Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tam Vulcan od AMD? Ma już te 20% rynku przynajmniej? Czy skończył jak HW? Popularyzacja RT przez NV jest bliżej spełnienia niż jakakolwiek ostatnia technologia od AMD. TrueAudio wśród AMD jeszcze żyje?

 

 

gier obsługujących vulkan jest 6 - RT 3

 

technologie autorskie padają po jednej i 2 stronie , ale tylko jedna strona każe sobie dopłacać

 

freesync jest bardziej popularny od G-synca , tak się spopularyzował że nv zmiękła rurka i tych których wykorzystali wcześniej poprzez zakup monitorów z chipem olali i dodali gsynca jednak za darmo :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma Vulkan do AMD lub RT do Nv?

 

AMD zawsze goni Nv i w przypadku RT jest dokładnie to samo, wymyślanie bajeczek, że AMD doda dedykowane jednostki do RT w momencie kiedy będzie miało to sens jest co najmniej śmieszne.

 

Tensory też nie mają sensu dlatego za jakiś czas AMD też je doda do swoich GPU.

Pomyliłem z Mantle :E Nie ma co się oszukiwać, RT to kolejne T&L, TL potrzebowało masę czasu żeby deweloperzy używali tej technologi, woleli żeby CPU liczyło wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jedna opcja w sterowniku, na nv dostępna od lat ;)

Aż tak mocno nie grzebałem, testy widziałem że obniża input lag o te 2-20, w zależności od gry przeciwko kartom NV.

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma Vulkan do AMD lub RT do Nv?

 

AMD zawsze goni Nv i w przypadku RT jest dokładnie to samo, wymyślanie bajeczek, że AMD doda dedykowane jednostki do RT w momencie kiedy będzie miało to sens jest co najmniej śmieszne.

 

Tensory też nie mają sensu dlatego za jakiś czas AMD też je doda do swoich GPU.

śmiesznym jest liczenie na rozpowszechnienie RT przy 4% udziale kart na rynku obsługujących tę technologię , podawałem link , jaki stosunek do rt mają producenci gier - zlewka za wcześnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą. Pojawiło się coś w zapowiedziach oprócz CyberPunka z RT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w cenie 2 tysięcy AMD nie ma konkurenta. Niech NVIDIA rozwija rt a jak będzie już ok to za 5-7 lat zastanowię się jak będę zmieniał pc :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą. Pojawiło się coś w zapowiedziach oprócz CyberPunka z RT?

a co ci po zapowiedziach RT skoro wolf wyszedł a rt jeszcze nie ma , asseto było na liście ale stwierdziło ze mają to w 4 literach

koledzy będą ogrywać gry , Ty będziesz czekał na pacze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w cenie 2 tysięcy AMD nie ma konkurenta.

Jak komuś nie zależy na ficzerach typu RT,to tak AMD nie ma konkurencji,a 1660 Ti zmieciony od razu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gier obsługujących vulkan jest 6 - RT 3

 

technologie autorskie padają po jednej i 2 stronie , ale tylko jedna strona każe sobie dopłacać

 

freesync jest bardziej popularny od G-synca , tak się spopularyzował że nv zmiękła rurka i tych których wykorzystali wcześniej poprzez zakup monitorów z chipem olali i dodali gsynca jednak za darmo :E

 

I tych i tych gier jest więcej.

Co musiałeś dopłacić, by włączyć sobie Hairworks? Jensen Ci wyciągał z monitora rękę po pieniążek, gdy przechodziłeś do tej opcji w ustawieniach gry?

 

FreeSync jest bardziej popularny i AMD nie ma nad nim żadnej kontroli. Proces certyfikacji nie istnieje, każdy gówno monitor może mieć ten znaczek, niezależnie od tego, jak FS działa. Nie wiem w jaki sposób NV olało użytkowników z monitorami z G-Sync, skoro G-Sync Compatible to jest tylko gorsza tego wersja. I w ogóle co to za rozumowanie (widzę je nie pierwszy raz u fanów AMD), że jak firma oferuje coś za pieniądze i oferuje podobną rzecz za free, to znaczy, że olała klientów, którzy zapłacili xD

Mam monitor z FreeSync 2 HDR podpięty do GeForce'a (i włączony Adaptive Sync), gdy ten monitor wprowadzili na rynek zakres częstotliwości działania FS wynosił (trzymaj się mocno) 78-144 Hz. :lol2: Dopiero po którejś aktualizacji dali profil Fast, gdzie można włączyć 48-144 Hz. I to jest monitor z certyfikatem AMD, bo od FS2 HDR zaczęli je przyznawać. Nie wiem, jakie AMD musi mieć niskie standardy, żeby takie coś zatwierdzać, ale to pokazuje pewną różnicę w podejściu do produktów.

