u AMD?

 

Obejrzałem test (porównanie) paru modeli niereferencyjnych 5700XT na kanale x-kom, które zrobił Black no i jestem w szoku :o

 

https://www.youtube.com/watch?v=AIF6P1uBqMQ

 

Odziwo MSI Evoke bije wszystkie pozostałe na głowę w kwestii temperatur, Mech też nie wypadł pod tym względem źle, a było dużo gadane tutaj na forum i nie tylko tutaj że to piekarniki bo mają złe termopady i trzymają po 100° na pamięciach. :hmm:

 

Natomiast polecany i chwalony przez wszystkich 5700XT od Sapphire w wersji Pulse według tego filmu na VRAM osiąga aż 94° :hmm: :hmm:

 

Taka jest opinia obecnie, że z 2-wentylatorowych 5700XT najlepsze karty to Sapphire Pulse i PC RedDragon. Tymbardziej, że na GN testy tej karty wypadły dobrze. Ale po tym co zobaczyłem u Blacka to chyba trochę zwątpiłem :mad:

 

To jak to jest z tym Pulse w końcu? :hmm:

 

W spojlerze niżej macie zdjęcia temperatur z testu tej karty na kanale GamersNexus:

 

g3I6xUqjSymQQcErf8ElBw.png

7a8nBmAIRROiNAouVFKrcg.png

 

 

 

Na 2 zdjęciu jest porównanie temperatur na Default VBIOS i Left VBIOS. Nie wiem o co w tym chodzi, natomiast na Left temperatury pamięci też są wysokie, 92°.

Edytowane przez parcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez urazy ale ja już panom sponsorowanym przez xkom nie ufam, na GNie wyraznie widać jakie msi gówno odwaliło z evoke i termopadami na vram, może msi smaruje teraz za pozytywne recenzje? mech to przemalowany ventus, jest to jedno z gorszych chłodzen w modelach nvidii i co? w xkomowych materialach nagle błyszczy, i to w radeonach które jedza wiecej papu, jaasne, nie wiem dowodów nie mam,oczerniać nie będę, każdy ma swój rozum

Edytowane przez wingedhusar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie o tym samym pisałem... po przeanalizowaniu tematu, kart od MSI nie kupiłbym, a w teście Blacka wyszły najlepsze. No i fan / widz kupi taką kartę. Youtube-a ogląda bardzo dużo laików hardwerowych i informarmatycznych

wystarczy zobaczyć jakie komentarze piszą.

 

Ogólnie do firmy MSI mam lekki niesmak po wydaniu serii MAX i podbiciu cen o 100 zł na sztuce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że model modelowi nierówny. Gdybyśmy fałszowali wyniki to po pewnym czasie nikt by nas nie oglądał ;)

Przyznam jednak, że jestem zaskoczony wysokimi temperaturami GDDR6 na Sapphire. To nawet mój zmodowany 5700 Pulse (z gorszym coolerem) na wersję XT nie przekracza 80 stopni i to po solidnym wygrzewaniu w 1440p.

 

Mam też Mecha XT, którego pokażę lada dzień :D jeny, ale to jest :thumbdown:

Temperatura otoczenia zaczęła pikować w dół, a ten dalej swoje - 77 stopni i 2800 obr./min.

 

Co ciekawe temperatura pamięci nie jest zła - 85 stopni przy 100 Hot Spot.

Podsumowując te wywody o RX 5700.

 

Pulse, Nitro, Red Devil a reszta niech spada na drzewo.

Edytowane przez Lipton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o fałszowanie, wszystko można testować w taki sposób aby to co trzeba wychodziło na przodzie stawki ;)

 

sam wiesz jak wyszło z testem obudowy ;)

Edytowane przez wingedhusar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić RX 5700 non-XT i zmodować do XT,

dobry plan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jedynymi godnymi zakupu beda Red Devil, Gaming od MSI, Nitro+ i moze Strix ale Asus jest bardzo drogi co wpedza w zaklopotanie i wybor wtedy przechyla sie juz na strone 2070 Super

 

Ja mialem XFX THIICC i ..straszny szmelc, glosne gorace no i te problemy z freesync, scinkami, blue screenami. Ogolnie te karty poki co niestety na tle nvidii nie maja wiekszych szans. Szkoda

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem MECH OC od msi a TERAZ mam Asus Strix oczywiście wersję XT. Asusu kultura pracy i temperaturami zjada te od MSI. Mech to padaka straszna. Mój znajomy wczoraj też MSI oddawał do sklepu bo miał tak samo jak ja. Straszny szum w pokoju, wysokie temperatury średnio o 12 stopni więcej niż Asus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że model modelowi nierówny. Gdybyśmy fałszowali wyniki to po pewnym czasie nikt by nas nie oglądał ;)

Przyznam jednak, że jestem zaskoczony wysokimi temperaturami GDDR6 na Sapphire. To nawet mój zmodowany 5700 Pulse (z gorszym coolerem) na wersję XT nie przekracza 80 stopni i to po solidnym wygrzewaniu w 1440p.

 

Lipton. Masz zasoby i łeb na karku. Naukową głowę kiedy trzeba również.

