Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Umowa nie ma wpisanego konkretnego produktu. Czekam co na to sklep

sklep jak sklep , do banku zadzwoń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy jakim taktowaniu rdzenia?

 

 

Taktowanie wlasnie skacze cos pewnie stery sa zj...i ten freesync tez cos nie tak dziala jak na polarisach mialem

 

zrób to

https://www.igorslab.media/en/making-the-radeon-rx-5700-and-rx-5700-xt-more-energy-efficient-and-significantly-quieter-with-the-morepowertool-tutorial/

ale moim zdaniem kolejna karta z skopanym chłodzeniem pamięci

jeszcze takie pytanko , przy przejściu z gtx 1080 , odczułeś jakiś większy "skok" wydajności ?

bo mi się wydaje że to nie jest jakaś powalająca różnica pomiędzy kartami

 

 

Z tego co do tej pory testowalem to wyrazny przyrost jest w Dirt Rally 2.0 i BF. Forza przy ekstremalnych (wszystko maks) w fhd wydajnosc jest lepsza na RX ale nieznacznie

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś tu pisał na forum ze evoke jest wycofywany, jakieś potwierdzenie tego jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla tych co się martwią że navi nie obsługuje RT

, powtarzam , BARDZO FAJNA FUNKCJA ,ALE NIE NA OBECNYCH KARTACH

5f8ec04e12cb92b9med.png

 

2080TI

nie trzyma 60fps w FHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby to RT jeszcze rzucało na kolana efektami. Na ten czas to jest spojler na Matizie :E

 

Więcej wrażeń dostajemy zmieniając rozdzielczość niż włączając RT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla tych co się martwią że navi nie obsługuje RT

, powtarzam , BARDZO FAJNA FUNKCJA ,ALE NIE NA OBECNYCH KARTACH

5f8ec04e12cb92b9med.png

 

2080TI

nie trzyma 60fps w FHD

 

 

jeśli tego nie zoptymalizują, to dopiero raczkuje.

 

panowie, wiecie czy gigabyte 5700xt dostanie 5 letnia gware?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby to RT jeszcze rzucało na kolana efektami. Na ten czas to jest spojler na Matizie :E

 

Więcej wrażeń dostajemy zmieniając rozdzielczość niż włączając RT.

5700xt bez dxr w 1440p to wydajność 2080 z dxr w FHD , co lepsze na 27" :E

 

jeśli tego nie zoptymalizują, to dopiero raczkuje.

 

panowie, wiecie czy gigabyte 5700xt dostanie 5 letnia gware?

będą optymalizować , muszą , tylko że w tym czasie wszyscy którzy NA TEN CZAS zlali dxr grę już ograją , wydajesz tyle kasy bo jest TERAZ dxr w 4 grach i po to abyś czekał na pacze ?

 

a teraz wisienka na torcie

https://cdn.knightlab.com/libs/juxtapose/latest/embed/index.html?uid=3d9140ee-c83f-11e9-b9b8-0edaf8f81e27

 

przy dxr HIGH czerwona taśma na podłodze się odkleiła i zrobił się cień :E

f24124765ba9f947gen.jpg

TAK GĘSTY CIEŃ ŻE STOI NA NIM LAMPA I PUDEŁKA , ale tylko w HIGH bo w medium cień już traci na gęstości , i wszystko OPADA :E

:o magical realistic :E

Edytowane przez misiekbury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nowe stery ale na liscie bledow dalej zacinanie przy korzystaniu z freesync na monitorze 240 hz. Ja mam 144 hz i tez u mnie to wystepuje. Cos wiecie na ten temat tzn kiedy maja zamiar to naprawic bo jest to powazny blad. Albo sie wkurze i zrobie zwrot. Jak to w xtreem z tym jest? Robia jakies problemy? Placone gotowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xtreem nie zwraca za koszty wysylki do nich. Ja zaplacilem 25 zl bo paczka ubezpierczona i "ostroznie"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak sie robi zwrot to kreca nosem i chca uzasadnienia czy po prostu ty wysylasz karte a oni kase oddaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak sie robi zwrot to kreca nosem i chca uzasadnienia czy po prostu ty wysylasz karte a oni kase oddaja?

 

Jeszcze mi kasy nie oddali, dzisiaj chyba przyjechała do nich karta dopiero. Ale mailowi spoko sie z nimi rozmawia, szybko odpowiadają :) Tylko dobrze spakuj kartę, no i na wysyłce stracisz. Jednak odsylasz tego xfx ? U mnie jednak pamieci były powyzej 100 stopni a u Ciebie jsli dobrze pamietam 94

Edytowane przez bartoszzz77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem wlasnie co zrobic...ogolnie standardowo GPU ma 70 stopni ale wyje no ok 2100 RPM. Czy te pamieci to powod do zmartwien nie wiem ale nie chcialbym zeby po okresie gwary szlag trafil ramy a wiadomo ze z biegiem czasu chlodniej nie bedzie tylko cieplej a jakakolwiek moja ingerencja przez te 3 lata jest wykluczona no ze wzgledu na gware. Stery tez takie ze szkoda gadac wlaczoylem to enhanced sync np to mi system blue screenem wywalil. Nie wiem kiedy sie uporaja z bledami i czy w ogole to zrobia a na zwrot mam 14 dni