I tak, uważam, że dopłata do modułów G-Sync jest śmiesznie wysoka. Ale też widzę, że za tą dopłatą idzie chociaż jakaś konkretna standaryzacja - wiesz, że kupując to, będzie Ci działać jak powinno. Z FreeSync może działać, a może nie działać :D

 

Nvidia nie liczy na rozpowszechnienie RT serią Turing, bo rozpowszechnia się coś takiego kartami ze średniego segmentu. Oni to dali teraz, w znanym sobie procesie, by nie dać dupy po przejściu na nowszą litografię. AMD w starszej technologii mogłoby co najwyżej kolejny piekarnik stworzyć.

 

@PrimoGhost

Z tych największych gier, to nowy Call of Duty Modern Warfare, Wolfenstein: Youngblood (wyszedł, ale na premierę nie miał), Watch Dogs Legion (pomimo ścisłej umowy AMD z Ubisoftem), MechWarrior 5: Mercenaries i zaraz będzie Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

freesync jest bardziej popularny od G-synca , tak się spopularyzował że nv zmiękła rurka i tych których wykorzystali wcześniej poprzez zakup monitorów z chipem olali i dodali gsynca jednak za darmo :E

Dodali obsługę. Problem w tym, że grubo ponad 90% monitorów 'freesync' to dziadostwo bez jakiejkolwiek kontroli jakościowej z różnej maści problemami, a na niektórych z nich on tak działa, że lepiej go nie używać. W przypadku gsync takiej możliwości nie ma bo monitor musi spełniać jasne wytyczne.

 

zrób testy i przedstaw

 

Ale jakie testy? Nie znasz opcji pre-renderowania klatek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gier obsługujących vulkan jest 6 - RT 3

Gier z RT jest więcej ale jak widać nawet nie masz pojęcia o ich istnieniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gier z RT jest więcej ale jak widać nawet nie masz pojęcia o ich istnieniu ;)

 

 

No tak, Quake 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy Fidelity FX,Image Sharpening i Anti-Lag przetrwają próbę czasu?

Chyba TrueAudio też umarło śmiercią naturalną,choć tu mogę się mylić

Mają duże szanse przetrwać, bo nie są zbyt innowacyjne. Anti-lag to nic innego jak "Maximum pre rendered frames" - opcja dostępna w panelu Nvidii od wielu lat. Dobrze, że AMD w końcu to dodało i dobrze, że towarzyszyła temu taka kampania marketingowa, bo bardzo wielu ludzi nie znało tej opcji, a teraz poznało. Nie widzę żadnych powodów, żeby ta opcja u AMD miała zniknąć. Pozostałe "technologie" to zwykłe filtry post. Pewnie wielu producentów będzie z nich korzystało jak nie będzie im się chciało zaprogramować czegoś własnego, tak samo jak do dzisiaj korzystają z FXAA Nvidii.

 

Niestety, AMD/ATI jest za małe, i bardziej innowacyjnych technologii (wspomniane TrueAudio czy jeszcze wcześniej DX 10.1 i Trueform) nie jest w stanie wypromować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Blind

poproszę model Twojego monitora

i jakieś oficjalne testy o problemach na monitorach freesync z kartami amd / nv

troszkę tego przepatrzałem od najtańszych jak LG 22MK400H za 399zł gdzie freesync z vegą działa perfekcyjnie , natomiast na 1660ti nie będzie działać bo nv nie wspiera zmiennej częstotliwości przez HDMI , mało tego oficjalnie monitor obsługuje 48-75Hz , a poprzez CRU 36-75Hz

poprzez MSI Optix MAG241C podłączony przez DP - vega zero problemów , nvidia scinki w fH4 i SoTR

 

acer XF251q - vega ok , nvidia - brak -hdmi

samsung uj590 - vega ok , nvidia - tearing

 

Gier z RT jest więcej ale jak widać nawet nie masz pojęcia o ich istnieniu ;)

wymień poproszę , bo coś czuję ze kolega się zagrywa w quake 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung CHG70 27''. Wiem, że to mój ostatni monitor od Samsunga i prawdopodobnie też ostatni z typowym FreeSync, bez certyfikatu G-Sync Compatible.

Prosisz o oficjalne testy, a jako przykład, że działa, mówisz o swoich spostrzeżeniach z pracy z innymi monitorami xD

Na NV FreeSync nigdy nie będzie działał, czy to na DP, czy na HDMI. Adaptive-Sync jest częścią standardu DisplayPort, więc z samego założenia nie może być na HDMI.

To spójrz na zakresy pracy monitorów z FS i na zakresy pracy monitorów z G-Sync. Poszukaj też info, ile monitorów z FS ma LFC, bo niestety nie jest to zbyt popularna opcja, co przy tak gównianych zakresach jest prawdziwą zbrodnią. Ale jest darmowe i się włącza, czyli działa idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają duże szanse przetrwać, bo nie są zbyt innowacyjne. Anti-lag to nic innego jak "Maximum pre rendered frames" - opcja dostępna w panelu Nvidii od wielu lat.

