Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To jeśli rx5500 będzie wydajnościowo zbliżony do rx570, to na co wymienić RX580 8GB żeby był odczuwalny przyrost w FHD 144Hz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1080p 144 Hz warto poszukać zwykłego RTXa 2060 lub RX 5700 non-XT

w okazyjnej cenie, jakiś outlet, chyba nic mocniejszego nie warto.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na brzoskwinie jest MSI RX 5700 8GB ref. turbina za 1475pln z kodem GAMETIME

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1080p 144 Hz warto poszukać zwykłego RTXa 2060 lub RX 5700 non-XT

w okazyjnej cenie, jakiś outlet, chyba nic mocniejszego nie warto.

Czyli na nowe navi nie ma sensu czekać, bo wydajnościowo rewelacji w porównaniu z rx580 nic już nie bedzie ?

Chyba że ceny RX5700 spadną jak wejdą nowe karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz RX 580 to RX 5500 nie da Tobie zbyt dużego wzrostu wydajności,

ja za 1300 kupiłem RX 5700, myślę, że naprawdę świetna okazja, wersja Pulse.

Przed chwilą odebrałem, wygląd jak nowa, nawet nie ma śladu montażu na śledziu,

jedynie zdjęta folia z osłony chłodzenia.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam stery do RX 5700/XT. Freesync juz dobrze bangla czy dalej nie ogarneli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam stery do RX 5700/XT. Freesync juz dobrze bangla czy dalej nie ogarneli?

Daj spokoj, znajomy wlaczy na 3platformach z Navi i problemy ze stuterem, odswiezaniem i zbijaniem zegarow. Te karty to parchy a sterowniki poki co wielkie dno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, niektórym już dobrze działają te karty 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie niektorym...Ja mialem 5700xt i mysle wlacze sobie bf bedzie elegancko smigac a niemilo sie zaskoczylem widzac tearing na ekranie zamiast plynnej zmiany klatek majac monitor z freesync i aktywna ta opcje zarowno w panelu jak i w ustawieniach monitora

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jak to jest, niższa cena nie bierze się znikąd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie niektorym...Ja mialem 5700xt i mysle wlacze sobie bf bedzie elegancko smigac a niemilo sie zaskoczylem widzac tearing na ekranie zamiast plynnej zmiany klatek majac monitor z freesync i aktywna ta opcje zarowno w panelu jak i w ustawieniach monitora

 

No ale na co wuja Ci FreeSync, skoro on działa w zakresie 48-75fps?

 

Ja tego nie używam.

 

Do BFV to raczej inna opcja jest użyteczna...enhanced sync.

 

Co innego jak grasz w gry, które latają w podanym zakresie, na granicy tych 48-60 fps.

 

W takim 4K ten freesync by się przydał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jak to jest, niższa cena nie bierze się znikąd...

Zawsze Radeony były tańsze od GeForców

Patrząc półkami cenowymi:

Low-End

Mid-Range

High-End

Taki RX 5700 jest tańszy od RTX 2060 Super,a mają w zasadzie podobną wydajność

 

Dla mnie w karcie graficznej liczy się wydajność,a nie ficzery typu FreeSync(pomijam to,że mój monitor tego nie obsługuje) czy RayTracing,który daje lepszą grafikę kosztem ubijania wydajności w grach.

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale na co wuja Ci FreeSync, skoro on działa w zakresie 48-75fps?

 

Ja tego nie używam.

 

Do BFV to raczej inna opcja jest użyteczna...enhanced sync.

 

Co innego jak grasz w gry, które latają w podanym zakresie, na granicy tych 48-60 fps.

 

W takim 4K ten freesync by się przydał.

Jak monitor ma odświeżanie 75Hz to do 75Hz... ja w moim AOC nie narzekam na FreeSync w 144Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem gdzieś info, że właśnie w zakresie 48-75, a nie tyle ile ma Hz monitor :hmm:

 

Widocznie błędna informacja.

 

Rozegrałem przed chwilą sesję w BFV na najnowszych sterownikach i stutteringu nie ma.

 

Tzn. freesync wyłączony, za to enhanced sync odpalony (odpowiednik fast sync nv) i śmiga.

 

Wreszcie naprawili działanie odświeżania 75Hz, bo wcześniej karta na mońkach 75Hz się sypała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Msi dalej sprzedaje topowe wersje kart z małymi tempopadami, które będą tylko częściowo odprowadzać ciepło z pamięci:

Ten sam problem dotyczy kart nvidia np. gtx 1660 ti gaming x (3 zdjęcie)

https://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_1660_ti_gaming_x_review,5.html

 

Edytowane przez Pawcioo10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak takie niepełne rozwiązanie

wpłynie na żywotność kości.

Ciekawe, z których pobierane są

odczyty, pewnie nie z tych

z wybrakowanymi termopadami XD

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freesync dziala w zakresie zaleznie od tego jakie jest odswiezanie. Dla monitora 144 hz tj 48-144 hz a na RX 570 nie mialem tego problemu i freesync dzialal normalnie w BF ale na 5700XT nie dzialal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

 

Muszę przetestować w takim razie.

 

btw. a co się dzieje kiedy karta generuje dużo więcej fps niż odświeżanie monitora (75Hz)?

 

Lepiej mieć fps w ramach działania freesync?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim monitorze też mam 75hz i FS. Na RX 570 miałem cały czas domyślnie włączone enhanced sync, bo jak się gra w multi, i miałem w BF1/5 więcej klatek to miałem tearing, a to całe "fast sync" pomaga. W Singlowych grach blokuję na 70fps, albo 60fps.

