Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A powiem że pograłem sobie w Metro Exodus,przed chwilą skończyłem sobie pograć

Testowałem na kompie z sygnaturki na niskich detalach 1080p bez OC grafiki DX12

W zamkniętych pomieszczeniach:od 40 do nawet 70 fps

Otwarte lokacje: 13-27 fps

13 FPS w grze FPS i to jeszcze na myszce, komfort, że hej :E I nie, nie miałeś żadnego zapasu VRAM, był wręcz jego spory deficyt. Przytoczył bym test konkurencji ale nie można także musisz poszukać go sam. Zobaczysz tam jak bardzo dostaje po tyłku Radeon 380 z 2GB VRAM i jak bardzo odlatuje 390.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wole miec dobra wydajnosc i 1080p niz 1440p i co 2 lata kupowac grafike za 2,5k po to by jakos sensownie grac. Ida duze tytuly WD Legion, Breakpoint, Ragnarok bedzie, Dying Light 2 itp. Ja na GTX 1080 nawet w fhd nie pogram na ultra w te tytuly moze na wysokich bedzie ok a wy tu piperzycie o standardzie 1440p i jeszcze 144 Hz. Jaka karte trzeba bedzie miec do 1440 i 60 fps przy ultra...mysle ze bedz RTX 2080 sie nie obejdzie wiec zejdzcie na ziemie

 

Fps miedzy 1080p a 1440p czasem leci na pysk o nawet 40%

 

Tylko przypomne ze Wildnads jest z 2017 roku a RTX 2080 ma w 1080p miejscami problemy z utrzymaniem 60 fps na ultra wiec.....gdzie 1440p

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 FPS w grze FPS i to jeszcze na myszce, komfort, że hej :E I nie, nie miałeś żadnego zapasu VRAM, był wręcz jego spory deficyt. Przytoczył bym test konkurencji ale nie można także musisz poszukać go sam. Zobaczysz tam jak bardzo dostaje po tyłku Radeon 380 z 2GB VRAM i jak bardzo odlatuje 390.

Jakbym miał deficyt VRAMu,to miałbym spadki poniżej 10 fps(wiem o tym doskonale,bo trzymałem RAM na taktowaniu 1600MHz,gdy VRAMu nie ma,to gra musi korzystać z RAMu).

R9 380 to taka sama historia jak GTX 960,czyli są wersje z 2 i 4GB VRAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest niewolnikiem suwaków w prawo to już jego sprawa ;) W ten sposób nawet 1080Ti w GTA V w FHD można zarżnąć, wystarczy podbić MSAA do absurdalnego poziomu i dać trawę na Ultra.

 

@Splendor, co ma jedno wspólnego z drugim?

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wole miec dobra wydajnosc i 1080p niz 1440p i co 2 lata kupowac grafike za 2,5k po to by jakos sensownie grac. Ida duze tytuly WD Legion, Breakpoint, Ragnarok bedzie, Dying Light 2 itp. Ja na GTX 1080 nawet w fhd nie pogram na ultra w te tytuly moze na wysokich bedzie ok a wy tu piperzycie o standardzie 1440p i jeszcze 144 Hz. Jaka karte trzeba bedzie miec do 1440 i 60 fps przy ultra...mysle ze bedz RTX 2080 sie nie obejdzie wiec zejdzcie na ziemie

 

Fps miedzy 1080p a 1440p czasem leci na pysk o nawet 40%

 

Tylko przypomne ze Wildnads jest z 2017 roku a RTX 2080 ma w 1080p miejscami problemy z utrzymaniem 60 fps na ultra wiec.....gdzie 1440p

Ja na rtx 2060 ogarnalem większość tyt w 1440p z małymi korektami ustawień graficznych ale naprawdę drobnych a ty nie ogarniesz na gtx 1080 w FHD wtf ? Do fps wiadomo ze trzeba zjechać z detalami ale nawet w bf5 mialem pow 100fps a do asasyna nie potrzeba 120fps. Chyba masz mocne botelnecki i coś ci ogranicza kartę. Pokaz mi grę na ultra w FHD która nie ogarnie gtx 1080??

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watch Dogs 2, Odyssey, Wildlands, Dirt Rally 2.0 (mowa o profilu ultra stworzonym przez dewelopera). Dlatego ja gram na dostosowanych ustawieniach czyli miesznaka bardzo wysokie/ultra bo gra w 40-50 fps jakos mnie nie jara

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest niewolnikiem suwaków w prawo to już jego sprawa ;) W ten sposób nawet 1080Ti w GTA V w FHD można zarżnąć, wystarczy podbić MSAA do absurdalnego poziomu i dać trawę na Ultra.