 

Weź może pomyśl o pogryzieniu tego tematu gorących GDDR6. Jak zapewne wiesz - Micron ustawił TJ swoich na 95 TC. Samsung pewnie też na tylu siedzi. Sporo osób ( w tym ja ) nie rozumie co dzieje się w takim Evoke czy nawet Sapphire, że potrafi się to ciągle bujać na 90-kilku stopniach.

 

A parę niereferentów 2070 Super? Tam jest tak samo? Da się to przecież porównać. Myślałem aby dobrać miedziany radiator, termo-pad 1mm, nakleić na kość ram i zmierzyć czas w jakim radiator nagrzeje się powiedzmy do 70 TC startując od Ambient scratchhead.gif Znając gęstość i czas rozgrzewania się radiatora można podstawić do wzoru i plus minus wyliczyć emisję mocy kości [W] Skorzystałbym przy tym z syntetyków.

 

Możliwe, że zmodyfikowane RDNA najzwyczajniej bardziej ciśnie pamięci i jest znacznym stopniu zależne od scenariusza. Nawet miejsca testowego. To też pewne wyjaśnienie rozbieżności w testach chociażby Jezusa, Twoich czy Blacka. Sampel swoją drogą, ale to nie jest normalne póki co. Testy u wszystkich są tak rozjechane, że hej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem aby dobrać miedziany radiator, termo-pad 1mm, nakleić na kość ram i zmierzyć czas w jakim radiator nagrzeje się powiedzmy do 70 TC startując od Ambient scratchhead.gif Znając gęstość i czas rozgrzewania się radiatora można podstawić do wzoru i plus minus wyliczyć emisję mocy kości [W] Skorzystałbym przy tym z syntetyków.

Może to już czas,żeby producenci kart zaczęli stosować miedziane radiatory z ciepłowodami zamiast aluminiowych :hmm:

Nie zapominałem w tym przypadku koszt produkcji karty pójdzie w górę,który i tak jest wysoki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kekłem srogo, XFX 5700XT THICC jest obecnie najgorszym niereferencyjnym 5700XT:

XFX nie byłby XFX gdyby nie spieprzyli czegoś w chłodzeniu, jak zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kekłem srogo, XFX 5700XT THICC jest obecnie najgorszym niereferencyjnym 5700XT:

W innym teście wyjdzie inaczej ;) Nie zapominajcie, że jedni testują w obudowie (jak powinno się to robić), inni dla wygody jadą na benchtable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A parę niereferentów 2070 Super? Tam jest tak samo? Da się to przecież porównać. Myślałem aby dobrać miedziany radiator, termo-pad 1mm, nakleić na kość ram i zmierzyć czas w jakim radiator nagrzeje się powiedzmy do 70 TC startując od Ambient scratchhead.gif Znając gęstość i czas rozgrzewania się radiatora można podstawić do wzoru i plus minus wyliczyć emisję mocy kości [W] Skorzystałbym przy tym z syntetyków.

Nic z tego kombinowania nie wyjdzie i nie znasz kilku parametrów bez których nic nie obliczysz.

 

Link

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem bardziej nad policzeniem Tcase. Z wykorzystaniem jednego interface termicznego ( pad + miedziana kostka z gęstością około 9 g/cm3 ) modyfikując wtedy wzór ustalając pożądaną temperaturę kostki na poziomie np. 70 - 75 stopni można by spróbować policzyć klasę TDP dla takiej kości )

 

Coś takiego ( T_case - TC_Ambient ) : HS Oca [*C/W] gdzie HS (HeatSink) określamy sztywno na jedną wartość, która stanowi wtedy klasę TDP tej naszej kostki. Modyfikacja o której myślę polega na policzeniu Oca za pomocą czasu w jakim kostka osiągnie wspomniane 70-75 stopni. Przykładowo dla Wraith Max od AMD ta wartość wynosi 0.189 Oca

Mój link

 

Oczywiście wynik będzie mocno umowny, ale uważam, że będzie nadawał się do porównania pracy dwóch kości np. z 5700 a 2070S

 

 

Wiem, że to kombinowanie ale nie mam lepszego pomysłu.

Edytowane przez PrimoGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej zacząć od zmierzenia napięcia, z jakim pracują kości :hmm:? Na refach (chyba) woltaż był dość niski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że większe znaczenie ma sposób w jaki pracują kości. Cześć kart widziałem, że ma nawet podgląd na "total Vram power" , ale nie wiem czy ten pomiar ma jakieś odbicie w rzeczywistości.

 

Wcześniej pisałeś, że RTX lecą na wyższym napięciu. Tymczasem wydają się chłodniejsze. Mój link Nie wysuwam żadnej tezy. Nie wiem o co chodzi. Co test jakiejś 5700/XT to tylko

 

ram, ram, ram... hotspot...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W innym teście wyjdzie inaczej ;) Nie zapominajcie, że jedni testują w obudowie (jak powinno się to robić), inni dla wygody jadą na benchtable.

 

Sama konstrukcja jest bardzo słaba, zobacz jak "chłodzą" kości pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej zacząć od zmierzenia napięcia, z jakim pracują kości :hmm:? Na refach (chyba) woltaż był dość niski.

 

HWinfo podaje, że pamięci u mnie latają na 0.85v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz jakieś obciążenie na karcie i sprawdź jeszcze raz to napięcie.

 

Jeżeli nie wzrośnie do ~1.4v to jest to napięcie na kontrolerze pamięci.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...