Od ilości prerenderowanych klatek masz inną opcje - flip queue size wink.gif

 

Anti lag to co innego lub całkowicie wyłącza prerenderowanie klatek wink.gif

 

A na Nv nie można wbić 0. Było to możliwe, ale lata temu.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj jest pełno jadu w tym temacie. A potem się dziwić że Polak Polakowi wrogiem, jeden drugiemu nóż by wbił w plecy xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj jest pełno jadu w tym temacie. A potem się dziwić że Polak Polakowi wrogiem, jeden drugiemu nóż by wbił w plecy xd

Ech,daj spokój.Najważniejsze,żeby niepotrzebnie nie brać udziału w kłótniach i zostać sprowokowanym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo. Każdy ma swoją rację, ja się cieszę że jest walka między AMD i NVIDIA bo skorzystamy z tego my - klienci. A każdy wybiera produkt na jakiego go stać i co wymaga od produktu. Np. teraz fajna licytacja na rtx2070 za 15 min się kończy, można łapać. Ja na 1800 zł się zatrzymałem ale myślę że można do 1900 zł podbijać :) alledrogo, gaming x OC... A ktoś mi zarzucał że jestem fanboyem AMD :(

Edytowane przez bartoszzz77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung CHG70 27''. Wiem, że to mój ostatni monitor od Samsunga i prawdopodobnie też ostatni z typowym FreeSync, bez certyfikatu G-Sync Compatible.

Prosisz o oficjalne testy, a jako przykład, że działa, mówisz o swoich spostrzeżeniach z pracy z innymi monitorami xD

Na NV FreeSync nigdy nie będzie działał, czy to na DP, czy na HDMI. Adaptive-Sync jest częścią standardu DisplayPort, więc z samego założenia nie może być na HDMI.

To spójrz na zakresy pracy monitorów z FS i na zakresy pracy monitorów z G-Sync. Poszukaj też info, ile monitorów z FS ma LFC, bo niestety nie jest to zbyt popularna opcja, co przy tak gównianych zakresach jest prawdziwą zbrodnią. Ale jest darmowe i się włącza, czyli działa idealnie.

to może inaczej podaj tematy na forach itp. gdzie freesync robi problemy , a gsync nie robi

Twój monitor dostał aktualizację w 2 paczce 2 miesiące po premierze w 1 dostał aktualizację do 72 hz aby LFC działało

nie obchodzi mnie co jest częścią jakiego standardu , na vedze freesync dziala perfect na monitorze za 399zl i takim za 799zł tylko z hdmi na nv nie działa WOGÓLE

 

tanie monitory z listy nv gsync compatybile mają zakres 48-144 czyli jak te nie z listy kompatybilnych , te droższe za 2500zł 24-144 ale to działa i na freesyncu , podobnie jak LFC

 

lista obecnie zawiera 31 modeli z czego 24 to tn , to ja podziękuję za te kompatybilne TN , bo wolę swojego na VA który nie robi problemów z vegą a ma problemy z nvidią

Edytowane przez misiekbury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymień poproszę , bo coś czuję ze kolega się zagrywa w quake 2

Ciężko samemu znaleźć listę gier z RT, które już wyszły? ;)

 

Ogólnie śmiem wątpić aby ref 5700 XT był cichszy od refa 1070 FE

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast obejrzeć sobie koncert na tvp2 to się kłócą o chłodzenia ;)

KLIK wiara szalała :wiggle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast obejrzeć sobie koncert na tvp2 to się kłócą o chłodzenia ;)

Ojj bo Cię zbanuje! :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko samemu znaleźć listę gier z RT, które już wyszły? ;)

 

ale że co ? kolega wstydzi się quake 2 , czy wczesnego dostępu "stay in the light"

to ma promować RT ? :E

no jak liczymy takie kwiatki , to i na Vulkanie znajdzie się więcej :

Aerofly FS 2

Astrokill - linux

quake 1/2/3 arena

roblox

Dota 2

The Talos Principle

Ashes of the Singularity

Doom3 BFG

Doom

Mad Max - linux

War Thunder

Serious Sam VR: The First Encounter

Serious Sam VR: The Second Encounter

Warhammer 40,000: Dawn of War III - linux

X Rebirth VR Edition

F1 2017 - linux

Serious Sam VR: The Last Hope

Total War: Warhammer II - linux

Wolfenstein II: The New Colossus

Serious Sam Fusion 2017

Rise of the Tomb Raider - linux

Total War Saga: Thrones of Britannia linux

No Man's Sky

World War Z

Forsaken Remastered

 

wychodzi 5 : 27

 

Ogólnie śmiem wątpić aby ref 5700 XT był cichszy od refa 1070 FE

wątpić ludzka rzecz :cool:

 

ucho_load.png

Edytowane przez misiekbury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...