Ja nie jestem niewolnikiem suwaków w prawo,jak to określiłeś.Chciałem sprawdzić jak radzi HD7850 w Metro Exodus bez OC i dałem raport

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiem że pograłem sobie w Metro Exodus,przed chwilą skończyłem sobie pograć

Testowałem na kompie z sygnaturki na niskich detalach 1080p bez OC grafiki DX12

W zamkniętych pomieszczeniach:od 40 do nawet 70 fps

Otwarte lokacje: 13-27 fps

Które otwarte? Bo ta gra bardziej wymagające lokacje ma znacznie później. Cały prolog w Moskwie jest dość "lekki".

 

Ja też nie jestem "niewolnikiem suwaków w prawo". Po prostu zważając dodatkowo, że jest to FPS (chociaż mało dynamiczny) to jednak takie spadki nawet do 13fps to trochę tragedia.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weszły nowe commity do LLVM. Pojawiły się instrukcje związane z BVH w GFX1011 (obecna Navia to prawdopodobnie GFX1010) czyli raytracing się zbliża.

 

W temacie VRAM to dużo zależy od samej karty. Jak zmieniłem swoją to gry na identycznych ustawieniach wciągały na dzień dobry ponad gigabajt więcej. Z tego co pamiętam to w jednym tytule miałem ponad 300MB/1GB na starej karcie i 1500MB/4GB na nowej. Ciekaw jestem czy wyniki byłyby inne na wersji 2GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest ciekawa informacja, zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watch Dogs 2, Odyssey, Wildlands, Dirt Rally 2.0 (mowa o profilu ultra stworzonym przez dewelopera). Dlatego ja gram na dostosowanych ustawieniach czyli miesznaka bardzo wysokie/ultra bo gra w 40-50 fps jakos mnie nie jara

Odyssey bardzo dobrze dziala na GTX 1080. Co do reszty nie bede sie wyopowiadal, bo nie gram. GTX 1080 jest idealna karta do FHD 60hz na najblizsze lata. Do szybkich fpsow (gram w BF1), zjezdzam z detalami by bylo te minimum 120 fps.

 

Gry jak Tomb Raider, Assassiny czy tez GTA5 nie potrzebuja do plynnej rozgrywki wiecej jak 60fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które otwarte? Bo ta gra bardziej wymagające lokacje ma znacznie później. Cały prolog w Moskwie jest dość "lekki".

 

Ja też nie jestem "niewolnikiem suwaków w prawo". Po prostu zważając dodatkowo, że jest to FPS (chociaż mało dynamiczny) to jednak takie spadki nawet do 13fps to trochę tragedia.

Skoro tak mówisz,że w Metro są jeszcze bardziej wymagające lokacje to można wysunąć jeden,ale za to konkretny wniosek:HD 7850 2GB - nawet po OC nie ma prawa startu do Metro Exodus.

Podobnie będzie z GTX660/660 Ti,do których HD 7850 jest porównywany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odyssey bardzo dobrze dziala na GTX 1080. Co do reszty nie bede sie wyopowiadal, bo nie gram. GTX 1080 jest idealna karta do FHD 60hz na najblizsze lata. Do szybkich fpsow (gram w BF1), zjezdzam z detalami by bylo te minimum 120 fps.

 

Gry jak Tomb Raider, Assassiny czy tez GTA5 nie potrzebuja do plynnej rozgrywki wiecej jak 60fps.

 

Odyssey na profilu ultra niszczy GTX 1080 i fps jest dość daleko od 60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już Ci napisałem, jak ktoś jest niewolnikiem ultra to już jego sprawa, może się kisić na 1080p nawet do PlayStation 6 :E Prawda jest jednak taka, że wystarczy zjechać z detalami i GTX 1080 (RTX 2070) a u AMD 5700 XT ogarnie bez problemu 1440p 60 FPS. Zresztą samo AMD promuje Navi 10 jako karty do 1440p. Obecnie różnice między ustawieniami powyżej średnich są często tak małe, że nawet nie żal zjeżdżać z detalami.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na podkręconym 2070 gram w 3200x1800 mix high-ultra :E Same wolumetryczne chmury na high w tej grze w sytuacjach gdzie chmur jest dużo potrafią dać boost do fps nawet do ~40% :E, a różnice wizualne minimalne. Ultra jest totalnie przereklamowane. Lepiej podbić rozdzielczość bo znacznie więcej na tym zyskamy, zamiast dawać wszystko jak leci na ultra.