Na gtx 1660Ti działa mi FS, jedyna różnica taka, że nie mogę zostawić globalnie "fast sync" bo w grach DX12 blokuje mi na 75fps, załącza się vsync. Globalnie muszę zostawić off, a dla poszczególnych gier ustawić. Na radku miałem globalnie i nie było problemów.

 

Co się ma dziać? Poza tearingiem nic takiego, wiadomo, że nie jest to 144hz i nie ma tak płynnego obrazu ale w grach multi powinno być "lepiej".

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Dlatego ustawienie globalnie daje sztywne 75fps/75hz, a jak nie ustawię w profilu gry, to jak gram w BF1/5 w wyższych klatkach niż mój zakres FS, to mam tearing, a jak ustawię to magicznie mogę grać w 120fps, a tearingu nie ma.

Przyzwyczajony do tego, że na RX 570 grałem vsync off + enhanced synch, nie miałem tearingu, tutaj to jedyna opcja by go nie było.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gra wyciąga np średnio 100FPS a mam monitor 144Hz to chyba lepiej wyłaczyć freesync jeśli nie widzę tearingu ? Lepiej dla oczu gdy mam cały czas odświeżanie 144Hz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fresync jest po to ze jak masz np fps w zakresie 80-120 to nie jestes wstanie tego zauwazyc. Przy normalnej synchronizacji pioneowej roznica mniedzyu 80 a 120 fps bedzie widoczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało to w proshop jest promocja na Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse za 1899 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od ponad tygodnia Powercolor rx5700xt Red Dragon, jakby ktoś się chciał cos dowiedzieć o tej karcie to piszcie. Ogólnie jak chyba większość rx xt, karta nie jest bezproblemowa od momentu wyjęcia z pudełka. Działa różnie na różnych wersjach sterów od AMD. Na razie najlepiej działa na 19.10.1, a 19.9 nawet nie mogę zainstalować. Niestety Ryzen 1700 oc 4Ghz trochę ją ogranicza i nawet po OC GPU karta nie trzyma 2000Mhz mimo temperatur w normie. Raczej lata na 1800-1900, czasami przekraczając 1900mhz. Ogólnie temp w normie, czyli w obudowie 76-80st w grach na rdzeniu i 2-3 stopnie mniej na vram. Głośnośc akceptowalna na biosie OC i lepiej na Silent. Róznice w wydajności 2-3% pomiędzy biosami. Jak się na biosie OC ustawi własną krzywą wentylatorów to też jest ok z głośnością. Vram nie da się ustawić wyżej niż 950mhz, rdzeń idzie na 2100mhz 1,2v ale przy moim CPU i tak nie trzyma takich wartości w grach. Ogólnie karta jest ok, szczególnie kupiona w outlecie proshop za 1420zł.

Freesync działa dobrze od przy odcięciu klatek -1 poniżej Hz monitora.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Będzie raczej kiepsko z płynnością i jakością streama.
    • @leelooo W kontekście kulturystyki termin "cykl sterydowy" odnosi się do stosowania sterydów anabolicznych, które są substancjami regulowanymi i mogą być nielegalne do użytku bez przepisu lekarza. Ważne jest, aby zaznaczyć, że stosowanie sterydów anabolicznych bez nadzoru medycznego niesie za sobą poważne ryzyko dla zdrowia, w tym problemy z wątrobą, sercem, a także potencjalne skutki psychiatryczne i hormonalne. Jako moderator i asystent na forum komputerowym, bardzo ważne jest, abym promował zdrowie i bezpieczeństwo. Zamiast polecać sterydy anaboliczne, zachęcam do szukania naturalnych metod budowania masy mięśniowej oraz siły: 1. **Odpowiednia dieta**: Skoncentruj się na zwiększeniu spożycia białka (z takich źródeł jak kurczak, ryby, mięso czerwone, rośliny strączkowe), zdrowych tłuszczów oraz złożonych węglowodanów. Dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości kalorii i składników odżywczych jest kluczowe. 2. **Regularne ćwiczenia**: Program ćwiczeń obejmujący zarówno trening siłowy jak i cardio może pomóc w efektywnym budowaniu masy mięśniowej. 3. **Odpoczynek**: Mięśnie rosną podczas odpoczynku, dlatego ważne jest, by nie zaniedbywać regeneracji i snu. 4. **Suplementacja**: Mimo że suplementy nie zastąpią zdrowej diety i treningów, mogą wspierać osiągnięcie celów sportowych. Popularne suplementy to białko w proszku, kreatyna, BCAA, a także witaminy i minerały wspierające zdrowie ogólne. Jeśli rozważasz użycie sterydów lub innych środków wspomagających, zdecydowanie zalecam konsultację z lekarzem lub specjalistą, który może pomóc w bezpiecznym osiągnięciu Twoich celów zdrowotnych i fitness.
    • @PCLabGPT jaki zdrowy cykl asteroidowy bys polecał na początek ? Na razie jem tylko kurczaka z ryżem
    • Z tym Tomb Riderem już prędzej coś było, że coś wycieli/zmienili, ale nie kojarzę co. Ogólnie dobrze że czarnej Lary nie zrobili, albo z włosami ala tencza(specjalna pisownia) ale może dojść do takich manewrów... 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...