 

freesync tj porazka bo tnie nie ma takiej plynnosci jak mialem na RX 570 i 590. W Watch Dogs 2 grac sie nie da bo co jakis czas sa sciny takie ze masakra do np 20 fps. W BF freesync jest tak jakby go nie bylo. Moglbym sie bawic w reinstal systemu ale nie mam zadnej pewnosci ze to pomoze a po za tym robilem swieza nakladkowa instalacje i nic, resintal sterow z DDU i potem czysta instalacja i tez nic

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eltik

temperatury też nie wiele znaczą, wielu ludzi co miało chłodne karty to im padły. A ci co mieli gorące korzystali z nich długie lata. Jest to po prostu kwestia szczęścia. GTX2080ti też padały po premierze przez bliżej nie określone powody.

 

W przypadku sterowników błędy były i będą, ale najlepsze efekty zawsze daje postawienie systemu na czysto i sterowniki. A następnie zrezygnować z aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sterowniki działały wzorowo, freesync takze włączonie z antilagiem. Postaw system na nowo. Może daj jakiś wentylator bezposrednio na grafike i sprawdz w jakim miejscu są kostki ram i tam zapodaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem wlasnie co zrobic...ogolnie standardowo GPU ma 70 stopni ale wyje no ok 2100 RPM. Czy te pamieci to powod do zmartwien nie wiem ale nie chcialbym zeby po okresie gwary szlag trafil ramy a wiadomo ze z biegiem czasu chlodniej nie bedzie tylko cieplej a jakakolwiek moja ingerencja przez te 3 lata jest wykluczona no ze wzgledu na gware. Stery tez takie ze szkoda gadac wlaczoylem to enhanced sync np to mi system blue screenem wywalil. Nie wiem kiedy sie uporaja z bledami i czy w ogole to zrobia a na zwrot mam 14 dni

 

freesync tj porazka bo tnie nie ma takiej plynnosci jak mialem na RX 570 i 590. W Watch Dogs 2 grac sie nie da bo co jakis czas sa sciny takie ze masakra do np 20 fps. W BF freesync jest tak jakby go nie bylo. Moglbym sie bawic w reinstal systemu ale nie mam zadnej pewnosci ze to pomoze a po za tym robilem swieza nakladkowa instalacje i nic, resintal sterow z DDU i potem czysta instalacja i tez nic

przeniosłeś się z nvidii na amd , przeczytaj jakie boje miał MarcoSimone na 5700XT , póki nie przeinstalował systemu . ile to zajmie 20 min ?

albo weź jakis stary dysk i postaw na nim system na nowo i sprawdź , też tu byli tacy , dokładnie w tym temacie co pisali Marco że systemu nie trzeba reinstalować , wujki dobra rada

 

a co producenci odwalają teraz z tym chłodzeniem to dla mnie niezrozumiałe

1565736136_Review-of-the-XFX-Radeon-RX-5700-XT-THICC2-very.jpg

 

rozumiem kwestie wyglądu , ale te dwa elementy plastic fantastic przymocowane na krawędziach karty , tylko pogarszają chłodzenie , powietrze z radiatora zamiast uciekać na boki , kotłuje się w środku przez te 2 szity

Edytowane przez misiekbury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie rozumie, robią takie karty. kazdy normalny uzytkownik je zwróci, przezciez to milionowe strarty ? Jak mozna uzytkowac karte co ma 90 stopni na ramie xd ?

Edytowane przez bartoszzz77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiek dobrze prawi, sys na nowo. W przypadku AMD niestety tak jest. DDU nie pomaga.

Z resztą, jak się mam pc gamingowy a nie stację do pracy, to co za problem postawić system i dogarć te kilka gier?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiek dobrze prawi, sys na nowo. W przypadku AMD niestety tak jest. DDU nie pomaga.

Z resztą, jak się mam pc gamingowy a nie stację do pracy, to co za problem postawić system i dogarć te kilka gier?

puknikcie sie w glowe z ta reinstalacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puknikcie sie w glowe z ta reinstalacja

 

Zacznij od Siebie Maksiu :P

 

Róbcie co chcecie, nie maja sprawa w sumie.

 

Ja miałem problemy i po reinstalce jak ręką odjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, stety kupiłem właśnie 2070 super za 2370zl raty 0%.gigabyte gaming OC. Świetne OC, gwarancja, chłodzenie i chyba dobra cena. Przeważającym argumentem bylo rt ale nie do grania bo to zupełnie mi nie potrzebne. Jak przyszły kupiec się uprze żeby mieć rt to kupi RX czy rtx ? No wlasnie....( Lepiej trzyma wartość) Ogólnie wolałem wziąć amd ze względu na cenę ale te niereferenty które są w cenie 2300 zł dopiero są dobre więc dopłata 70zl chyba jest zrozumiala

Edytowane przez bartoszzz77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując kartę też przechodzi mi przez myśl, że Geforce'a łatwiej sprzedać i z mniejszą stratą.

Myślę jaki model brać RTXa 2060 Super.

Ale od cen zależy czy jednak nie NAVI, przy pełnej dostępności sprawa się wyjaśni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...