 

Przykład chmury na high i ultra

https://i.imgur.com/1x14kAp.png

https://i.imgur.com/EgZEVz8.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem więcej, na takim Xbox One X gdzie jakby nie było siedzi układ AMD o mocy 6TF Odyssey lata w natywnym 4K :)

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie według DF ma dynamiczne skalowanie i lata w przedziale 1656-2160p

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu ma jednak straszny ped za ustawieniami ultra i co generacje zmienia karte. Ja nie gram na ultra w wielu przypadkach ale tylko dalem przyklad ze GTX 1080 w fhd tez moze miec problemy z 60 fps

 

Ostatnio np sprawdzalem AC Syndicate i na ultra 80 fps a na bardzo wysokich 120 fps. Roznica wizulna ...trudno okreslic zapewne jest ale na tyle subtelna ze nie ma to znaczenia dla ogolnego odbioru gry pod katem grafiki

 

Wyznawcy PCMR juz klasyfikuja takiego GTX 1080 jaka srednia karte....bo jesli cos nie daje na ultra 100 fps to jest srednie lub slabe

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy chyba chcą mieć wszystko na ultra z wygody, żeby nie musieli przy włączeniu gry najpierw spędzać czasu na dopasowywanie ustawień. Samego presetu high nie ustawi, bo wtedy 'coś' traci, a widać, że przykładowo GPU ma zapas więc kombinuje się z ustawieniami pojedynczymi ultra, ale co warto podwyższyć, czego nie, co daje duży boost graficzny, a co mały, a za to duży boost w FPS? Trzeba sprawdzać samemu albo googlować za wyjaśnieniem każdego ustawienia.

 

Pamiętam jak Resident Evil 7 ogrywałem na TV 3840x2160 jeszcze na starym GTXie 1070 Ti, zmniejszyłem rozdzielczość w grze z 100% na 90%, co dało już dużego boosta, parę ustawień z ultra na high i cieszyłem się stabilnym 60FPS z pojedynczymi spadkami na jednym z bossów w okolice 53-55FPS, a gra wyglądała genialnie.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na podkręconym 2070 gram w 3200x1800 mix high-ultra :E Same wolumetryczne chmury na high w tej grze w sytuacjach gdzie chmur jest dużo potrafią dać boost do fps nawet do ~40% :E, a różnice wizualne minimalne. Ultra jest totalnie przereklamowane. Lepiej podbić rozdzielczość bo znacznie więcej na tym zyskamy, zamiast dawać wszystko jak leci na ultra.

 

Przykład chmury na high i ultra

https://i.imgur.com/1x14kAp.png

https://i.imgur.com/EgZEVz8.png

 

Dla mnie te chmury niczym się nie różnią :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu ma jednak straszny ped za ustawieniami ultra i co generacje zmienia karte. Ja nie gram na ultra w wielu przypadkach ale tylko dalem przyklad ze GTX 1080 w fhd tez moze miec problemy z 60 fps

 

Ostatnio np sprawdzalem AC Syndicate i na ultra 80 fps a na bardzo wysokich 120 fps. Roznica wizulna ...trudno okreslic zapewne jest ale na tyle subtelna ze nie ma to znaczenia dla ogolnego odbioru gry pod katem grafiki

 

Wyznawcy PCMR juz klasyfikuja takiego GTX 1080 jaka srednia karte....bo jesli cos nie daje na ultra 100 fps to jest srednie lub slabe

Zazwyczaj zmienia się rozdzielczość cieni na absurdalna.

Dobry przykład to też Division 2 - tam też polecają zmienić wolumetryczna mgle na średni poziom i gra działa dużo lepiej

 

Mnie zawsze jednak dobija niski poziom rysowania cieni - w takim Killing Floor 2 (ez 120fps na ultra na Vedze 56) masz 10 m rysowania cieni i popup tekstur lepszych. Drugie rozwiąże się zmienia w pliku ini, ale i tak denerwujące to jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wielka szkoda, że np. Metro Exodus ma jedynie presety, nie można sobie w łatwy sposób ustawić wszystkiego jak się chce :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD z tym boostem to zawsze kombinowało i dalej coś kombinuję :E. Ogólnie to zapowiada się, że jednak RX 5700 XT będzie miał problem z doganianiem RTX 2070 w grach.

 

W gruncie rzeczy patrząc na spec/pobór to raczej konkurent dla 3 letniego GTX 1080 :E

 

navi-gpu-22-1200x800.jpg

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...